Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Energetika
 
  Ir vėl apie užsukamus čiaupus (3)

Komentarai:

alis, 2008 05 23 00:39
Rusija žaidžia savo taisyklėmis sugalvotą žaidimą. Jie teisūs ar ne man sunku spręsti. Manau kiekviena valstybė turi savo vertybių skalę per kurią sutvirtina savo valstybės poziciją pasaulinėje arenoje.Visa tai tęsis kol būsime priklausomi nuo energetinių išteklių. Jų kas dien mažėja milijonais tonų. Pasaulį valdys ne išmintingiausi kaip matome jau dabar, o turtingiausi. Tai tie kurie turės energetikos resursų monopoliją. Galima išvengti to diktato tik pakeičiant alternatyviu energetiniu šaltiniu, arba perimti pasaulinėms-tarptautinėms organizaciojoms valdymą visą energetinę sistemą. Jei to nepadarys pasaulis pateks į didžiulę krizę, nes neturės galimybių sukurti naujų alternatyvios enegetikos sistemų, nes nebus tam pinigų.Pinigai bus pas keletą "dėdžių" ir mūsų gerovė priklausys nuo Jų nuotaikos.

Mangirdas D, 2008 05 20 17:56
Nemanau, kad Rusija siekia kelti savo ūkį...
Ekonomikos kilimas vien dėl žaliavų eksporto nėra šalies gerovės augimas, o "augančios investicijos" nėra pagrįstos, nes Rusija vis dėl to savo "verlsą" arba "pinigų plovimą" daro savaip.

Sutinku, kad straipsnis parašytas priešišku požiūriu.
Ir ačiū Dievui, nes, jei būtų parašytas Rusijai-draugišku tonu, palaikyčiau jį tiesiog propagandiniu.

Kombinatorius, 2008 05 18 13:07
iš tuščio į kiaurą... vis aplink aplink ir nieko naujo nepasakyta... kuo mes galim smerkti Rusiją, jei ji susimanė pati naftą perdirbinėti ir tuo dar labiau kelti savo ūkį?

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1091)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (209)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (284)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (506)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (119)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras