Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Euroatlantinės organizacijos
 
  Vakarų diplomatijos jėga ir bejėgiškumas (7)

Komentarai:

to liberalas P, 2008 11 19 22:49
Taip ir bus, t.y. EU kaip tik siuo metu sprendzia bendra energetine politika. Juk ne siaip sau Putinas jau nebenori tiesti dujotiekio, kadangi tai buvo tik priemone skaldymui, kuri del EU saliu bendradarbiavimo, praranda prasme. Viskas bus OK, Rusija nori zaisti, pazaiskime, apsimete nuolankiais, bet darbai turi vykti priesinga linkme, kas ir daroma. Is pirmo zvilgsnio tai atrodo neprincipinga, bet, jei ziureti truputi toliau, mes supanciosime Mskva taip, kad ji ne nepajus

Tzsch, 2008 11 18 23:05
lp, siulau Europai pirmiausia prisiminti savo garbe ir oruma ( jei jie like dar). Tokie zheminantys reveransai, kokius dare sarkozis ES vardu Rusijai ir per Gruzijos kara, ir po jo, normalius, save gerbianchius ES nares valstybes piliechius turėtu versti vemti. Jei mes zhadzhiam demokratija, zhmogaus teises, teisine virshenybe, tai negalima ishejus ish savo kiemo viska pamirshti. Juk ruskiai spjaudo ant musu, kuo mes nusikalte, ka blogo padarem, kad i grubia nepagarba turetume reaguoti konsensuso ieshkojimu. Bent man atrodo, kad savo materialinemis ishgalemis technishkai Europa galetu diktuoti valia rusija daugelyje srichiu, tachiau atrodo, kad psichologiniai ishtekliai jau eina prie galo. Tampame pastumdeliai, meluojantys pasauliui ir patiem sau... o pagal shita straipsni net turetume didzhiuotis, kad negalime (ir neturetume netgi) rusijai atsakyti tuo pachiu.

liberalas Paulius, 2008 11 18 20:07
Tiesa pasakius - straipsnis tikrai geras. Pats "soft power" modelis taip pat pakankamai veiksmingas.

ES turėtų šalčiau reaguoti į Rusijos akiplėšiškumą, nuolatos gilinti bendradarbiavimą. Į kiekvieną Rusijos provokacija reikia atsakyti ne priekaištais, embargais ar kt., o pačios ES vidinių problemų sprendimu.

Į konfliktą Gruzijoje ES galėtų atsakyti bendros energetinių išteklių rinkos sukūrimu, kur ne Vokietija, Lietuva, Lenkija ar Italija pirktų išteklius iš Rusijos, bet Europos Komisija. Ir paskirstytų juos Sąjungos viduje. Juk tai Rusijai kur kas skaudesnis atsakas už keletą Valdo Adamkaus priekaištų.

lp, 2008 11 18 16:38
Č, o ką siūlai?

Tzsch, 2008 11 18 14:40
Musu diplomatijos jega - bejegishkumas! I smugi atsakykime meile, supratimu, paskui ieshkokime konsensuso. Tegyvuoja pastumdeliai! Dekonstruokime diplomatija i tarpupirshchiu ishlaizhyma agresyviajam! Tegyvuoja dialektika ir postmodernas! Taip ishlasvinsime pasauli nuo smurto, pykchio ir nuo pachiu saves!


Alanas, 2008 11 18 13:42
Sis straipsnis man patiko :)

Barackas ne Obama, 2008 11 18 10:25
Kas tai? - laikraščių apžvalga? Aišku, kad ji daroma iš "Inopressa", bet reikia turėti galvoj, kad rusai verčia tik jiems palankius straipsnius. Taigi, ir jų apžvalgoje galima pastebėti Maskvai tinkamų niuansų. O analitiniam straipsniui tai netinka...

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (757)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (90)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (201)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (84)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (51)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras