Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Rusija
 
  Kaliningrado sritis - juodoji Europos skylė? (1)

Komentarai:

Viežlybasis būras, 2008 01 28 03:00
Aišku,Karaliaučiaus kraštas jau niekada nebeatiteks Lietuvai,kaip ir didelės teritorijos,atiduotos po 2Pk lenkijai,nebeatiteks Vokietijai.Bet tai ir Rusijos įžūlumui nėra ribų!!!!Staugia rėkia dėl Krymo,kaip esą skaudžiai jis buvo atplėštas nuo "matiuškos".Bet tai tada galima kelti ir Karaliaučiaus krašto priklausomybės klausimą.Prarado,abejotinai,kažkada Rusijai priklausiusį pussiasalį Juodojoje jūroje,bet tai kaip laimė ant galvos nukrito "neskestantis lėktuvnešis"Baltijos pakrantėje,gerokai vakariau,nei Kronštadtas.Bet,mano nuomone,kaip kažkada britų kolonistai suvokė esantys
amerikiečiais,taip ir slavų kolonistai suvoks esantys baltijiečiais,europiečiais ir norės atsiskirti.O kai kurių Rusijos istorikų pseudoteorijos ir visos kitos spekuliacijos,Karaliaučiaus krašto tema,įtikins tik nedaugelį,ir tik neilgam.Galbūt kažkada tarp Lietuvos ir Karaliaučiaus krašto tebus tokia skiriamoji linija(net nežinau,kaip tą dalyką pavadinti),kaip dabar tarp Ispanijos ir Gibraltaro,ar Airijos ir Šiaurės Airijos.Žinant,kad Rusija,bent jau artimiausiu metu,tikrai nestos į E.S,galbūt tai bus dar viena nepriklausoma valstybė Pasaulio žemėlapyje.O ir Rusijos spekuliacijos Padnestrės,Abchazijos ir P.Osetijos klausimu,taip pat gali net artimiausiu metu atsisukti prieš ją Karaliaučiuje.Kolkas tik jėga Rusija užsmaugė ten jau susikūrusį separatistinį judėjimą.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (361)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (54)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (159)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (14)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (18)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras