Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Rusija
 
  Rusija irgi „pasveikino“ B. Obamą (13)

Komentarai:

tu, 2008 12 09 02:14
Nemcai(vokeciai) atrodo pasikeite, nors nelabai is draugijos su smirdincia rasija. taciau tie ruskiai, tiksliaui tas kremlius, ir poto visa rasija(rasijos zmones jau varo ant ES) visiskai nepasikeite. Tas ozys putinas kazka bando is sudo padaryt vaska. manau jam , kaip bukagalviui KGBistui ir sudas gausis. Pasaulio policininkas JAV uzdarydamas volstryto banka padare teisinga ejima. Pofik kad skursta pasaulio ekonomika. taciau tai niekis su 3-ciuoju pasauliniu, kuri ruskiai galejo padaryt naftos pagalba. Tad siandien ruskis vel (kaip ir visada) laizo, ir laizys Jankiem subines.

Tegul tie ruskiai dziaugiasi kad JAV turi nenumatytu priesu kaip afganistanas ir irakas. Noreciau kad rusija butu 3-cia JAV kolonija!
Tada nors paprasti rusu zmones pajustu ka reiskia gyventi, HotDoga suvalgyti, o ne baltu mesku ismatas esti.

Enciklopedijoj parasyta -
Rusija - Tai afrika, tik ten viskas balta ir ziauriai shalta.

Studentas, 2008 11 10 20:49
vo asd, koki komentara parase, stai ka reiskia Studento paskaiteles, ir socialines statistikos elementu ir analitinio mastymu uzuomazgu ir tam tikru izvalgu..

asd, 2008 11 10 20:22
Geras straipsnis,nors nėra toks tikslus koks galėtų būti.Bet ir dėl Obamos reiktų padaryti pastabą - Obama yra žmogus troškantis (bent jau taip atrodo) taikos, ir to,kad būtų išvengta karinių konfliktų. O kad juos išvengti - beabejo reikės tartis su ta šalimi kuri vienintelė pajėgi sunaikinti JAV ( Manau žinot šią šalį). Medvedevas yra liberalesnis,nes ir patsai jis yra tas žmogus kuris nori atstatyti savo gimtinę, premjeras Putinas - yra senojo CCCR žmogus norintis tą CCCR galybę atgauti. Nematau priežasčių kodėl Rusija turėtų silpti - atvirksčiai sušvlenėjus santykiams padidėtų investicijos,eksportas/importas ne tik su JAV bet ir kitomis JAV artimoms šalimis.Dėl pačios JAV - man kartais kila įtarimas,kad JAV valdo nekongresas ir ne baltieji rūmai , o Pentagonas ir greičiausiai keli finansų gigantai kurių JAV yra gausu. JAV politika tikrai buvo labai panaši netgi keičiantis prezidentams - nors ir tie prezidentai yra Šaltojo karo prisotinti ( Kiap bėje Putinas) bet visdelto OBama ali ir tikiu,kad turi galimybes sustabdyti kraujo liejimąsį.
to Dziugas - sutinku,bet iš dalies . Tvo tiesa,kad šalis kuri turi 3% viso pasaulio BVP niekaip negalės per kelis mėnesius aplenkti šalį turinčią 20% viso pasaulio BVP. Bet yra pastebėjimas dėl šalių - geiausias ekonomikos rodiklis yra BVP prieaugis - taigi truputis info. Vidutinis Europos BVP prieaugis yra 2,5 proc. Kinijos svyruoja nuo 12 proc iki 10 proc(skaičius po truputi auga ). Rusijos 8-10proc ( kolkas šis skaičius auga).Indijos prieaugis 5-7 proc (Šis skaičius sparčiai auga) ir Brazilijos laikosi ant 5 proc ( bet žadamas pakilimas).Dėl žaliavų - Rusijos augimas (spartus) vyks po kokio dešimtmečio o gal ir po penkių metų,nes Rusija yra ta šalis kuri turi daugybę gamtos išteklų kuriu artimoje ateityje LABAI trūks (pavizdys : Prancūzijos ekonomistai žada,kad 2020 metais kaina už naftos barelį bus 200 USD ). Kinijos augimas prie tų metų bus pristabdytas- dėl populiacijos perkrovos gali kilti badas tas pats gali būti ir Indijai. Šviesi - bene šviesiausia ateitis žadama Brazilijai - ji greitai tampa pasaulio turizmo gigante,jos vandens atsargos - vėlgi ateities paklausi prekė yra milžiniškos ( Mazonės baseinas jums kai ką primins) Taigi ateitis bus įdomi,bet dėja... Ne pati ramiausia.

Alanas, 2008 11 10 16:20
Taip... Pripazistu, Paulius teisus... Mes (bent jau as) per daug puolame musu studencioka, juolab kad dar be irodymu ar argumentu... Mes elgiames taip, kaip Rusijos portaluose rusai su kitaminciais... Nejaugi as sergu rusofobija?! :/

liberalas Paulius, 2008 11 10 12:53
Drįsčiau teigti, kad kai kurie studento kritikai virto purvadrabsčiais.

Man regis ir autorius nenusipelnė itin didelės kritikos. Straipsnis tikrai nepanašus į super analitinę daktaro disertaciją surekomendacijomis, tačiau pagrindinius galimus JAV užsienio politikos bruožus jis apžvelgė. Taip pat trumpai, bet aiškiai įvardino Rusijos nuoskaudas dėl galimo JAV dalyvavimo konfliktuose sumažėjimo. Soft power sukelia mažiau rezonanso, todėl Rusijai nebus kaip aštrinti kampų.

Belieka laukti ir vertinti.

Beje, studentas man skolingas "rusiškojo socializmo" apibūdinimą, jei gerai pamenu.

to student, 2008 11 10 11:36
Žinant čekistų įpročius badu marinti rusų tautą, o už paskutinias kapeikas varyti žmogžudišką propagandą užsieniui gal ir neverta stebėtis, kad studentas vis dar apmoka studento "komentarus". Ką student, kruvinas putinas vis dar apmoka tavo gebelsinius "apmastymus", dar čekistams pinigai nesibaigė?

ttc Studentui, 2008 11 10 05:45
Gal tau teko skaityti naujus britų žurnalisto Edwardo Lucas straipsnius, kur yra aiškios, nesuvaidintos žurnalisto įžvalgos apie esamą situaciją Rusijoje, Europoje ir Rusijos pavojų Europai.

Andrius, 2008 11 09 21:29
Rusija Iskanderų turi nedaug, nes tai visiškai naujas ginklas, jį dar tik pradės serijoms gaminti. Rusai turi daug sistemų "TOČKA-U".

Docentas, 2008 11 09 17:55
Apie Iskander reikia issamesnio straipsnio, o ne tokios "nuomones". Juk pasklido snekos, kad rusai ju turi tik kokias 7, tai is kur tokie grasinimai? Kodel pasaulis nerimtai i juos paziurejo?Apskritai Dariaus str. paskutiniu metu kiek pavirsutiniski, silpnai argumentuoti, lyg rasytu kokiam "Ukininko patarejui"...

Dziugas, 2008 11 09 16:18
"Neramina juos ir tai, kad ... Rusijai neužteko išteklių ir pajėgumų tapti ta ekonomine jėga, kuri perimtų nusilpusių JAV lyderystę pasaulio ekonomikoje."
Absurdas. Is kur autoriui tokios utopines mintis atsiranda. Ar jus laikote Rusija visiska kvailiu salimi, kad sau keltu tokius planus? Lyderystę pasaulio ekonomikoje gali perimti Kinija, Europa, galiausiai augancios Brazilijos ar Indijos ekonomikos, bet tik ne atsilikusi ir nestabili "zaliavine" Rusijos ekonomika.

Studentas, 2008 11 09 12:38
Gal kam ir teko matyti naujausia BBC dokumentini filmuka the world uncivered, kur yra aiskios, nesuvaidintos zurnalisto izvalgos apie esama situacija Rusijoje.

Si filmuka BBC rodo jau trecia karta kaip minimum, jame parodoma pozicija Rusijos versus likusio pasaulio pozicija. Dar daugiau pabaigoje zurnalistas leidzia sau drasiai konstatuoti jog kalbos apie saltaji kara tra pernelyg hiperbolizuotos.

Ar kartais Vakarai siuo atveju Europa nesistengia netiesioginiais kanalais atkreipti demesi kas yra su kokiom kaukem o kas ne ?

Pastaruoju metu vis daugiau ir dazniau pasigirsta antivakarietiska paciu Vakaru skleidziama informacija, Paradoksalu, ar ne?

Autoriui, 2008 11 09 12:05
Straipsnis labai skystas, jei rašai apie ginklus, tai apis juos truputį pasidomėk, nes rusai disluokuos ne sistemas Iskander, o Iskander-M, kurios turi sparnuotasias raketas, kurių veikimo nuotolis 400km. Ir dėl to, kad jos skrisdamos labai aktyviai manevruoja yra praktiškai nenumušamos.
Labai įdomu, kaip Obamai pavyks mažinti įtampą Irano klausimu, jei didžioji dalis Amerikiečių pasisako už Irano puolimą (Neokonservatoriai, toks žinksnis būtų labai nepopuliarus. Naftos kaina didelė ne dėl įtampos tarp Irano ir JAV, o dėl itin didelės paklausos ir patys Arabai tikrai nenori žemų naftos kainų, o iš tavo straipsnio susidaro įspūdis, kad neva Arabai būtų patenkinti jei susitaikytų su JAV ir naftos kainos būtų labai žemai.

varanavicius uzkniso, 2008 11 09 11:46
Varanavicius uzkniso savo kvailomis pastabomis. "trumpojo nuotolio raketas „Iskander“. Žinant šių raketų veikimo diapazoną, nesiekiantį nė 300 kilometrų, galima manyti, kad ko nors apokaliptinio Kremlius tikrai nesugalvojo." Tai reiketu bent issiaiskinti, kad Iskandero eksporto variantas "trumpesnis", o rusiskas siekia 400 km. Taip pat siulyciau paziureti kur Lenkijoje bus raketine baze. Trumpai sakant, http://www.globalsecurity.org/wmd/world/russia/ss-26.htm Ten net paveiksliukas yra tiems, kas nesupranta. Na kiek galima rasyt toki s, o dar zurnalo redaktorius.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1091)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (209)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (284)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (506)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (119)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras