Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Euroatlantinės organizacijos
 
  NATO stoja prie rytinių sienų, arba „amerikietiškas gambitas“?! (30)

Komentarai:

to CHA ir visiems kitiems atsako "to apatiniam", 2008 12 14 20:11
Studento pastebėjimas taiklus. Jei tau bankrutuoja NKVD - eik ir demonstruok savo gilią išmintį delfyje.

Ministerija, 2008 12 14 17:47
"Tai gal nustokime kovoję su vėjo malūnais ir neaišku ką kam įrodinėję ir pradėkime pragmatiškai ginti savo interesus, atsižvelgdami į sąjungininkų (tos pačios Amerikos) poziciją."
Nesutinku, kad Lietuvos nuosekliai morali užsienio politika yra nenaudinga. Negalime sakyti, kad Lietuva kovoja su Rusija, EU ar su malūnais. Greičiau panašu, kad užsienio reikalų ministerijai išties paprasta dirbti - užtenka kalbėti kaip yra, o EU išsižioję tik stebisi iš kur lietuviai prieš metus žinojo, kad artėja Cold War 2, kad Gruzijai NATO yra gyvybinis klausimas, kad Rusija siekia būti USSR. Ironiška, kad Lietuva nesiėmė jokių provokacijų, kad viskas išsipildytų (kaip pvz. estai su karo paminklu). Kitaip tariant ji "nekovojo", o tik kalbėjo ir tik tada, kai paklausdavo. Ar Rusija nepripažysta, kad USSR okupavo Lietuvą - ne, ar Rusija slepia Medininkų nusikaltėlius - taip, ar Rusija piktnaudžiauja energetikos politika - taip, etc. Prie ko čia vėjo malūnai!? Įsivaizduoju, kad Lietuva gali turėti tolerantiškas nuostatas Guantanamo, Taivanio, blogiausiu atveju - Tibeto atžvilgiu. Yra net pavyzdys - Lietuva bendrai pasisako už Turkijos narystę EU, nepaisant moralinių kliūčių dėl armėnų genocido, politinių kliūčių dėl Kipro, religinių klausimų. Bet raketos užnemunėje - tai ne vėjo malūnai. Atvirkščiai, kaip tik dabar visiems tampa aišku, kad Lietuva negąsdina, o tik perspėja. Mes juk suprantam, kad tie vakarų gambitai yra tikros kvailystės. Reikia taip ir sakyti, bet tik kai paklaus. Kam gali kilti abejonių, kad Lietuva niekam nepriekaištautų jeigu, pavyzdžiui, Gruzija pati plūžtų ir prakeiktų NATO? Suprantame, kad sunku, bet nekalbėkime melo, kad lengva!

Studentas, 2008 12 14 12:34
lafarikas, jei zinotum NKVD niekada nebankrutuoja, bankrutuoja tavo morale ir protas.

to apatiniam, 2008 12 14 02:34
ar dar bankrutuojanti NKVD kacaplia apmoka tavo " komentarus"?

to CHA ir visiems kitiems, 2008 12 13 12:49
Nepagrįstas faktas yra nieko vertas faktas. Kitaip tariant - fakto nėra. Aš skaitau Studento komentarus ir džiaugiuosi, kad dar ne visi Lietuvos gyventojai yra patikėję būtent mūsų valdančiųjų skleidžiama propaganda ir mąsto savo galva.

CHA, 2008 12 13 09:34
FAKTAS-ruskiams atėjo dvėsimas . "studentams" taip pat

Studentas, 2008 12 12 17:14
Mazyli, tavo metafora dvokia, taip kaip dvoki tu.

As, 2008 12 12 12:54
Studente - jei Lietuvoje verkti norisi tai mynk i rusija- pasijuoksi.Sudo kruva su prisukamom smegenim.

Alanas, 2008 12 12 01:05
Dar susimuskit :D

Studentas, 2008 12 11 22:57
Galeciau juokinti nes jau verkti norisi.

p.s. patikslinsiu ne milijonas o puse milijono, supainiojau su tuo jog konservatoriai tikisi viena milijona gyventoju priauginti iki 2050 metu :D

Dziugas, 2008 12 11 22:44
Gerai varai ((: Emigravo 1 mln. Nuosirdziai prajuokinai. Galetum juokinti zmones televizoriuje ((:

Studentas, 2008 12 11 19:16
Dziumbrai tu pats sau priestarauji, pirmiausiai sakai jog Rusijoje 20% zemiau skurdo ribos, as tau pasakiau, jog Lietuvoje irgi 20% zmoniu skurdo ribos. Jei turetum priejima prie lietuvos gyventoju socialinio gyvenimo pamatytum jog lietuva i tavo "tirtingumo" samprata tikrai neieina.

BE to Rusijoje 140 mln zmoniu 3 mln - kaip manai kur yra lengviau tvarkyti uki ?

Lietuvoje taip gera gyventi, jog nuo nepriklausomybes laikotarpio emigravo 1 mln gyventoju, visada buvo deficitinis biudzetas, o valstybes skola siekia 17 miliardu litu tai yra 20% nuo BVP (kai Mastrichto sutartis leidzia tureti iki 60%) ir tai yra 60% nuo valstybes pajamu. Kokie mes turtingi!

Irmantui, turejau omeny, jog Lietuva gali gyvuoti tik stiprios grieztos rankos valdoma. Smetonos laikais parsiuku auginimas, pieno produktu gaminimas panasi tasa buvo ir sovietines epochos metu, aisku iki tam tikro tasko veliau tai pradejo degraduoti ir smukti. Todel Lietuva parazitavo tuo, jog gaudavo visa sildyma visas dujas elektra uz kapeikas, gyventojams nemokaimai buvo suteikiamos komandiruotes i uzsieni (pvz: Krymas nors koks cia uzsienis tuo metu ) prie juros ir pan, o siuo metu leisk jusu paklausiu koks prodentas lietuvos gyventoju atostogas renkasi kur nors svetur? 10% ? o kiti atostogu metu nori dar padirbeti, nes yra tokie turtingi turciai apkabine pinigu maisa jog negali su juo skirtis ane?

Dziugas, 2008 12 11 15:11
Studente, tu visiskas demagogas. Nesiruosiu reaguoti i visas tavo rasomas nesamones, bet pabandyk nors truputi pagalvoti logiskai. Jei Rusija motule mus visus sere, tai kodel atsiskyrus nuo jos mes tapom turtingesni, o ji nusirito i skurda?
Vidutine senatves pensija Lietuvoje – 172,4 EUR
Rusijoje – 105 EUR (nepamirsk, kad kainos pvz.: Maskvoje 2 kartus didesnes, gaunasi, kad Vilniečio pensija yra 4 kartus didesne nei Maskviečio.
Putino karai (tiesiogine zodzio prasme) – Cecenija ir Gruzija, netiesiogine (ekonominiai) – beveik su visais vakariniai kaimynai (išskyrus Suomija)

Alanas, 2008 12 11 13:47
As manau, jog Gruzija ir Ukraina turetu buti priimtos i NATO, Kryme, Pietu Osetijoje ir Abchazijoje pastatytos NATO bazes ir problemos nebera. Viskas. Bam. :D

Irmantas, 2008 12 11 10:03
Man labai keistas pasirodė studento teiginys apie Lietuvą, kaip parazituojančią sovietų sąjungos dalį. Taip išeina, kad mus vargšė Maskva turėjo išlaikyti ir be jos būtume nesugebėję išsilaikyti...Prieš karą su Danais tokius pačius ekonominius rodiklius turėjo ir nepanašu, jog 50 metų be sovietų globos juos padarė skurdžiais. Sakyčiau, priešingai- Maskva iš mūsų vogė

JO, 2008 12 11 06:37
Ką rusai sugeba -tai liežuviu malti. Faktai rodo, kad Rusija atsilikusi ir ubagiška šalis, kuri be Vakarų technologijų net nepajėgi išgauti savo teritorijoje esančios naftos , dujų ir metalų. Koks jau čia suartėjimas su Kinija ar Indija? Kam Kinijai rusai, kurie be Vakarų finansų ir technologijų nesugeba nutiesti dujotiekio ir naftotiekio į Kiniją? Kam Indijai Rusija, iš kurios pirktą karinę techniką vėliau tenka gražinti kaip brokuota? Nesenas įvykis kai Indijai skirtame povandeniniame laive bandymo metu žūvo 20 žmonių? Niekam ta rusija nereikalinga,-todėl putinas sėdi ir pučia žandus dėdamasis labai reikšmingas. O rusų "galybė" net švilpdama išeina iš išpustų Putino žandų kartu su krintančiomis dujų-naftos kainomis. (rusijos biudžetas 70% priklauso nuo dujų-naftos pardavimo) Štai ir pažiūrėk kas liks iš rusijos kainoms kritus. Pinigų ne tik kad tankams ir "vaduojamiems "žygiams neužteks,-maistą užsienyje pirkti nebus už ką. Kad tik ruskiams kaip 90-tais tais netektų labdaros iš Vakarų prašinėt. O čia matai kremliaus propagandistai skiedžia:"atsistojo nuo kelių". Cha cha,- faktai rodo ką kita -atsistojo ir tėškėsi snukiu į balą.

idomu, 2008 12 10 23:10
"Įdomu, kokius kriterijus turi atitikti straipsnis, kad NE būtų priskirtas prie prorusiškos krypties staipsnių?" CIA TAI TIKRAI IDOMU

Studentas, 2008 12 10 21:20
Kolega, savo tautos as nenuvertinu, ji pati save devalvuoja savo polegiais, pasisakymais, suvaidintom vertybem, kaprizais. Demokratija? kokia jums cia demokratija?! Ponai, as noriu zinoti tiesa! Zodzio laisve? minciu laisve? suteik eiliniam "tautieciui" zodzio laisve jis taip ismintingai prabils kaip per "Klausimeli". Kam reikalinga zodziu laisve jei nera ka pasakyti ? kam suteikti minties laisve jei galvos tuscios? Pasiduodama globalizacijos sukurtam bukumui: vyresnio amziaus zmones neimlus naujovems o jaunimas nenori buti imliu. Kam isdresuoti gyvuli jei sis kandziojasi ir loja? Reikalinga griezta, ismintinga, pabreziu ismintnga ranka ir gelezine tvarka, visai kaip Hobbsas numate.

Todel Tautos svietimas net ir radikaliomis priemonemis turi buti prioritetas bet kurioje visuomeneje. Tokiu atveju ir konfliktu bus isvengta.

Zivile, 2008 12 10 20:31
taip kurgi ne, pasiduokime karui net neprasidejus! Kaip ir po Antro Pasaulinio.... Geda... todel mes vis dar valkames Europai is galo, tuo tarpu Suomiai klesti... Nieka nereikia nuvertinti saves ir savo tautos.

Studentas, 2008 12 10 19:07
jie diskutuoja pavirsutiniskai ir labai neprofesionaliia, turiu omeny jog nedisponuoja arba neteisingai disponuoja tam tikrom savokom, kas blogiausia painioja faktus, kas klaidina zmones ir sukuria destruktyvu vaizda.

Go Home!, 2008 12 10 18:44
Aš manau, jog dalis čia komentuojančių nežino tikrosios tiek ekonominės tiek socialinės padeties Rusijos federacijoje, bet aktyviai kritikuoja pačią Rusiją ir jos tarptautinius santykius.
Įdomu, kokius kriterijus turi atitikti straipsnis, kad NE būtų priskirtas prie prorusiškos krypties staipsnių?

Studentas, 2008 12 10 16:00
agresyvios politikos ir uzuot svaistes milijardus gedingiems karams gelbetu tuos vargselius rusus
-------------------------------------------------

klausyk, zmogau, as jau ne viena karta esu sakes, bet tau asmeniskai paaiskinsiu. Sakai gelbeti vargsus rusus, is ko? tu zinai, jog zlugus sovietu sajungai ne buvo ne sudilusio skatiko kam nors gelbeti ar kur nors ka nors investuoti? Butent Sovietu Sajungos zlugimas yra naudingas paciai Rusijai, labiau nei visoms kitoms buvusioms Rusijos periferijoms, Lietuvai taip pat. Kai visos posovietines valstybes buvo Sajungos nares Rusijos kaip centrinio organo pareiga buvo jas islaikyti, perskirstyti ekonomika taip jog visi gautu vienodai lygiai, kitaip tariant Rusijos pareiga buvo jas islaikyti. Taip pat tiekti nafta dujas ir kitus produktus. Sioms valstybems atskilus Rusijai yra naudinga tuo, jog buvusioms valstybems gali nustatyti mokescius, tarifus, kainas uz i sias valstybes eksportuojamas dujas, nafta ir pan. Uz tai Rusijos biudzetas dideja kaip ant mieliu, kitu atveju, tokios parazituojancios sovietu sajungos dalys kaip lietuva, latvija, estija, baltarusija, ukraina ir t.t. buvo didele nasta Rusjos ukio progresavymui, nes Rusija tieke nafta joms uz centus, o joms atskilus tiekia uz dideles bapkes. Todel is tokio samprotavimo isplaukia maziausiai dvi isvados. Pirma, zlugus sovietu sajungai vargsu gelebjimas kaip tu vadini buvo neimanomas nes Rusija paprasciausiai neturejo tam finansu ir fiskalines politikos. O dabar Rusija gauna faktiskai 90% pajamu is savo buvusiu periferiju, is kuriu anksciau nieko negaudavo o tik duodavo. Antra, Rusija sukaupdama resursus vykdo socialines programas, kitais metais didina pensijas kone dvigubai, renovuoja mokyklas, tiesia pagrindines magistrales, is kitos puses Rusijoje yra gerai isvystyta gelezinkeliu sistema. Todel Rusija nukreipusi naftos vamzdzius i eksporta atgal gauna labai patrauklia graza, o ja gavus skiria socialiniams poreikiams tenkinti.

Tavo samojo del Rusijos agresijos ir Putino karu as nesupratau iki galo. Gal gali patikslinti koks Putino agresyvumas sietinas su uzsienio politika, kuriai reikejo lesu is valstybes biudzeto ?Taigi apibendrinant viskas yra logiska ir teisinga. Rusija sukaupia rezervus per naftos eksporta tom paciom buvusiom posovietinem valstybem kurios okupacijos metu tik parazitavo ir viska gaudavo veltui, o surinktus dividendus Rusija ivakcionuoja i socialines ir infrastrukturos programas.

P.S. Lietuvoje kas penktas zmogus yra zemiau skurdo ribos tai yra tavo 20%, tai ka nors keicia? A tu bent zinaai si socialini rodikli ir jo reiksme? skurdo riba yra asmenys kurie gauna zemesnes nei vidutines pajamos. Kitaip tariant bet kada dominuos savokos "zemiau skurdo ribos" bet ar tai reiskia jog asmuo gyvena skurdziai?

Taigi kolega, mano pastebejimai yra neutralus ir dar karta patrvirtina mano isvadas, jog lietuvoje parazituoja nemastancios kaprizuojuancios savo egoistinius poreikius tenkinancios butybes. Nepriimk to asmeniskai.

Dziugas, 2008 12 10 13:10
Studente, jei Putinui rupetu tikrosios Rusijos vidausproblemos, jis apskritai nebutu vedes tokios "idiotiskos" agresyvios politikos ir uzuot svaistes milijardus gedingiems karams gelbetu tuos vargselius rusus, kuriu net 20 proc. gyvena zemiau skurdo ribos. Ir apskritai, daug lengviau ir pigiau ieskoti uzsienio gresmes, nei bandyti tvarkyti ta chaosa Rusijoje. Ar tu isivaizduoji, kad Rusijos infastruktura beveik netvarkyta nuo Gorbaciovo laiku? Pabandyk isivaizduoti kokiu lesu reikia, net su didziausiomis naftos kainomis tai butu neiviakiamas darbas, o dabar tuo labiau, o Putinui reikalingi reitingai. Taigi Rusijos idealiste tu, cia tu pagalvok pries rasydamas.

JFK, 2008 12 10 08:59
Rusija nesikeičia (dvasinės rusų nuostatos nekinta-keliaklūpsčiavimas prieš tironą carą (kietos rankos ilgesys) ir meilė degtinei neišnaikinami) Apskritai viskas kaip Dostojevskio laikais-grėblys tas pats ir rusai vis ant jo užlipa. Rusų mentalitetas per amžius nei kiek nepakito , tai rodo ir užsienio politika- prakeikimai Vakarų pusėn ir ėjimas ypatingu -"rusišku keliu". Visa tai nieko , tačiau blogiausia , kad tas kelias įtartinai veda tik ekspansijos Vakarų kryptimi keliu , pakeliui "vaduojant" ir okupuojant nepriklausomas valstybes. Pasaulis kinta-rusija ne. tai jos asmeninė tragedija. Rusijos griaudėjimas ir pasaulio pertvarkimas šalto karo principais rusams neišdegė. Niekas nepasirašo naujam Pasaulio padalinimui , kurio taip siekia dabartinis rusų režimas. O pingant naftai , dujoms ir metalams -rusijos manevrai, siekiant "perdalyti" Pasaulį ir užimti reikšmingą pasaulio polį kaip SSSR laikais po atseit jau rusijos "atsistojimo nuo kelių",galutinai palaidojamas. Kol kas rusija dar pajėgtų "išvaduoti" kokią nors kaimyninę šalį, bet po rusija virstu atstumtuoju- tokiu dideliu turkmėnistanu. Rusija neturi didelio pasirinkimo,-gali bandyti pustis ir praryt kaimynus,-tačiau tai ją išprogdins.

Studentas, 2008 12 10 07:54
JO, na nereikia lyginti siu epochu. Sios epochos yra tiek skirtingos, jog tiesiog negalima lyginti. Pirmiausia Rusija suprato, jog nafta, dujos yra zymiai gardesnis kasnelis negu kazkoks tremimas marinimas badu ir pan.

Nors is kitos puses jei pasinertume i fantastika ir pasvajotume, Medvedevui ar Putinui butu begalo naudingo bedarbius, neigaliuosius, pensininkus, naslaicius kitaip tarinat krizes aukas suburti ir nudaiginti juos jog jie nesiurbtu socialinias paramas is valstybes pelkes. Tokiu atveju Valstybe sutaupytu milijardus krizes metu, o tarp kitu valstybiu galetu vieseti ir kurti didejanti BVP ir pan. Bet aisku tu turbut supranti, jog tokia fantazija irgi turi proto ribas? :D
Kaip ir minejau, siuolaikine Rusija ir pasaulis yra ne tas kuris buvo vakar ir ne tas kuris bus rytoj!

JO, 2008 12 10 00:22
Rusai ant bankroto ribos. Rusija turi žiūrėti kaip badu nemirti, vargu ar jie gali švaistytis pinigais "išvaduojamiems" žygiams pas kaimynus. Nors žiūrint į rusų istoriją matome kad Stalinas badu išmarino milijonus savo imperijos gyventoju ir nesulaukė jokio pasmerkimo. Kas gali sutrukdyti putinui iš bado mirštančius rusus varyti "vaduoti" kaimynus ?

JFK, 2008 12 09 23:49
Kvailas straipsnis,- ar jis skirtas ne "regnum" vartotojams?

Studentas, 2008 12 09 20:08
Nemanai, jog uzuot Rusija ieskodama naujo "prieso" gasliam akiu atitraukimui, kuriam jinai dar labiau issisemtu ir nusektu kaip svelnus pavasario upelis, visa potencija skirtu vidaus priestaravimams ir konfliktams spresti ? kiekvienas toks Rusijos "hobis" (akiu atitraukimas) reikalauja ismelsti papildomu lesu is valstybes biudzeto o krizes metu Rusijoje tiesiog aptekusi baksais ir rubliais, ane?

Taigi kita karta pamastyk pries rasydamas o ne tik skleisk pasenusia melodija.

Dziugas, 2008 12 09 19:50
Manau, kad Rusija ir toliau laikysis agresyvios elgsenos, bet, kaip visi suprantaem, ta elgsena skirta ne uzsienio, o vidaus politikai. Rusijai reikalingas pastovus priesas ir gresme vidinei konsolidacijai ir demesio atitraukimui nuo vis astrejanciu vidiniu ekonominiu problemu.
Lietuvos, kaip ir Lenkijos problema, kad pernelyg jautriai reaguojama i ta retorika.

Studentas, 2008 12 09 16:03
Stai prie ko priveda sekimas paskui ta politika kuris milijoninei valstybei turi 20 procentu balsu.
Galiausiai paaiskeja jog vykdyta politika yra apgailetina o parazituojantys pirmuonys besiveisiantys suvaidintos morales uznugaryje lieka kaip salta zuvis ant salta ledo, kad ir kiek besispardydama graziaja gulbe nevirsianti.


Is kitos puses del tolimesnes Rusijos pozicijos manau labai paprastai. Rusija ne viena karta yra pareiskusi jog iesko partneriu ir sajungininku Vakaruose (daugelis tai mane kaip prisidengima ir nauju imperalistiniu siekiu kurima po nekalta antklode). Todel Rusija is vienos puses gali elgtis trejopai. Laikytis dabartines situacijos, antra - gali trauktis atgal is aktyvaus tarptautinio gyvenimo, suprantant ir sunkmecio atnessiancias pasekmes, trecia- uzimti tas pozicijos apkasuose kurias baigdama savo vaidinima paliko JAV.

Na atsizvelgiant dar i viena salta fakta i tia jog Rusija aktyviai bendrauja su Kinija, Indija , kitomis rytu valstybemis, Rusija sieks didesnes galios pasaulineje rinkoje, kas po krizes turetu atnesti nauja aukso amziu jai ir vaisingus dividendus. Ir noreciau pabrezti jog tos itakos siekimas jokiais budais nebus kaip kam nors noretusi: zvanganciais ginklais, atominiais purslais arba mirti nesancia triuskinancia retorika.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (531)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (64)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (168)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (22)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (26)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras