Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Saugumas ir grėsmės
 
  Jei jie pultų (8)

Komentarai:

rolanas, 2008 07 20 12:16
Irano valstybei su teochratinę saranga turėti savo ginklų arsenalę branduolinį ginklą, tai visiška nesamonė.

Studentas, 2008 07 20 11:01
Visu pirma mano komentare net nepakvipo Rusijos substancija.
Bet kita vertus jei sektum tarptautinius ivykius bent per ango juodima siek tiek nuosekliau pastebetum jog Rusijos pozicija siuo klausimu yra permaininga.

rolanas to studentui, 2008 07 20 10:09
Kontekste tavo komentaro matosi užslėptas Rusijos interesas, Irano atžvilgiu. Ar tik ne dėl politinio - ekonominio intereso:1.atominės elektrinės statybos; 2.trukdymo energetinių išteklų (naftos, dujų) tiesimo į europą;

Studentas, 2008 07 20 09:24
Manau, kad ne. Ir stai kodel. Pirmiausia Jungtines Tautos atliko urano sodrinimo audita ir pamate jog uranas yra viso labo tik pirmoje sodrinimo stadijoje. Po tokio patikrinimo kalbos apie branduolini ginkla trumpam nurimo. Visai neseniai vel prasidejo grasinimai skirti sankcijas.

Taip pat Achmadinedzadas turi ir kitu kariniu resursu ir be branduolinio ginklo.

Studentas, 2008 07 20 09:24
Manau, kad ne. Ir stai kodel. Pirmiausia Jungtines Tautos atliko urano sodrinimo audita ir pamate jog uranas yra viso labo tik pirmoje sodrinimo stadijoje. Po tokio patikrinimo kalbos apie branduolini ginkla trumpam nurimo. Visai neseniai vel prasidejo grasinimai skirti sankcijas.

Taip pat Achmadinedzadas turi ir kitu kariniu resursu ir be branduolinio ginklo.

Šarūnas, 2008 07 20 00:10
Studente, nemanai, kad Iranas jau turi branduolinį ginklą? Manai Mahmoudas Ahmadinejadas taip kalbėtų jo neturėdamas?

Irmants, 2008 07 19 13:39
Nemanau, kad Izraelis "raunasi" ant Irano. Greičiau tai būna atsakomieji veiksmai, kuriuos pirmos pradeda kitos šalys tame regione. O dėl branduolinio ginklo, tai jei jau jį turi, tebūnie, bet net patikimose rankose nežinia, ar jo nepanaudos, o kai Iraną valdo tokios galvos, tai daug ir nereik. Žinia, geras daiktas nenaudojamas nestovi...

Studentas, 2008 07 19 11:07
Kaip kazkada jau minejau, Iranas netgi privalo tureti branduolini ginkla norint islaikyti Vidurio Azijos monstro statusa.

Izraelis turedamas besalygiska JAV pagalba, apie kurios simbiozinius rysius dabar neapsimoka uzsiminti del ju nuogo pragmatisko vizualumo, raunasi ant visu arabisku saliu siekdamas isitvirtinti Vidurio Azijoje. Aisku uz solidzia pagalba Izrealiui JAV lauks politekonominiu dividendu.

Irano tapimas branduoline valstybe subalansuotu jegu pusiausvyra regione, netgi sumazetu susidariusi itampa, nes butu aisku jog priesai yra lygiaverciai. 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (304)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (51)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (153)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (10)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (15)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras