Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Rusija
 
  Rusijos traukimasis iš Įprastinės ginkluotės Europoje sutarties – karinis ar politinis žingsnis? (1)

Komentarai:

Rolandas Tucas, 2007 12 09 21:37
Jau senia tai akivaizdu. Rusija nesulaikomai grimzda i totilitarizmo ir autoritarizmo liuna. vakarai to vaikiskai naiviai nesuvokia ar nenori suvokti. Manau, kad ir taip, ir taip. Mums, gerai suvokiantiems ir puikiai atpazystantiems sovinistini rytu didziosios kaimynes mentaliteta, jau seniai tai aisku. taciau vakaru visuomenes (pirmiausia visu pakraipu Prancuzijos politines jegos ir kairiuju paziuru vokieciai) naiviai bando tiketi "Rusijos zengimu vakarietiskos demokratijos link". Nepataisomi naivuoliai... Tiesiog truksta zodziu. Toks neizvalgumas ir trumparegiskumas... Tarsi tai butu ne isilavine vakaru Europos, o kokios nors populistines Lotynu Amerikos salies politikai. Man tai suvokti sunku. Tik Jelcino laikas dar buvo imanoma tiketi, kad Rusija, kada nors isbridusi is korupcijos, totalinio nusikalstamumo ir sovietinio mentaliteto liuno palaipsnui taps demokratiska, vakarietiskomis vertybemis besivadovaujancia salimi. Visos tos viltys zlugo tik atejus i valdzia Putinui. salies centralizacija, autoritaristine retorika, atnaujinti karo veiksmai Cecenijoje... Juk visa tai prasidejo jau tuomet. mastanciam zmogui is karto tapo aisku. taciau vakarai to "nemate". Tai ir Putino draugyste su berluskoniu bei Siraku, ir Srioderio pataikavimai. O ir viesnage Buso rancioje Teksase....
Karo nusikaltelis Putinas, kurio vieta salia Husseino, laisvai vazineja po pasauli, glebesciuojasi su demokratisku saliu izimybemis. Idomu, kad snekes vakaru politikai, kai Putinas kada nors uz nusikaltimus zmonijai, atsidurs teisiamuju suole?
Is tikruju Rusijos man gaila. Gal tik propagandos apmulkintiems rusams ir naiviems vakarieciams atrodo, kad tai didinga salis, ateities galybe. Deja, nesibaigsiantis karas Cecenijoje, kienieciu gausejimas Pietu Sibire, rusams nepalanki demografine situacija... neisgelbes sios salies nai gausus Sibiro turtai, nei nafta Arkties vandenyno juru selfe... iseitis yra - demokratizacija ir integracija su Vakaru demokratijomis bei Rusijos dekolonizacija. Deja, sovinistinis mentalitetas greziasi jau ir pries pacia rusu tautos bei valstybes egzistencija...
Rolandas Tucas

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (116)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (47)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (141)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (5)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (12)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras