Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Per vizitą Japonijoje Kinijos lyderis siekia draugiškų santykių

2008 05 10

Kinijos ir Japonijos lyderiai trečiadienį įsipareigojo savo šalis padaryti partnerėmis, o ne priešininkėmis. Kinijos prezidentas Hu Jintao pradėjo geros valios misiją Tokijuje, turėdamas tikslą pagerinti įtemptus santykius tarp šių didžiųjų Azijos valstybių.

Tai pirmasis toks Kinijos lyderio vizitas šį dešimtmetį. Iš jo tikimasi, kad duos nedaug (jeigu iš viso duos) diplomatinių laimėjimų. Bet abi pusės įvardijo vizitą kaip progresyvų, vildamosi, kad simboliškas draugiškumas (susitikime kalbėta net apie pandas ar stalo tenisą) padės Japonijai jaustis saugesnei dėl Kinijos augančių ekonomikos ir karinių galimybių.

Viliamasi, kad vizitas pagerins politinius santykius, kurie dažnai būna šalti, nepajėgiantys atlaikyti augančios prekybos ir investicijų ryšių tempo tarp Kinijos ir Japonijos.

Šiuo vizitu Pekinas prieš vasaros olimpines žaidynes taip pat nori pasirodyti sugebantis prisiderinti. Per 90 minučių trukmės Hu Jintao ir Japonijos premjero Yasou Fukuda susitikimą trečiadienio ryte Y. Fukuda teigė klausęs Hu Jintao apie žmogaus teises Tibete. Jis taip pat pagyrė Pekino sprendimą susitikti su ištremto Tibeto religinio lyderio Dalai Lamos atstovais.

Bendroje spaudos konferencijoje po susitikimo Hu Jintao sakė, kad Dalai Lamos atstovai per derybas buvo „sąžiningi ir rimti“. Bet jis taip pat paragino Tibetą „parodyti nuoširdumą ir tikrai sustabdyti veiksmus, skaldančius tėvynę, liautis planavus ir provokavus smurtą bei nustoti žlugdyti Pekino olimpines žaidynes“.

Tikrasis vizito dėmesio tikslas – pasistūmėti link draugiškesnių Kinijos ir Japonijos santykių. Remiantis po susitikimo paskelbtu pranešimu, abu lyderiai pažadėjo „kartu sukurti šviesią Azijos Ramiojo vandenyno regiono ateitį“.

Pagal 2008 m. gegužės 8 d. „The New York Times“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (12)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (38)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (109)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (9)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras