Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Rusija
 
  Ar pildosi A. Dugino pranašystės? (25)

Komentarai:

aras-Studentui, 2013 04 04 21:14
Toks vaizdas, kad dirbi rusu propagandai arba esi jų auka. Palygink rusijos (stiprybes simbolio) dujų eksportą, kuri turi 150 000 000 žmonių su mažos Norvegijos kuri turi 4 722 000 piliečių ir suprasi, kad kvaila ją taip dievint.
RUSIJA-Gamtinės dujos - eksportas :

203.900.000.000 kub (2011 est.)
šalis palyginimas su pasaulyje: 2
Gamtinių dujų importas :

41 mlrd kub m (2011 est.)
šalis palyginimas su pasaulyje: 11
NORVEGIJA-Gamtinės dujos - eksportas :

98,3 milijardų kub (2011 est.)
šalis palyginimas su pasaulyje: 4
Gamtinių dujų importas :

0 kub (2011 est.)
šalis palyginimas su pasaulyje: 108
Dar gali atimti pusvelčiui importuojamas dujas iš Turkmenų ir suprasi, kad dvi Norvegijos daug svarbesnės pasauliui už Rusija:))).

brrr, 2008 11 07 19:27
nu tu cia idomiai saakasvili su huseinu lygini, tai dar palygink koki adamku su huseinu, neskamba kiek apsurdiskai? liudna kad kai kurie zmones lietuvoje yra tokie uzsispyre ir tokie tamsus... :( butinai reikia per galva su basliu gaut kad praregetum?

To brrr, 2008 11 02 15:16
Tai ar rado amerikiečiai branduolinį ginklą irake? Tai ko tada jie ten įsiveržė skleist demokratiją ar naftos. JAV kaltina, kad rusai neva Saachašvilį nuverst nori, o ką jie su huseinu padarė? JAV - blogio imperija.

don, 2008 10 25 05:04
rekomenduoju visiems atsisiusti dokumentika is dalinkis.net.putino sistema.puiki dokumentika

brrr, 2008 10 20 20:30
DKriuomeniu nebuna humanisku, jos juk skirtos tam kad zudytu zmones,taciau demokratijos uztikrona kad butu laikomasi tam tikru garbingu principu neskriausti civiliu bei belaisviu. Demokratija suteikia sansa kovoti uz zmogaus teises kai tuo tarpu rusijoje yra zudomi zurnalistai. Lietuvos favoritas Lietuva, JAV tera sajungininke taip pat kaip DB, Vokietija, Prancuzija ar Norvegija. O rusija kelia realia gresme, todel iki draugavimu su rusija tai toli toli grazu. Geriausiu atveju kaip ir sakiau bendradarbiavimas finansiniais sumetimais. O apie kokiu tai politinius nuolaidziavimus tai nesvaikit.

asd, 2008 10 19 21:16
O vat dėl amerikiečių demokratijos demokratiškumą - vertėtų patilėti,nes kiek stebėjau informaciją, JAV yra antra pasaulyje valstybė kur labiausiai seka žmones ( Pirma jeigu ka Š.Korėja, Rusija 5 vietoje po Kinijos ) apie genocidą irgi vertėtų pakalbėti - tai, ką JAv daro Irake negalima pavadinti "demokratijos platiimu" taigi demokratija - prieš smurtą psichologinį ir fizinį. Sutinku,kad daugelis yra teisiami,bet nevisi ir tikrai nedauguma. Nors ir teisiami,bet vistiek išlika faktas - JAv kariuomenė nėra tokia Humaniška kaip visi manė, o pasirodo kartais ir žiauresnė už rusą. ( girdėjau tokį pavadinimą iš kai kurių žmonių) O kalbant apie tai,kad Bushą greitai pakeis - pakeis tai pakeis ,bet mažai ta politika ir tebeskirsis, na nebent Obama užtarnautų daugiau simpatijų. Dėl Čėčėnijos - tikrai žiaurus karas , kurio galima būti išvengti. O dėl Gruzijos , reikia atsiminti,kad apginkluoti trečiųjų šalių Saakashvili kariai buvo užpuolę Chinvalį ( Tai pripažino visi, išimtis - mūsų spauda )Tas puolimas buvo tikrai nemalonus žuvo nemažai žmonių - bet rusų atsakas taip pat buvo švelniai tariant skausmingas.
Nėra teisių, vvisi kalti,bet mes turime suprasti,kad mūsų favoritai JAV irgi nėra benuodemės , o su rusais mūsų valstybei vertėtų geriau pašnekėti - susitarti,o ne rėkti šūkius erzinančius mūsų didžiulį kaimyną. Dėl Dugino - visose šalyse pilna tokių asmenybių - ir čia nėr ko stebėtis žemėje gyvena daugiau kaip 6mlrd. žmonių taigi 6mlrd. minčių.

brrr, 2008 10 18 23:29
studente, su zmogaus teisemis tai tu smarkiai smarkiai prasimetei... Tai ka dare rusija Cecenijoje (ir turbut tebedaro)- tai nusikaltimas pries zmonija, tuo tarpu vakaruose nusikaltimai net padaryti ir savos kariuomenes yra teisiami (viesai), taigi nepalyginami dalykai. Rusijos ideologija visada buvo ir liks tik rusijos teritorijoje nes priestarauja zmogaus prigimciai - buti laimingu. Tuo tarpu demokratija ir kapitalizmas suteikia galimybe to siekti. Diktaturos ir laisves nera ko lyginti, tai tiesiogine priesstata. O del to kad irakas buvo klaida busha pakeis kitas prezidentas, galbut net is kitos partijos, tuo tarpu kai putinas vykdo genocida cecenijoj bei gruzijoj tai rusu tauta kaip ne mu nei me negali pasakyt. Todel nesvarbu kokia sunki ir kiek problemu sukelia demokratija, uz ja geresnes valdymo formos valstybei dar nera israsta. Galbut kai technologijos ta leis, dabartine atstovaujamaja demokratija pakeis tiesiogine.

Studentas, 2008 10 18 21:45
Amerikos rankose yra automatas kuris vadinasi diktaturine demokratija. Viena is demokratijos paplitimo teoriju sako jog demokratija paplito placiai po pasauli kadangi demokratija buvo aristokratu zaidimas ir privilegija. Tik atsikele anglai kolonistai Amerikos zemeje turejo modernesius kalavijus, sautuvus, todel turejo ir galia savo puseje ir diktavo savo zaidimo taisykles. Lygiagreciai dabarciai Amerika velgi turi karine galia savo rankose ir diktuoja salygas visame pasaulyje. O cia jau yra nusiklatimas ir nusiklatimas pries Zmonija ir zmoniu teises - Amerika laisvai privalomai siulo idiegti nauja demkratijos programa pasaulyje , demokratija atnesta padurta ant kruvinu ieciu.
Tuo tarpu Rusijos ideologija apsiriboja Rusijos teritorijos ribose. Tiesa, yra tam tikru isimciu bet palyginti su globaliais kapitalistinemis kraujagyslemis apraizgytos Amerikos organizmu yra tiesiog nepalyginama.

asd, 2008 10 18 20:06
Dumble kapstosi ar ne,betreikia pripažinti - Rusija visad kapstėsi dumble ir vėl išlindo. O del klaidų - taip tai didelė klaida,bet kad tų klaidų netgi nesistengiama išvengti - jų dar labiau nori pridaryti - Iranas. ( Sankcijas branduoliniam ginklui būtina - bet retorika apie puolimą - ne )

to brrr, 2008 10 18 20:01
Kazkaip negirdejau, kad Busas a kas is jo hebros pripazino, kad Irakas buvo klaida. Vakarieciai nepripazista savo klaidu. Jie visada teisus, nes jie visada teisus: jei ne todel tai todel. Tiesiog brrr sventai tiki Vakaraias ir demokratija (idealiu ju variantu), ir ka besakyk, jis to idealo neatsisakys.

brrr, 2008 10 18 18:17
Irakas yra viena didziausiu JAV klaidu, bet demokratiniai rezimai jas bent jau pripazysta ir tuos zmones kurie nesugeba su jomis susitvarkyt pakeicia kiti, tuo tarpu rusijai atsigauti kai nera jokios valdzioje kaitos neimanoma, pradejusi klimsti i dubla ji tik toliau klims. (ka mes dabar ir mamote) o del maivymosi tai ypac daug maivosi butent rusija, todel mazai kas ja pasitiki. pvz Pats Sarkozy ispejo Medvedeva, per kara su gruzija, klausdamas kodel jis per kelias dienas jau tiek kartu sulauze savo duota zodi? (retorinis klausimas zinoma. Pasitikejimas sia salimi smarkiai smunka, ir vidurines azijos salys bei kinija su tariasi trumpam...

konstruktyvus poziuris :)), 2008 10 17 22:52
aga, matem mes Amerikos konstruktyvu poziuri Irake. Sadama paranojiskai subombordavo, o WMD taip ir nerado. Vaje, pamirasau - demokratija juk nese :))

Studentas, 2008 10 17 18:51
aj skied kazko neaiskaus, visi su visais derasi ir susitaria kam reikia o kai pradeda maivytis tada ir buna visokios perturbacijos.

brrr, 2008 10 17 17:23
jeigu stutentas nesugebi sekt minties tai gal tau ir painu... tartis ir bendradarbuoti tai yra normalu demokratiniam pasauli, net su nedemokratiniais rezimnais, nes vakaru pasaulis i viska turi konstruktyvu poziuri. Gebejimas deretis, bendradarbiauti ir pasiekti kompromiso ir sudaro europos diplomatine galia, tuo tarpu rusijos atstovai te sugema naftos kraneliais arba tiesiogine karine agresija grasinti. Kitaip tariant vykdo trumparegiska politika, kas nuolat ir priveda rusija prie katastrofu. Kas del vakaru pasaulio vartotojiskumo, tai naturalu jog tai dominuoja, taciau lygiai ta pati kultura dominuoja ir rusijoje, ypac dabar. Skirtumas tik tas kad vakaruose yra apstu alternatyvines kulturos, zmones gali rinkti, ir rinktis tarp kokybisku dalyku, kai tuo tarpu rusijoje to is principo buti negali, nes egzistuoja cenzura. Kas del parankesnio partnerio Lietuvai, tai cia nera ko diskutuoti, Lietuva jau pasirinko vakarus (istojo i ES ir NATO) ir visos spekuliacijos jog dar galima greztis i rusija yra daugiau nei apsurdas. Taip Lietuva prekiauju su rusija ir prekiaus kol abi sios valstybes egzistuos, taciau tai liks tik pragmatiski santykiai paremti isskaiciavimu. (nebent rusija taptu demokratine salimi)
ps nesikarsciuokite taip :)

Studentas, 2008 10 17 08:19
brrr, nu negaliu mane jau svelnus pyktis apima del klausimo ir samprotavimo nenuoseklumo. Sakai sais turi galia ta kurios klausomasi , kas turi sprendimo galia.... nu zinai tavo samprotavaimai visiskai totaliai priesingi objektyviai realybei. Kiek pateikt pavyzdziu jog kapitalistine Europa ne karta teresi ir bendradarbiavo su Rusija? net Gruzijos konflikto metu kas turejo sprendimu galia? arba pasibaigus ES ir Rusijos bendradarbiavimo sutarciai sakyciau ES rodo didesne iniciatyva turetu nauja rinka Rusijoje ir strategini parteneri, Dziugu jog paputus naujiems permainu vejams JAV su savo supuvusiu dvasiniu vertybiu pagrindu baigia isnykti kaip morales etalonas. Velgi apie Vakaru civilizacija galima kalbeti itin daug ir manau neuztektu visu menesio, bet lieka akivaizdus saltas faktas jog Rytai naudingesne ir geresni partneriai tokiai saliai kaip Lietuva.

pastaba to brrr, 2008 10 17 00:26
Rusija, kol ji yra - niekada nebuvo ir nebus viduinio lygio valstybe, o jos paprastu gyventoju salyginis vargsumas is tikruju yra tikros Rusijos (o ne maskvos) dvasinio gyvenimo ir islikimo pagrindas. Tai akivaizdu giliau pamascius. Pinigu ir vartojimo kultas anksciau ar veliau prazudys Vakaru civilizacija - to simptomai akivaizdus, o Rusija komunistus isgyveno, ir dabar isgyvens, ir kuo maziau bus panasi i Vakarus, tuo geriau jai bus, nes Vakarai tai tikrai puva.

brrr, 2008 10 16 22:32
asd nesuprask tiesiogiai, putimasis - tai neturejimas tvirto pagrindo, ekonominio, politinio, idejinio, zmogiskuju istekliu (ne skaitlingu o kokybisku)ir tuo paciu nematymas savo problemu ir bukas aiskinimas kad mes stiprus ir galingi, tai visiskai nesuderinimas realybes ir savo sukurtos valstybes fikcijos. Viskas ka daro rusija tai aiskina kad jie atsvara JAV, deja gyvenime yra taip kad tas kuris is tiesu turi sprendimo galia, to ir klausomasi o kas tik vaizduojasi toks esas tai kaip ir minejau galiausiai pasvinksta. Nesakau kad vakaruose nera problemu, bet rusijoje problemu tiek kad jose tik pasiskandint... o kas del atominio potencialo, tai dauguma saliu siais laikais gali ju prisigamint, tik protingi zmones mato kad is to dividentu mazai (iskyrus ne demokratinius rezimus, kuriems tai vienintele islikiumo salyga). Juokingiausia dugino salyga rusijai tai asketizmo pirsimas, mazdaug vargseliai rusijos gyventojai nieko neturekit ir tuom dziaukites. Tokio lygio idiotizmu gyvendama rusija niekada netaps net vidutinio lygio valstybe...

asd, 2008 10 16 15:07
1918 metais imperinė Rusija žuvo nenuoputimosi ir ne nuo priešo( nors karas buvo viena iš priežasčių) o nuo didesnės galybės - ideologijos kuri atrodė liktai šviesi saulė į ateitį ir rojų kuri beabėjo nebovo tokia skaisti ištikrųjų.SSRS žuvo dėl to,kad irimas irgi buvo iš vidaus o ne išišorės. Šiuo metu Rusija yra šalis kuri galėtų pasaulį ir save paversti pelenais( atsiminkite branduolinių ginklų atsargas) - JAV tai žino ir saugojasi Rusijos. Daug kas pranašauja,kad Rusija žus dėl mažėjančių naftos kainų. Tokios pačios nuomonės buvo ir 1998 metais kai pranašavo Rusijos pabaigą, tiesą sakant ji realiai - toji pabaiga beveik įvyko,bet kaip pastebėjome mūsų laikais Rusija stovi sveika ir gyva (nors ir su daugybėmis problemų) bet iš lėto , po truputi atgauna savo galybę.O tuometu JAV skęsta savo skolose ir pasaulinėje krizėje. Manau potrputi baigiasi "vienaimperališkumo" laikotarpis - kyla nauji pasaulio žaidėjai - Kinija,Indija ir Rusija.Kas bus toliau - tai dar neatsakytas klausimas,bet aišku,kad nedidukės šalys kaip Lietuva bus dižiosios politikos žaidėjų įrankis.

Studentas, 2008 10 16 09:13
Rusijos racionaliu protu nesuvoksi, kaip ir jos geopolitiku.
-----------------------------------------------------

tokie kaip tu tikrai nesuvoks.

i kitka neturiu komentaro.

brrr, 2008 10 15 21:50
Rusijos racionaliu protu nesuvoksi, kaip ir jos geopolitiku... kai daugumos rusijos pilieciu ir ypac valdzios poziuris i viska destruktyvus tai jokios imperijos ar galybes ji niekad nesukure ir nesukurs, tik bergzdzias putimasis, kuris vis sprogsta ir iseina bjaurus dvokas... taip nutiko Rusijos imperijai 1918 m. taip nutiko SSRS 1990 m, taip atsitiks ir sitai patvaldystes sindromo kamuojamai valdymo formai. Rusija niekada netaps nei pasaulio valdove, juk tai supuvusi karve...

Studentas, 2008 10 14 22:54
Rusijos ekonomika nera paremta vien duju ir naftos bizniuku, taciau reikia pripazinti teikia nemazas pajams BVP.

Taciau Rusija turi ir kitu istekliu is kuriu guana nemazai pajamu ir pakankamai pelningu sriciu: gelezies ruda, plienas, auksas, karo pramone, elktronine technika, kosmonautikia, branduolines energijos arba urano prekyba ir panasiai....

Reikia pabrezti jog paskutineje Putino kalbejo, premjeras pabreze jog Rusija yra saugi ir gali buti rami, nes visa putino prezidentavimo laikotarpi jisai nuolatos kaupe ir didino rezervo fonod atsargas numanydamas jog gali buti tokia blobaline - mastabine krize. Pries poa metu zurnalistai labai neigiamai ziurejo i tokia putino politika o dabar jam dekoja!

Be to reikia akcentuoti jog tie pinigai yra is rezerviniu fondu todel niekaip ju panaudojimas negali lemti rusijos BVP mazejoma ir ekonomikos augimo.

Pirmine mano mintis ir buvo jog jeigu zlugti rusija zlugtu ir visos salys kurios ekonomiskai priklauso nuo jos. Tai ir butu pirmiausia pabaltijis veliau europpa. Teciau pagalpaskaiciavimus naftos Rusijai turetu uztekti ilgiausiai is visu dabar nata isgaunanciu vlstybiu. Todel man naturaliai persasi isvada jog ir Rusijos galia issilaikys ilgiausiai, darant prielaida jog egzistuoja stipri naftos-galios koreliacija.

Cezaris, 2008 10 14 22:22
To studentui,

jei ekonomika paremta, ne vien naftos ar dujų gavyba, tai ir jos kainų skirtumas ne taip veikia ekonomiką. Rusijoje viskas paremta tik naftos ir dujų gavyba. Kitos šakos duoda BVP gana mažai. Taigi pas FACT jokio prieštaravimo nėra.

Studentas, 2008 10 14 11:12
To Mr FACT

tavo samprotavimose issryskeja aiskus priestaravimas.

Rusija valdydama bene pagrindini geopolitini ginkla (dujas ir nafta) negali prarasti galybes anksciau nei kitos valstybes. Kitaip tariant pirmiausia turi bankrutuoti vartotojas veliau tiekejas. Kadangi nafta ir dujos yra paklausios ir yra pirmo butinumo prekes.

Pagal tavo logika tiekejas (siuo atveju Rusija) jau beveik prie bankroto slenkscio, tai leisk taves mielas drauguzi paklausti ties kuria riba stovi vartotojas ? siuo atveju Europa? LIETUVA ?

FACT, 2008 10 14 08:57
Šito "mastytojo-geopolitiko" dugino mintys apie rusijos "galybę" kelia juoką ir yra "įtikinamai argumentuojamos". Tai yra paremtos vieninteliu argumentu-naftos kainomis. Užteko naftai atpigti ir rusijos "galybė" baigėsi. Rusai per mėnesį iššvaistė didžiulę dalį savo "NA" (neliečiamas atsargas-aukso fondas, rezervinis fondas ir t.t.)Čekistinis režimas taip nusiūkininkavo, kad pagrindiniai rusijos ekonomikos lokomotyvai naftos ir dujų koncernai jau dabar reikalauja iš putino pinigų paramai. Ir putinas duoda rusų "vargšėms" valstybinėms naftos ir dujų kompanijoms -"gazpromui" "rosneft" ir kitoms- 10 milijardų. Jei rusijoje bankrotu pakvipo tokioms naftos ir dujų kompanijoms gigantėms tai apie kokią rusijos ekonominę, o tuo labiau politinę galią galima kalbėti? Tai tiesiog juokinga,-rusai pučia žandus ir tiek, o jų "galybė" tik ir vaidenasi tokių duginų kliedesiuose.

Demokratas, 2008 10 13 21:22
Ką įdomu mūsų piliečiai galvoja apie mūsų valstybes politika, su jos kariajais Afganistane, Irake, jos politika Gruzijoje ir Ukrainoje.

Man Rusijos politika atrodo demokratiškesne negu pas mūsų šeimininkus pusdievius-amerikiečius su ju kariajais.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (530)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (64)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (168)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (22)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (26)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras