Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Rusiška pasiūla: sportas ir karas (8)

Komentarai:

Baltas, 2008 08 16 11:58
Straipsnis visiskai neobjektyvus, kitaip sakant i vienus vartus. Pamirstama Sakasvilio propoguojama "Sakasvil-total-demokratija". Regima tame konflikte vien tik Putinas. Jokiais budais nepateisinu Putino karinio darzelio elgesio. Cia Gruzijos vidinis konfliktas buvo ir dar tebera pretekstas Rusijai pademonstruoti savo jega. Is salies ziuredamas pasakyciau taip abiems valstybems: Syla jiest- uma nienanda. Na tik del pirmo faktoriaus (syla) pas rusus "siek tiek" daugiau...

zemaitis to:Ti zemaitis, 2008 08 13 17:54, 2008 08 14 17:14
man gera ir Lietuvos pilietybe, o tamsta, tikriausiai, siekiate USA pilietybes?

Dziugas, 2008 08 14 15:55
Nesuprantu. Autorius apsimeta, kad nezino ar specialiai ignoruoja fakta, kad KARA PRADEJO GRUZIJA, O NE RUSIJA. As apsales, kodel visi i viena duda pucia. Kodel pateisinami Saakasvilio teroristiniai veiksmai? Kas cia per nesamone dabar? Cia ka Geopolitika oficialia propganda stumia?

Andris, 2008 08 14 00:18
Vaikinai, be reikalo laužote ietis – geriau pagalvokite, kam buvo naudinga ta Chinvalio ataka. Tik Rusijai, norinčiai sutrukdyti Gruzijai įstoti į NATO. Bet ir tai – ne svarbiausia priežastis: Rusija nori gauti naftotiekio Baku-Tbilisis-Džeichanas kontrolę, įvesti „tvarką“ Gruzijoje, pastatyti ten savą „gruzinišką Burokevičių“ ir toliau kontroliuoti naftos srautus bei kainas. Pietų Osetijos žmonių kančios Rusijai – taip sakant „iki lemputės“, tuo labiau kad jų valdžia absoliučiai klauso Maskvos.
Saakišvilis tikrai su Chinvalio puolimu susimovė, gal suveikė pietietiškas charakteris. Bet jis buvo daugiau nei dvi savaites provokuojamas: rusų naikintuvų skrydžiai virš Pietų Osetijos (pati Rusija tai prisipažino, bet ne iš karto, o tik tarptautinių stebėtojų prispirta faktais), kurią Rusija oficialiai pripažįsta Gruzijai, šeši nukauti gruzinų policininkai, kasnaktinės artilerijos atakos iš Pietų Osetijos pusės ir t.t. Čia ir ne pietiečio nervai gali neatlaikyti.
Be to, tai kad rugpjūčio 8 d. rytą Putinas buvo Pekine, Medvedevas plaukiojo Volga, o Gryzlovas buvo Altajuje (trys svarbiausi valstybės asmenys) – argi ne „gundymas“ puolimui. Saakišviliui, tarp kitko, vertėtų pasidomėti, kas jam patarė apšaudyti Chinvalį.
Ir dar – pastebėkite, kad Rusijos televizija, kalbėdama apie „su žeme sulygintą Chinvalį“, neturi ką parodyti – nei didelių sugriovimų, nei masinių gaisrų, tik kelis pastatus su apgriautais fasadais ar išdaužytais langais. Gal to „sulyginimo su žeme“ ir nebuvo? O kas tai yra Chinvalis? Nedidelis miestas palei pat Gruzijos sieną (apie pusė kilometro nuo jo pakraščio – jau Gruzija), tad gal ir anksčiau gruzinai galėjo Chinvalio ponams atsakyti rimčiau, aišku, ne taip smarkiai. Gal jie būtų apsigalvoję prieš provokuodami?


jjj, 2008 08 13 22:55
Ar komentatorius kvailys ar tiesiog apsimeta. Juk pirmoji Gruzija pradejo bombarduoti i verztis i Osetija, noredama ja jega grazinti Gruzijos jurisdikcijon. Tik po to puole Rusija. Butent Gruzija puole prasidejus olimpiadai, matyt, galvodama, kad niekas i tai neatkreips demesio, O paskui isikiso Rusija ir Saakasvilis gavo i nosi desimteriopai del ko dabar vaidina nuskriausta. Gyvenime visada taip buna, kai puoli ta, kuri gali apginti stipresnis, tikekis gauti ne adekvaciai, o gerokai daugiau. Ir nuo to niekur nepabegsi. Dabar Saakasvilio apsimetimas dievo avineliu skamba labai labai veidmainiskai. Velgi, Rusija irgi ne dievo dovana, todel zaisti su ja, kaip ir su kiekviena didele valstybe gali tik avantiuristas. O jei si avantiura butu pavykusi, tai sekantis zingsnis butu Abhazija...

Autoriui, 2008 08 13 20:50
Gruzija pirma užpuolė Pietų Osetiją, - tai faktas, na tai autoriaus ir prašyčiau remtis faktais. Ir jei osetinai "atliko etninį valymą", kuo aš labai abejoju, tai prie ko čia Rusijos federacija? O, kad gruzinų "Gradai" bonbordavo Chinvalį, tai irgi faktas.

Ti zemaitis, 2008 08 13 17:54
Kolega būsit rusofilas, kad nekreipiat į tų pačių analitikų pateikiamus faktus apie etninį valymą, kurį pradėjo osetinai būtent žaidynių išvakarėse.

Rekomenduočiau tamstai kaip įmanoma greičiau atsisakyti Lietuvos pilietybės ir vykti gyventi į jūsų mylimą Rusijos Federaciją.

zemaitis to varanavicius, 2008 08 13 16:54
na, sis beleatristinis straipsnis tiesiog i vienus vartus, kaip ir priklauso tikram rusofobui. juk FAKTAS yra tai, kad butent GRUZIJA olimpiniu atidarymo diena uzpuole p.osetija, net vakaru politikos analitikai jau kalba apie tai, kad saakasvilis samoningai pasirinko puolimo data. tad tokios autoriaus interpretacijos nespeja i propagandos traukini.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1091)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (209)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (284)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (506)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (119)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras