Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Saugumas ir grėsmės
 
  Karinė transformacija: revoliucijos belaukiant (5)

Komentarai:

liberalas Paulius, 2008 10 21 12:13
Na, mano reakcija į straipsnį yra gerokai pavėluota :)

Tačiau teiginys, kad žmonija daugiau kariavo, nei gyveno taikoje yra klaidingas. Taikos gal net buvo daugiau. Nes dabartinis teiginys vadovaujasi prielaida, kad šaukštas karo sugadina statinę taikos. Tai jei vadovautumėmės priešinga teorija - pasaulis beveik visada gyveno taikoje, nes šaukštelis taikos visame pasaulyje statinę karo paverčią į taiką :)

Karas ir taika - dvi būsenos, kurios egzistuoja visame pasaulyje vienu metu. Yra taikoje gyvenančių valstybių, yra ir kariaujančių. Tik tokius globalinius konfliktus, kaip WWI ir WWII galima vadinti karo dominavimu prieš taiką.

idomiai, 2008 02 27 12:35
Nustebino autoriaus teiginys kad butent didziosios turi ka ginti ir del ko kovoti. Manau, tai pozicija, uzimta kaip tik is didvalstybių puses. Jų "didvalstybine" retorika nepaiskina arba nenori paaiskinti mazu valstybiu gynybos reikalingumo - placiaja prasme (turima omenyje Rusija). Juk butent mazos a vidutines valstybes didziuju konfliktu kontekste rizikuoja netekti svarbiausio - nepriklausomybės. Vargu ar diziuju valstybių susidurimo galimybė tokiu mastu ir tokiais tikslais kaip ww2 yra reali( tuo labiau panaudojant branduolinį ginklą) taigi didziosioms valstybems, kad ir didelio konflikto metu kazin ar grestu sunaikinimas (nes tai automatiskai reikstų pasaulio sunaikinimą). Didziosios valstybes kariautu dle kazkokios problemos ir tikilsų, nelkvescionuodami priesinkų egzistencijos klausimo. Nors, kita vertus, politines radikalizacijos atveju vienoje ar kitoje valstybėje galimi ir toli grazu kitokie ir daugiau nelaimiu atnesiantys scenarijai.

LukasM, 2008 01 02 20:28
Belieka tik tikėtis, kad nugalės gerieji. -> manau geriau kad nugaletu savieji :D

autorius :), 2007 12 31 17:58
"Jeigu zmonija nepaigs karo, tai karas pabaigs su zmonija" - Dzonas Kennedis :)

Vytenis, 2007 12 31 01:43
"Tik mirusieji pamatė karo pabaigą" - Platonas

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (531)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (64)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (168)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (22)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (26)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras