Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Nepatogūs Vakarams, nemalonūs Rytams (28)

Komentarai:

MartynasSG, 2008 05 15 08:38
Pasisakant apie straipsni, kilo mintis dėl The Economist šaltinių tikrumo. Ar tikrai Lietuvos pareigūnai tokie paranojikai Rusijos atžvilgiu... Ar pats leidinys siekia ir nori išreikšti tokia mintį. Tada kyla mintis kas ko siekia. Gal siekiama sukurti baimės atmosfera pasaulinėje arenoje..., o gal Lietuvos pareigūnai tikrai yra pranojikai ir mėgsta švaistytis įvairiomis grėsmių variacijomis.

LASAS, 2008 05 14 09:41
Tai ka bandysiu cia pasakyti nereiketu laikyti pretenziju i visagale tiesa. Cia tik “subjektyvi” mano isugdyta nuomone, todel is karto atsiprasau, jei kam nors mano komentaras labai nepatiks arba uzmins ant nuoskaudu.

to>> ?-as, 2008 05 12 22:43
1945m. geguzes 8d. - tai pergales diena Europoje, nes nacistine Vokietija, uzgrobusi didziaja dali Europos, buvo priversta kapituliuoti. Tai yra PAKANKAMA salyga ta diena laikyti pergales diena pries to meto Vokietija.
Lietuvai, kaip ir Latvijai bei Estijai tuomet NEBUVO jokios pergales, o tesesi tiesiogine ziauri (nepradesiu spekuliuoti kiek ziauresne ar svelnesne su buvusia, esama ar hipotetiskai galima kita okupacija) OKUPACIJA, ANEKSIJA bei GENOCIDAS is SSSR puses.
p.s. beje, tuo metu joks nacizmas ir nebuvo nugaletas, kaip DAZNIAUSIAI SSSR spiegia, o Vakarai jiems pritaria, taip uzmaskuodami tikrasias savo paciu nuodemes, padarytas pries kara, karo metu ir po karo.

to>> besigincijantiems..
visu pirma, "antraji" pasaulini kara ruose ir pradejo 2 puses: nacistine Vokietija (neminesiu juju sajungininku) bei SSSR, bet "zarijas zarste" ir faktiskai TAPO KALTI taip pat del sio karo ir taip vadinamieji Vakarai su Jungtine Karalyste (UK) PRIESAKYJE.
Taigi, kara kurste ir renge praktiskai 3 PUSES (beje neminesiu cia Tolimuju Rytu fronto, nors ten buvo nemaziau strategiskai lemtingu dalyku, be to ir JAV, mano galva buvo pati naiviausia, bet tai nereiskia, kad silpniausia to karo dalyve) :
1.SSSR
2.nac.Vokietija
3.UK +co.
“NUSISTOVEJUSI” siandien ISTORIJA (haha, idomiai mokslas - VISOS mokslo sakos nuo praeities iki siandien - nusistovi ir buna kalamas i to (=beje, siandiena jokia isimtis=) meto zmoniu galvas ir TARNAUJA APSISKELBUSIUJU valiai) oficialiai kalba kaip agresore nac.Vokietija uzpuole Europa ir nekaltieji SSSR, UK islaisvino Europa nugaledami nacizma.
Kaip jau minejau p.s. - joks nacizmas nebuvo nugaletas, ir visokie fasizmai iki siandien (ir regis taip bus bent jau artimiausioje ateityje) daugiau ar maziau vis pasireiskia tai vienur tai kitur, o taip pat ir ypac buvusioje SSSR serdyje - dabartineje Rusijoje, - nes ten jie net nezino savo klaidos ir kaltes pries save ir kitus, o “kitos” salys apie SSSR fasizma tylejo , tyli ir “noretu” (nenori, bet kitaip negali, nes pasakius A, reikes pasakyti arba tiesiog savaime isaiskes B ir C ir t.t, o tai reiskia ir juju “darbeliai”, kurie garbes nedaro jokiai iki dabar “TEISUOLIO” stovesenos saliai) tyleti dar ilgai…

TAI KAS TUOMET LAIMEJO ta KARA??
Mano galva, salys TAPO pralaimeje ir NEpralaimeje.
(1.) TAPO pralaimejusia salimi - tai visu pirma SSSR, kuri planavo Europa “isvaduoti” BENT JAU IKI ATLANTO, bet stai Hitleris issisoko, sumaise visas kortas, o Stalinas, sutvardes savo shoka, paeme TIK iki Berlyno… o galiausiai ir to pakako, kad SSSR tai labai “atsirugo”, o dar atsirugs veliau, nors dabar ir atrodo, kad Rusija jau bando atsigriebti ir vel, bet PASAULIS rodo, kad GYVENIMO neapgausi …
(2.) Vokietija laikyciau TAPUSIA NEpralaimejusia salimi, NES: Vokietija pripazino (buvo priversta, bet atkreipkite demesi, kad Vokietija buvo verciama pripazinti savo kalte ir po “pirmojo” karo, bet …) savo klaidas ir kalte pries save ir kitus, vel sukure savo zmoniu gerbuvi, pasitikejima bei garbe SAVO kasdieniu darbu, tikejimu, kultura ir protu, kas ir sudaro SAVO tautos mentaliteta. Taip ji patenka i pasaulio tautu Olimpo “virsune”, ir taip yra ne todel, kad Vokietija kazka uzgoze ar kas nors issigandes keltu ja i tas aukstumas, BET taip pasaulis vertina ir pripazista pacios Vokietijos pasiekima.
(3.) UK vadinciau nei laimejusia, nei pralaimejusia:
prarado savo paskutiniasias reiksmingas kolonijas, bet pasitraukdma is koloniju spejo sumakalioti zemelami taip, kad daug kam buvo ir yra iki siol negera; “pardave” Vidurio Europa taip suniokodama savo ir taip demeta “garbes kodeksa”, BET vis delto kaip salis UK isliko, o ir ten gyvenanciu zmoniu gerbuvis yra sukurtas pakankamas, kad jaustum zmogiskaji oruma.

p.s. siaip, jei isiziuresime atidziau, - tai galetume pastebeti, kad nera pergales, jei po to pasilieka kas nors uzguitas… Juk seimoje nebuna laimetoju… taip ir pasaulis priklauso (priklausys) visoms tautoms, o jeigu ne – tai visada ISLIKS PAVOJUS ZMONEMS KENTETI NUO ZMONIU…
Zmones GALI gyventi kartu darnoje …

p.s. gaila, kad sio puslapio kurejai nesutvarko paprasciausiu redakciniu techniniu dalyku del ko kiekviena cia rasliava (komentaruose) patampa “kalademis” ar “paklodemis” be jokiu skiriamuju pastraipu, skaitantiesiems yra tikrai NEPATOGU.

?-as, 2008 05 12 22:43
Tai jeigu Lietuva buvo okupuota, tai nebuvo pergales pries fasizma. Tebunie tai ne "ruskiu", kaip kai kas sako, geguzes 9, bet europje geguzes 8 svenciama kaip pergales diena (ne oficiali svente kaip rusijoje, bet pergales diena). Tai reiskia geguzes 8 Lietuvos okupacijos pradzia? Iseina, kad del musu okupacijos, kuri is tikruju buvo, kai kurie paneigia pergale pries fasizma.
O del sajungininku tai jau reikia patylet, kaip jie Miuncheno suokalbi padare, noredami nukreipt vokiecius i SSRS. O po to su hitleriu vede derybas ir ziurejo kas laiminejo (stalinas irgi su hitleriu taresi, bet jis ir taip piktadarys, o tie juk tikri "gelbetojai"). Sventas kas tiki ir tiesiog nekencia rusu uz tai, kokie jie yra. Juos yra uz ka nemegt, bet WWII sovietine tauta atliko tikra zygdarbi, ir pirmiausia jie o ne sajungininkai, nors ju kariu mirciu irgi negalima uzmirst.

Edgaras, 2008 05 12 14:46
Jeigu tos svarbios laboratorijos ir gamyklos nebūtų sunaikinots, karas galėjo užsitęsti ar netgi pakrypti visiškai kita linkme. Beje vokiečiai per plauką vos nesukūrė dviejų svarbių atradimų, tai trans-atlantinio bombonešio ir atominės bombos, su šiais išradimais karo eiga ir istorijos vaga būtų pasikeitus visiškai.

Edgaras, 2008 05 12 14:41
Kreipiuosi į jus gerb. Komentatoriau. Sąjungininkai bombardavo vokiečių pramonė, kuri dažniausiai buvo įsikūrusi netoli tankiai apgyvendintų miestų. Tais laikais dėl technologijų trūkumo bombardavimo paklaida galėdavo siekti iki 5kilometrų todėl nenuostabu, kad nukentėdavo ir miestai bei jų gyventojai. Jūs drįstate teigti, kad sąjungininkai nieko nesubombardavo tik miestus? Gal jum sako kanors tokie žodžiai kaip V1-V2 raketos? O gal ir M262 - pirmasis reaktyvinis lėktuvas kuris puikiai veikė? Ir žinoma jei sakote, kad taip puikiai žinote istorija tai žinote, kad vokiečiai pirmieji išrado malūnsparnio pirmąjį variantą? Ir žinoma apie branduolinės energijos projektą, kuris vėliau buvo nusavintas amerikiečių ir pervadintas į manheteno projektą. Ir dar daugybę kitų projektų kurie taip ir nepasirodė, nes buvo subombarduotos jų gamyklos ir laboratorijos. Netikite? Komentatoriau, gerb. istorijos eksperte tikriausiai žinote ir apie operaciją "Pointblank", kuri buvo sukurta specialiai bombarduoti pramonės rajonus. Taigi jūsų teiginys, kad sąjungininkai bombardavo tik miestus yra netikslus. Negaliu skayti, kad miestai nebuvo bombraduojami, taip jie buvo nes buvo manoma, kad Hitleris greitai kapituliuos dėl didelių nuostolių, tačiau sąjungininkai suprato, kad Hitleriui žmonių mirtys jam ne kliūtis. Netikime? Pasiskaitom:
http://en.wikipedia.org/wiki/Bombing_of_Dresden_in_World_War_II
http://en.wikipedia.org/wiki/Strategic_bombing_during_World_War_II
http://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Pointblank
http://en.wikipedia.org/wiki/German_nuclear_energy_project
Po mūšio dėl britanijos luftwaffe buvo visiškai nebe tokia kokia buvo anksčiau ir vėlesnėse karo stadijose sąjugininkai galėjo lengvai skraidyti virš vokiečių teritorijų ir jokie zenitiniai pabūklai negalėjo apginti gamyklų, nes B-17 bombonešiai galėdavo pakilti žymiai aukščiau negu zenitiniai pabūklai šaudyti.

Kombinatorius, 2008 05 12 01:02
nu bet tu ir juokingas 123... :) bent jau pasidomėk iš pradžių istorija, o po to pliurpk... tie bombardavimai praktiškai jokios naudos nedavė, tik kad buvo visiškai sugriauti miestai. svarbios gamyklos buvo gerai užmaskuotos ir ginamos, todėl retai kurias iš jų pavykdavo sugriaut. tai buvo dažniausiai tik gyvenamųjų namų sprogdinimai... čia nėr net menkiausios galimybės lyginti šalių indėlį, nes viskas aišku - viena pusė vos kelis mėnesius dalyvavo tikrame kare, o kita keturis metus. absurdas ir tiek... Serbai ir tai labiau nusipelnė būti paminėti, būtent jų dėka Hitleris turėjo atidėti SSRS puolimą ir todėl įstrigo tą siaubingai šaltą žiemą.

123, 2008 05 11 20:58
buvau apie tą knygą jau seniai girdėjęs "įdomi" knyga. "Įdomus" autorius. :) Esmė visos knygos lyg tai:
"kad rusija surado būdą kaip apsisaugoti nuo atominių bombų, tada nukariavo JAVainius, o europa pati pasidavė, o baltijos šalis fiziškai nušlavė nuo žemės paviršiaus, kaip nedėkingas ir taip toliau" jeigu gerai prisimenu :)

Edgaras, 2008 05 11 14:47
Perskaičiau jūsų komentarus nuo pradžių ir galių pasakyti, kad tiek viena pusė tiek kita sako teisybę, tačiau galbūt šiek tiek nukrypote nuo temos ir pasinėrėt į istorijos randų platybes.

Norėčiau paklausti jūsų ką, jūs laikote laimėtu karu?

Istoriškai vertinant Rusija paaukojo daugiausia žmonių jėgos karui. Taip pat Rusija galbūt ir net nebūtu apsighynusi nuo trečiojo reicho jei ne sąjungininkų atakos prieš strategiškus objektus esančius vokietijoje. Vis dėlto reikia nepamiršti ir "Keistojo karo" kai sąjungininkai beveik metus paskelbę karą nesiemė jokių karinių sausumos veiksmų. Kad ir kaip būtų mes renkames ką švęsti ir ką ne. Šiuo atvėju man tai ne šventė.

Beje siūlyčiau paskaityti knygą „Trečioji imperija. Rusija, kuriai privalu būti“ - Michailas Jurjevas. Ir sužinosite ką taip sakant vadinami "Gelbėtojai", "Herojai" galvoja apie mus, lietuvius ir kaip jie mano kokia mūsų vieta pasaulyje. Tiesiog pasišklykštėjau kaip tokios knygos gali būti dar leidžiamos...

Straipsnis apie knygą:
http://www.lrytas.lt/?id=11971883421196140370&view=4

123, 2008 05 11 12:36
karą laimėjo sąjungininkai, kadangi rusija su britanija kariavo prieš vokietiją, tai galima laikyti, kad britanija ir rusija buvo sąjungininkai. Taigi karą laimėjo SĄJUNGININKAI, o ne rusija. O kieno didžiausias indėlis buvo parklupdant vokietiją, tai čia jau kiekvienas turi savo nuomonę :)

123, 2008 05 11 12:30
sakai gamyklų praradimas yra "nieko vertas, menkniekis" palyginti su karių praradimu? Tai čia rusų mąstymo simptomas, kad reikia kuo daugiau mėsos - tuo viskas bus geriau, nesvarbu, kad ta mėsa neturi nei ginklų, nei šovinių, nei maisto. Ar tu žinai, kad technologinis ir patirties pranašumas buvo vokiečių pusėje? (kaip žinia stalinas savo geriausius ir labiausiai patyrusius generolus ištrėmė į sibirą ir pasiliko jaunus nieko apie karą neišmanančius, bet lojalius piemenis, kurie "vadovavo" rusijos armijai, kuri buvo girdoma degtine: taigi jauni nepatyrę generolai "vadovavo" girtiems kareiviams puikus sovietų armijos derinys), o po gamyklų praradimo vokiečių kariuomenė pradėjo panašėti į sovietų armiją, trūko šaudmenų, trūko bombų, trūko ginklų, trūko atsarginių detalių šarvuotajai technikai, trūko šarvuotos technikos, trūko maisto, trūko karių (paskutiniais metais vokietija bombų gamybai naudojo cementą vietoj geležies, nes buvo juntamas šioks toks geležies stygius :) ) - VOKIEČIŲ TECHNOLOGINIS-KARINIS PRANAŠUMAS DINGO - būtent dėl tų subombarduotų "menkaverčių" gamyklų, fabrikų, kelių, geležinkelių, degalinių, miestų. Tai ir yra vokiečių pralaimėjimo priežastis. Pats irgi žiūriu šventai tiki, kad karą laimėjo Rusija. Kiekvieno mokymosi priemonės yra kitos, todėl tai suprantama. Duodu b*by nukirst, kad tu esi lietuvos ruselis, kuris nuo mažens buvo pratinamas prie rusiškos istorijos :) p.s. jeigu valstybė prarado daugiausiai karių, tai dar nereiškia, kad ji kariavo efektyviausiai.

Kazin,, 2008 05 11 11:57
Neketinu su 123 veltis į, mano galva, beprasmišką ginčą. Tu šventai tiki, jog Antrąjį Pasaulinį laimėjo sąjungininkai - tebūnie, jie juk jame irgi dalyvavo, bet leisk paklausti, negi tu rimtai tiki, jog gamyklų subombardavimai, jūrų ir oro mūšiai, kur buvo sutekta mažoji Vokietijos kariuomenės dalis, padarė tokį lemiamą smūgį vokiečių kareivių moralei ir įsitikinimams, kad jie ėmė ir pralaimėjo karą? Negi tu tikrai tiki, jog palyginti menki nuostoliai Vakarų fronte veikė Vokietiją labiau, nei tūkstantiniai nuostoliai Rytų fronte, nei po kelių mėnesių, o kartai net visų pusės metų apgulties prarasti ištisi miestai (Staliningradas, Kijevo mūšis, dabartinio Peterburgo apgultis)? Negi tu tikrai manai, jog 1941 m., kai Rusijos teritorijoje vyko nuožmūs mūšiai su Vokietijos kariuomene, Rusijos armija galėjo įžengti į Europą? Gerai, kad Didžioji Britanija karą paskelbė 1939 metais, bet, žinai, galima karą paskelbti ir penkerius metus bombarduoti kelias gamyklas, nuskandinti kelis povandeninius laivus, bet argi tokie įvykiai realiai galėjo paveikti galutinę karo eigą?

123, 2008 05 11 02:33
pasidomėk ką sąjungininkai nuveikė per 1939-1944 metų laikotarpį kol neišsilaipino normandijoje ir paskui rašinėk savo naivias ir klaidingas mintis. Čia aprašyti tik bombardavimai iš oro, o dar buvo jūrų mūšiai. http://www.xxiamzius.lt/numeriai/2005/04/06/pasa_03.html

123, 2008 05 11 01:47
o jeigu sąjungininkai būtų iki 1944 m. nieko nedarę, kaip tu galvoji, tai dabar jau rusijos nebūtų ir ne tik rusijos žinoma. Žodžiu baik skaityt rusiškus istorijos vadovėlius ir pasidomėk tikrąja istorija.

123 to kazin, 2008 05 11 01:36
deja tavo žinios apgailėtinos apie WW II, nes Didžioji Britanija 1939 m. rugsėjo 3 paskelbė karą Vokietijai, o ne 1944 m. Taip sąjungininkų kariai normandijoje išsilaipino 1944 m., bet iki to laiko vyko karas jūrose, buvo nutraukti "geležies keliai" kuriais buvo gabenama geležies rūda į vokietiją iš Norvegijos, vyko gamyklų bei miestų bombardavimai (kas ir buvo didžiausias smūgis vokietijos galybei), vyko įnirtingi mūšiai ore, ir žinoma aš sutinku, kad sąjungininkai normandijoje išsilaipino 1944 m., o kelintais metais Vokietijos teritoriją pasiekė Rusijos armija? Gal 1941 m.? :) Tą ką tu pasakei "sąjungininkai prie karo prisijungė ir savo karius į Europos žemyną nusiuntė tik 1944 metų gruodį, kai už Vokietiją kariavo jau praktiškai tik vaikai, ir 1945 m. gegužės 9 d. Berlynas galutinai kapituliavo. Vau, kiek sąjungininkai daug padarė", tai lygiai tas pats kad sakyt: rusija prie karo prisijungė ir savo karius į Europos žemyną nusiuntė tik 1944 metų gruodį, kai už Vokietiją kariavo jau praktiškai tik vaikai, ir 1945 m. gegužės 9 d. Berlynas galutinai kapituliavo. Vau, kiek rusija daug padarė :)

kazin,, 2008 05 10 22:57
kaip čia taip nutiko, jog karas prasidėjo 1939 m. rugsėjo 1 d. (kai Vokietija užpuolė Lenkiją)arba 1941 birželio 15 d. (kai Vokietija užpuolė SSRS), o sąjungininkai prie jo prisijungė ir savo karius į Europos žemyną nusiuntė tik 1944 metų gruodį, kai už Vokietiją kariavo jau praktiškai tik vaikai, ir 1945 m. gegužės 9 d. Berlynas galutinai kapituliavo. Vau, kiek sąjungininkai daug padarė. Gamyklos Europos Šiaurėje buvo praktiškai bevertės, mat didžioji gamyba vyko Vidurio ir Rytų Europoje. Kodėl Hitleriui 1939 m. buvo būtina užimti Besarabiją? Kad galėtų savo pajėgas aprūpinti kuro atsargom. Kodėl Hitleris iš viso taip ilgai prasilaikė? Nes karo pradžioje sugebėjo užimti didžiąją Rusijos karui paruoštos ginkluotės dalį.
Leisk priminti, jog Sąjungininkai nieko nedarė, kai Hitleris aneksavo Čekoslovakiją, Austriją, užpuolė Lenkiją, galiausiai ėmėsi Šiaurinių valstybių, Prancūzijos. Kur Sąjungininkai buvo tada? Jie laukė 1944 m., kol Vokietija galutinai nusilps, kad galėtų nusiųsti kelis kareivėlius ir po to visam pasauliui skelbti, jog būtent jie įveikė fašizmą.
Nors ir sunku tą pripažinti, bet Antrąjį Pasaulinį laimėjo tie milijonai nekaltų kareivių, kuriuos Stalinas pasiuntė mirti, tos neišmatuojamos Rusijos platybės ir atšiaurios žiemos, kuriose Vokietija prarado visą turėtą iniciatyvą, pasitikėjimą savimi ir prestižą.
Beje, siūlau labiau pasidomėti Antruoju Pasauliniu karu, įvertinti bent tris nuomones šiuo klausimu ir tada daryti apibendrinimą, o ne perskaičius vieną propagandinį šaltinį teigti, jog buvo taip ir anaip.
Be to, aš nesiūlau pradėti švęsti šventę, kuri Lietuvai toli gražu nebuvo šventė, viskas, ką aš sakau, jog nebūtina visam pasauliui skelbti, jog mums ta diena nebuvo šventė. Neturime dėl ko švęsti, nešvęskime, bet darykime tai tyliai, gerbdami tame kare žuvusių žmonių atminimą.

123 to Kazin, 2008 05 10 22:18
Turbut pats vartei tik ruskiu propogandinius vadovelius apie istorija, jeigu sakai jog sajungininkai "praktiskai nekariavo". Nuo sajungininku viskas ir prasidejo, jie su lektuvais subombardavo visas vokieciu gamyklas esancias siaureje ir dar gyvenvietėms teko - po ko krito vokieciu civiliu morale (nes jie suprato, kad karas vyksta ne tik toli fronte bet ir pacioje vokietijoje) dėl to SUMAŽĖJO GAMYBA, tuomet vokietukai patyrė didelių laiko ir išteklių nuostolius bandydami atstatyti sugriautas gamyklas, štai nuo tada ir prasidejo visos vokieciu problemos, o ruskeliai tik uzbaige, gerai pradeta sajungininkų darbą. Che che juokdarys "sąjungininkai praktiškai nekariavo".

aiwo, 2008 05 10 20:17
Kaip as galiu svesti geguzes 9 d? - JUK MAN IR MANO TAUTAI JOKIOS PERGALES NEBUVO! Tiesa sakant, mano senelis net buvo istremtas! Kas cia dar neaisku? Sakot, svesti uz kitus? Kas cia per nesamne? Susimildami...

Kazin, 2008 05 10 19:31
kiek, 123, iš istorijos turėjai ir apskritai, kaip tu gali šitaip niekinamai rašyti komentarą tiek apie tautą, tiek apie kitą asmenį. Būtent dėl tokių žmonių, kaip tamsta, Lietuva neturi gerų santykių su Rusija ir apskritai, kada beturės.
Švęsti ar nešvęsti šią dieną yra kiekvieno žmogaus asmeninis reikalas. Man gegužės 9 yra pergalės diena ne todėl, kad Sovietų Sąjunga ar Sąjungininkai (kare praktiškai nedalyvavę) laimėjo, o todėl, kad bent vienoje pasaulio pusėje liovėsi smurtas. Sutinku, jog Lietuvoje situacija po gegužės 9 d. buvo kitokia, tačiau nebūtina visam pasauliui dėl to verkšlenti ir skelbti, jog Lietuva negerbia visam pasauliui reikšmingos dienos.
Beje, jei jau prakalbome apie okupacijos metu patirtą žalą, gal vertėtų peržiūrėti, kiek realios žalos padarė patys rusai, o kiek žalos pridarė su jais bendradarbiavę lietuviai. Negalima sakyti, jog visa rusų tauta Lietuvą skriaudė, lygiai taip pat, kaip negalima sakyti, jog visi lietuviai piktinosi okupacine politika. Nenustebčiau, jei tokie žmonės, kaip 123, patys būtų prisidėję prie žmonių skriaudos, o atgavus nepriklausomybę, visam pasauliui skelbtų apie dabar jau oficialiai „pripažįstamų priešų“ blogybes.
O toks ksenofobiškas 123 pareiškimas man labiau primena sovietmečio mentaliteto žmogų nei šiuolaikinį vakarietišką, demokratišką ir tolerantišką komentatorių.


123, 2008 05 10 16:48
to TO Na dėl tos "pergalės" dienos, 2008 05 09 23:43
"O tu nepagalvojai, kad lietuva buvo okuouota anksciau, o geguzes 9 perales pries fasizma diena - kaip galima rasyt tokias nesamones. Vieni sugalvojo, kiti kartoja."

Ar tu pats supratai ką parašei? Būtent, kad lietuvą buvo okupavę vokiečiai, o paskui okupavo ruskiai ir tai tęsėsi 50 m. - tai kur čia "pergalės diena"? Gal tau tai ir yra "pergalės diena" nususes ruseli, bet lietuviui tai tik dar vienas okupantas. Ir beje II WW karą laimėjo ne ruskiai, o SĄJUNGININKAI, jeigu ne SĄJUNGININKAI tai ruskiai būtų taip malkų pasikrovę, kad dar ir dabar užtektų.

TO Na dėl tos "pergalės" dienos, 2008 05 09 23:43
O tu nepagalvojai, kad lietuva buvo okuouota anksciau, o geguzes 9 perales pries fasizma diena - kaip galima rasyt tokias nesamones. Vieni sugalvojo, kiti kartoja.

Na dėl tos "pergalės" dienos, 2008 05 09 23:07
tai anokia cia pergalė , čia pralaimejimas , kare laimetojų nebūna,tuo gali įsitikinti visi.
Beto mums , kaip lietuviams tai pergalės diena tai - 50 metų okupacijos , ačiū bet tokių dalykų kol gyvas nešvęsiu...

Tiesa, 2008 05 09 20:35
po Gruzijos ateis ir mūsų eilė. Todėl Lietuva privalo pastoviai remt gruziją viosmis priemonėmis. Kremlius yra bailus, ir sugeba pult tik žymiai mažesnį. Bet jeigu mažosios šalys susivienys, tai kremlius bus savo vietoje

aiwo, 2008 05 09 19:27
graziai kalbat apie Rusija - man taip pat patiktu geri santykiai, taciau roziniai akiniai gali buti pavojingi - ka daryti su Rusijos poziuriu i pabalti, lyg i pamestas teritorijas? O kaip energetinis saugumas? Jeigu Rusija vykdo genocida Cecenijoje, agresiskai elgiasi su Gruzija, provokuoja konfliktus Estijoje ir t.t. ir pan. - ar tai neparodo Rusijos pavojinguma?
O ar mums protinga butu likti su tokiomis problemomis, lyg ant ledo? O dabar galbut pasitake galimybe kazka pakeisti?

GEDIMINAS, 2008 05 09 19:08
Nors gerbiu Rusijos Federaciją ir esu įsitikinęs ,kad su ja galima mums išmintingai bendradarbiauti ir galvoju dauguma rusų ir lietuvių neskaito vieni kitus priešais,į kvailas nuomones ir tautinių nesutarimų kiršintojus neverta kreipti dėmesio arba tiesiog juos reikia teisti, o mano nuomone pagrindinė Lietuvos kryptis turėtų būti ta, kuri nesikeičia nuo LDK laikų ,nuo kunigaikščių Mindaugo, Gedimino, Algirdo, Kęstučio, Vytauto laikų yra į Europą. Mano įsitikinimu galima būti ir visaverte Europos valstybe ir draugauti su Rusija ir gyventi be įtampos ir vienas kito spaudimo dėl įvairių valstybių ineteresų.
Šiandien šalia Pergalės dienos turime ir Europos dieną, nes 1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Reoberas Šumanas iškėlė Europos integracijos idėją.
Todėl sveikinu visus ir karo veteranus ir liudininkus ir visus europiečius ,o mes juk irgi europiečiai su šiomis šventėmis ir linkiu Išminties, Taikos ir draugiškos Partnerystės visų mūsų naudai ir susitvarkyti su visokiais chuliganais ir niekšais kaip Adolfas Hitleris,kuris pats net nebuvo vokietis ,o buvo austras ir 'išplovė smegenis' minioms, kurie provokuoja tarptautinius konfliktus ir supriešina tautas, per tokius kvailius, ypatingai užėmus valdžią ir vyksta karai ir gyvuliškos beprasmės skerdynės ir laužomi ištisų tautų likimai.


sutinku, 2008 05 09 17:49
su Edgaru, jog su Rusija nėra lengva bendrauti, bet ko gero sutiksi, jog Lietuvai nuolat skelbiant apie Rusijos pavojų ir tai, kokia ji bloga ir t.t., bendrauti lengviau nepasidarys. Galbūt reikėtų ne vien Rusiją kaltinti dėl agresyvios retorikos, bet ir patiems jos atsisakyti. Esame maža valstybė ir niekada jokia didelė šalis nelaikys mūsų lygiaverčiais partneriais. Mes galime viso labo susidaryti sau iliuzija, jog taip yra (pvz. su JAV), bet realiai didžiosios šalys į mus visada žiūrės iš aukšto. Gerai, kol mes vykdome JAV interesus regione, tačiau kas nutiktų, jei staiga to nebedarytume? Ko gero sulauktume tos pačios JAV sankcijų ir to paties tono, kaip ir iš Rusijos šiuo metu.
Beje, kiek teko bendrauti su labai įvairiais žmonėmis pačioje Rusijoje, negirdėjau nė vienos blogos nuomonės apie Lietuvą. Galima išgirsti įvairių pasipiktinimų apie Latviją ir Estiją dėl jų politikos tautinių mažumų atžvilgiu, bet Lietuva Rusijos žmonių vertinama labai palankiai, todėl manau, jog ir valdžia galėtų pradėti vertinti palankiau, jei Lietuva nustoti vaidinti „pasaulio bambą“, o imtųsi viso labo nuosaikingesnės politikos Rusijos atžvilgiu.
Žinoma, aš nesiūlau pamiršti Rusijos keliamą grėsmę, bet pamėginti dialogo ir bendradarbiavimo keliu šią grėsmę sumažinti.

Edgaras, 2008 05 09 17:23
Na taip Gediminai tavo žodžiuose yra tiesos, tačiau taip pat ir yra minčių kurioms nepritariu. Visų pirma NEI Vokiečiai NEI Rusai antrojo pasaulinio karo metu nebuvo vienas už kitą geresni. Abi šalys turėjo skirtingą ideologiją. Hitleris aukštino savo tautą, Stalinas miriop siuntė savo tautiečius milijonais. Taip Rusai išvadavo rytų Europą iš nacizmo, tačiau nedrįsiu jiems dėkoti už tai, tiesiog vienas grobuonis atėmė grobį iš kito. Negi žmogus kuris siuntė milijonais miriop savo šalies žmonių galėtų būti geresnis kitai tautai? Nemanau , kad Stalinas galėtų būti geresnis kitoms tautoms.
Kalbant apie santykius su Rusija norėčiau pabrėžti, kad nėra taip lengva padaryti kaip pasakyti. Visų pirma su Rusija nėra lengva bendrauti nes ji visada žiūri kaip ne į lygiavertį partnerį(šiuo atvėju kalbu apie mažas šalis: pabaltys, gruzija, ukraina ir t.t) ir visada Rusija žiūri iš aukštai. Ji nori jaustis stipri ir jos žodis turi būti teisingiausias ir paskutinis. Rusija tai kaip sunkaus charakterio žmogus, kuris megsta visada norudinėti ir būti viršuje, tad su tokiu žmogumi nėra taip lengva sutarti.

Juozas, 2008 05 09 14:40
aciu. patiko.

GEDIMINAS DĖL PERGALĖS DIENOS, 2008 05 09 13:38
Stebėjau per TV Pergalės dienos proga karinį paradą Raudonojoje aikštėje, geras originalus reginys. Sveikinu Rusiją,Europą ir Lietuvos visus karo veteranus su Pergalės diena ir Pagarba ir Padėka jiems visiems ,gyvenančius ir Lietuvoje, kuriems teko sunkus išbandymas išgyventi antrąjį pasaulinį karą .Galėjo viskas blogiau baigtis Hitleriui nukariaujant Europą ir NEPAMIRŠKIME kad jie atidavė gyvybes ir sveikatą ,kad gyventumėme Pasaulyje ,kuriame gyvename turime būti jiems DĖKINGI,o ne niekinti ,kaip kai kurie kvailiai daro ,o tie kurie teigia,kad 'reikėjo vokiečiams pasiduoti ar vokiečiai yra geriau nei rusai' tai tesiog rodo savo kvailumą ,nes siūlau pasidomėti kokius šlykščius ekspermentus,jie vykdė su žmonėmis ir gal lietuviai būtų buvę panaudoti šizofreniko Hitlerio vaizduotei patenkinti kaip bandomieji triušiai.
Neabejoju,kad Pergalė prieš fašizmą buvo gėris ir teisingumo pergalė ,tačiau Jėga be Išminties pradeda daryti tą patį ko ir nekentė(turiu omenyje SSRS paskui pati elgėsi kaip okupantas Hitlerio Vokietija pasinaudojusi Jėgos persvara užgrobė tiek mūsų tautą ,tiek kitas tautas),neabejotinai tiek fašizmas tiek komunizmas ,kad ir gražiai buvo deklaruojamas yra nusikalstamos ideologijos Žmonijai.
Rusija parodė savo karinę jėgą, o kas jos neparodytų ,kad ir Lietuva jei ją turėtų?
Atkreipiau dėmes,į kad šiandieniniame smurto pasaulyje esame kaip valstybė beveik neįgalūs neturėdami rimtos profesionalios armijos ,remtis NATO yra neprotinga,jeigu nėra tai galima sukurti ,Rusija jau užsiima karine kosmine jėga ,o mes ką darome?. Izraelio pavyzdys parodė, kad turint rimtą armiją galima išsilaikyti net tarp priešiškų valstybių ,kaip jie gyvena.
Tačiau aš skatinčiau su Rusija išmintingą dialogą ir su kaimynais gyventi geruoju ir ne tik todėl ,kad paskui pirksime iš jų dujas ar naftą ,ar kad mūsų neatakuotų ,tiesiog išmintinga parnerystė naudinga abiejoms šalims ir esant taikos situacijoje galima gerinti žmonių gyvenimo kokybę. Jėga turėtų būti vartojama su Išmintimi ir apginti save.


 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1091)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (209)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (284)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (506)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (119)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras