Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Saugumas ir grėsmės
 
  Tai buvo ne spontaniška, o suplanuota akcija (5)

Komentarai:

Pritariu, 2008 09 13 23:12
Malonu,kad ir fašistinėje Rusijoje dar yra padorių žmonių,kad ne visi kraujo ištroškę degradai...

Sharas, 2008 09 10 21:52
Labai daznai uzsienyje isgirstu ekspertu pasisakyma kaip ,,Rusija pamirso, jog ji yra ta pati nevalinga valstybe kaip pries desimtmeti, taciau paveldejusi siuolaikinio spaudimo taktikas, kurios nunes ja i ta pati O, kuris buvo, kai Sovietu Sajunga subyrejo.

cinikui, 2008 09 07 18:25
manau, jog rusakalbiui yra neobjektyvu komentuoti rusijos-gruzijos konfliktą, todėl siūlyčiau susilaikyti nuo komentarų

cinikas, 2008 09 07 17:10
reikia buti isskirtiniam -..ekspertui.. kad talpinti p.Felgenhauerio opusus cia)))
Pamanikit ..operacijA BUVO SUPLANUOTA.. TAIP TAMSTA OPERACIJA BUVO SUPLANUOTA))(atrastas niutono binomas)
Salys dar pries konflikta vykde parodomasias pratybas.
Ypac ptiko sakinis ,,SUS „Grad“ (122 mm kalibro) yra visiškai neefektyvios smogiant miestams ar įsitvirtinusiai kariuomenei,, matit as arasiu amerika ir pasalisiu naujena autoriui bet SUS neskirtos smogti miestams ir naikinti itvirtinimus))) Jos tikdlas padengti didelipluota vieno smugiu. kas liecia Grad tai labai efektyvus ginklas. Tik juo reikia moketi panauduoti))))

pastaba, 2008 09 07 12:01
Dalis to, kas cia parasyta, visai gali buti tiesa, bet tai akivaizdziai Rusijos liberalu stovyklos straipsnis (is serijos Latynina and Echo Moskvy). Pvz., galima diskutuoti del to, ar Rusija provokavo Gruzija, ar tik ruosesi jos akcijai ir todel vykde pratybas. Pagaliau, jegu Gruzijai buvo zinoma, kad Rusija kaip nors puls, tai tuo reikejo pasinaudoti (palaukti rus agresijos ir "pademonstruoti" ja vakarams), o Saakashvilis tokiu atveju tuo labiau pasielge kaip avantiuristas, o ne sumanus srategas. Bet kuriuo atveju straipsnyje yra vertingu minciu, ypac del internacionalizuoto Rusijos elito, bet tai ginco klausimas, ar sis elitas yra globalistinis, ar neoimperialistinis.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (27)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (43)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (128)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (1)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (9)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras