Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Apie JAV ir Rusijos santykių kryptį (23)

Komentarai:

vjnsdsnib, 2009 11 22 13:28
tikehjiejhahnhjfnb

Mazz, 2009 08 14 08:27
Jav yra stipresne uz Rusija

Maaz, 2009 08 14 08:25
A man vienodai apie tuos rusus tegu gelbsti narmaliai savo zmones is kitu saliu o ne kad visa ta kita sali uzpultu tiem ruskiam nezinau ka eikia is tikru padarit bet toks mano sprendimas

Studentas, 2009 04 04 10:32
apatiniam >>>

turbut supranti, kad JAV pataloginiu mesionizmu neserga? Kitu atveju, tavo vietoje komentaru neberasyciau :)

k.k., 2009 04 01 13:31
Pritariu Seniui, stipriai ir tiksliai pasakyta. Didziausia Rusijos beda - jos patologinis mesianizmas. Reikia vaduoti Rusus is totoriu, paskui slavus LDK, staciatikius gelbet nuo osmanu, nesti civilizacija i rytus, gelbeti konservatyviaja Europa nuo revoliuciju, gelbeti darbininkus nuo kapitalistinio isnaudojimo. Ir vat dabar nera ko gelbeti, nes niekas nenori buti gelbejamas Rusijos (isskirus koks Batiuska, tadzikai). Todel Rusijai pats laikas gelbeti (praturtinti, modernizuoti, vystyti) savo liaudi, sukeisti vektorius: i isore orientuota politika, keisti i vidinio modernizavimo politika.

Senis to 22.03, 2009 03 31 23:56
Garbė visiems, pirmiausia rusams, kurie kovojo ir nugalėjo fašizmą, tik ką bendros su jais turite jūs- našistai? Jūsų pirmatakai su mėlynomis kelnėmis užėmė išvarytų rudųjų okupantų vietą Lietuvoje, dabar jūs sėjate nepykantą gruzinams ir ukrainiečiams, lietuviams, lenkams, latviams- visiems kas nenori būti jūsų valdiniais. Jūs šlovinate savo šalies tautas, jų tarpe rusus, naikinusį Staliną, bet jūsų eitynės, forma ir kalbomis mitinguose labai primena hitlerjugendo šabašus. Tai nacizmas. Kas liečia „lietuvaičių prisiplakimą“ tai lietuviai ir lenkai vieninteliai iš Rusijos imperijos karių aplankytų tautų nepasiuntė savo vyrų kariauti fašistinių okupantų pusėje, ilgiausiai iš visų tautų priešinosi stalininei okupacijai, apie 20000 pasipriešinimo kovų dalyvių sumokėjo gyvybe, apie 400000 buvo represuoti, jų tarpe apie 200000 tautiečių jūsų pastangomis „nusiplakė“ iki Sibiro ir GULAGo lagerių, didelė dalis jų iš ten nesugrįžo, tačiau Lietuvai atkūrus nepriklausomybę ji suteikė pilietybę visiems rusams ir kitiems ateiviams, nežiūrint į tai kokia intencija jie čia pakliuvo. Lietuva oficialiai atsirašė žydų ir jų valstybės už atplaišų, kokių yra kiekvienoje tautoje (apie Vlasovo RAO gal skaitei, jeigu išskyrus Dugino ir Hitlerio, bei buvusio nasitinės partijos vado Ragozino raizgalinę dar ką nors pavartai) nusikaltimus. Taip buvo visais laikais, nes lietuviai – karių tauta. Rusija nieko neatsiprašė, nors tikrai turi už ką, bet esu įsitikinęs- tikrai tai padarys. Tai atsiks tada, kai našistų ideologus ir ksenofobus jos valdžioje pakeis tie rusai, kurių pirmatakai praturtino pasaulį savo pasiekimais kultūroje ir moksle, o ne karo žygiais į Suomiją, Baltijos šalis, Lenkiją kartu su Hitleriu, Afganistaną ir Gruziją. Kad tai suvoktum užtenka pasiklausyti naujojo Patriarcho pamokslų, pamatyti kas ir kaip jo klausosi. Tokių kaip tu jų tarpe nėra, jums svetima rusų tautos garbė ir gerovė. Todėl netapatinkite savęs su ja, nesidangstykite jos pergalėmis.

autorius seniui, 2009 03 31 22:26
tai parasykit ir atneskit, zinoma jeigu isdrisite, su malonumu paskaiatysiu! O jeigu nezadat, tai nera ka rasyti tada cia

Seniui, 2009 03 31 22:03
Senis - rusofobas. Atsikratyk nepilnavertiškumo komplekso žmogau ir visų bėdų neversk rusams, jie kaipnors ir be taves... jei kalbam apie antrą pasaulinį karą, tai rusai kariavo prieš Hitlerį ir iškovojo istorinę pergalę. o Lietuvaičiai baltus raisčius užsirišo ir žydus ėjo šaudyt, o kai rusai gryžo vietoj baltų raisčių raudonus užsirišo, prisiplakėlių tauta.

Senis -autoriui, 2009 03 31 18:46
nepraraskit vilties -viskas išgydoma. Rytoj užsprenumeruosiu "Zavtra" ir VPK Rosiji, Specnaz Rosiji, atvažiuosiu pas jus pateikti referato "Projekt "Evrazija" ir pabandysu gauti įskaitą, tikiuosi veikalo autorius neatšauks Jūsų iš komandiruotės? Jeigu Jūs mokslininkas, o ne šiaip "Naši" emisaras, pagerkit raminamųjų, gal tai padės Jums suvokti skirtumą tarp priešų ir oponentų. Kitaip apginti disertaciją bus keblu.

autorius seniui, 2009 03 31 17:42
Tai pas jus diagnoze :), kuria pats zinote, deja napagydoma. Tad reikia nuo saves pradeti, o ne kitus gydyti :)

Senis -autoriui, 2009 03 31 16:39
Lbai gaila, bet tenka patvirtinti B-52 diagnozę. Siūlau vaistų - vietoje Prochanovo ir Dugino, specnaz rosiji dažnaiu skaitykite Nezavismaja gazeta, grani.ru; ej.ru, pirmiausia Oreškimo itogi 2008

autorius, 2009 03 31 11:17
Jeigu su itakos zonomis butu viskas aisku, tai tiek Lietuvoje, tiek Lenkijoje, tiek kitur nebutu tiek kalbu, kad mus nori kontroliuoti Rusija. Siandien oficiali priklausimybe vienokiai ar kitokiai sajungai dar nereiskiai galutines nepriklausomybes. Jeigu mes tokie tikri del savo ateities, tai ko tada darome is Rusijos gresme.
su PS galima sutikti, kad JAV egzistuoja ir kitoks poziuris, kuris pateikiamas tama tarpe tam, kad subalansuotu vaizda. Is esmes ryskeja skirtis tarp Pentagono ir atskiru zmoniu is Obamos aplinkos (tai pasireiskia ir Afganistano atveje, kai Pentoganos nenori, o atskiri patarejai nori padarytiis Talibano partija). Sio straipsnio tikslas tiesiog buvo butent aptarta ataskaita, nes ji - skirtingai nuo pentagono dokumento, kuris yra "iprastas" - pateikia radikaliai naujas mintis apie JAV RUS santykius.

PS, 2009 03 31 02:39
Autoriui vertėtų žinoti ir nesiremti tik vienu požiūriu ir viena ataskaita. Visai nesenai Pentagonas pristatė ir tai prasisismelkė į spaudą kiek kitokios pakraipos ataskaitą.JAV kariškiai pirmą kartą pusiau oficialiai pareiškė, kad Rusija gali pakartoti nacistinės Vokietijos likimą. Tokios išvados publikuojamos ką tiktai išslaptintoje JAV Gynybos Ministerijos ataskaitoje. Ataskaitoje autoriai pabrėžia, kad Rusijos praeitis tragiška, o ateitis neapibrėžta. Taip pat nurodoma, kad "dabartinio Rusijos režimo prigimtis jau savo egzistavimu kelia rimtą rūpestį", nes dabartinės valdžios stuburą sudaro buvę KGB-istai, turintys nekintantį mentalitetą ir kgb-istinį mąstymo būdą. Pranešimo duomenimis, Rusija vis aktyviau ir vis nekonstruktyviau veikia Juodosios ir Baltijos jūrų regionuose, o taip pat ir Kaukaze: "tuo metu, kai daugelis Europos šalių-Rusijos kaimynių praktiškai nusiginklavo, Rusija įgyvendina masinio ginklavimosi ir kariuomenės apginklavimo programą (paskutinis prezidento Medviedjievo nurodymas naujai persiginkluoti tai paliudija).Rusija visą savo galios potencialą gali fokusuoti į "prarastas savo provincijas" ir prisidengusi rusakalbių teisių gynimu bandyti okupuoti šias kaimynines šalis vėl.Amerikos pajėgos turi būti pasiruošusios sutrukdyti tokiems Rusijos mėginimams. JAV karinės vadovybės ataskaita baigiama taip: "nors Rusija kasmet praranda po 0,5 procentų savo gyventojų (tai yra gyventojų Rusijoje kasmet sumažėja po 0,5 procento ir tai didelis minusas Rusijai)tačiau dabartinė situacija, susidariusi Rusijoje,- tai pavojingai paranojiška kombinacija- iš dalies ją galima pateisinti istorija, rusų nacionalizmu ir rusų nusivylimu praradus vienos iš Pasaulio Supervalstybės statusą. Būtent toks aplinkybių ir jausmų kokteilis, sumišęs su eile tragiškų įvykiu , dar ne taip senai-1930-1940 metais privertė nacistinę Vokietiją žengti tokiu keliu kurio pasekmes mes dabar gerai žinom, o pamokas įsidėmėjom"


B-52, 2009 03 31 02:28
Su autorium sunkus atvejis. Jis kažkodėl įsivaizduoja ir bando tai įteigti skaitytojams , kad Baltijos šalys-kurios tarp kitko yra pilnateisės ES ir NATO organizacijų narės kažkodėl bus "dalomos" šalto karo stilium. Autoriau, atsipeikėk nuo kada NATO šalys yra rusijos "įtakos zonoje"? Matosi, kad autorius akylai klausosi ir kas įdomiausia matyt pats tiki tokių veikėjų kaip Ragozino svaičiojimais ir panašiomis markovų-duginų stiliaus rusiško šovinizmo agitkomis. Cha cha. Kas tas autorius? Ką jis ten VU dėsto-putinizmą ir didžiarusių imperializmo pagrindų PAGRĮSTUMĄ?

Dziugas, 2009 03 30 23:52
Mane stebina tai, kad autorius, pradejes straipsni kaip rimta komisijos isvadu apzvalga, uzbaigia kone vaikiskais, fantastiniais isvedziojimas - "Šiuo atveju ne tiek svarbu, ar dėl jų bus kovojama, ar jos bus „padalintos“ (gal net tiesiogine to žodžio prasme) šaltojo karo stiliumi." Pyragas jau padalintas, Rusija gali ziureti i trupinius ant stalo, bet pyrago jau nera. Viskas. traukinys isvaziavo ir sios valstybes jau kitoje barikadu pouseje. Uzmirskit jas gerb. autoriau. Ir is viso, kaip galima i viena greta statyti Ukraina ir Lenkija? Atsibuskite gerbiamasis. Jus uzsizaidete savo fantazijomis.

Senis, 2009 03 30 20:26
JAV ir Vakarų civilizacijos šalys nežaidžia žaidimų - jos siekia užtikrinti savo gyventojams sotų ir saugų gyvenimą. Žaidimus žaidė Hitleris ir Stalinas, vienam buvo reikalinga tūkstantmetis Reichas, kitam- pasaulinė komunizmo pergalė, kai jo tauta skendo skurde. Estafetę iš komunizmo perėmė taip vadinami eurazijiečiai, jų teoretikas A.Duginas. Tu -vienas iš jo pasekėjų nes jūs žaidžiate tokį patį pavojingiausią rusų tautai "žaidimą" kokį primetė savo tautai Hitleris ir atvedė ją į katastrofą. Jūs skaičiuojate kuokos dydį ir skatinate antiamerikanizmą, traukiate savo tautą į katastrofą- jūs esate patys didžiausi rusofobai. Kitaip turėdami "didžiausius pasaulyje resursus", nors resursai patys savaime nieko nereikšia (Japonija jų neturi, bet jos ekonomika nepalyginamai stipresnė negu Rusijos) jūs turėtumėte rūpintis šalies modernizavimu, kuriate mitus apie kažkokias grėsmes ir matuojate kuokas. JAV išvadavo Kuveitą, ji atėmė jo resursus, jis tapo skurdesnis? Jums reikia gydytis nuo šiforenijos,

Seniui, 2009 03 30 18:12
Kuri pasaulio valstybė turi branduolinį arsenalą prilygstanti Rusijos? Tik JAV. Tik Rusija ir JAV turi strateginę aviaciją, tai karine prasme šioms valstybėms lygių nėra. Ekonomine prasme Rusija turi didžiausius pasaulyje gamtinius išteklius, kurie reikalingi visiems tiek JAV tiek Kinijai ir t.t. Todėl Rusija yra lygiateisė ir lygiavertė žaidėja.

to Seniui, 2009 03 30 15:22
"Rusija yra vienintelė jėga pasaulyje galinti sunaikinti JAV, taigi lygiateisė žaidėja". Dbilas turintis peilį gali jus nuduti. Ar pats pripažinsi jį lygiateisiu žaidėju?
Tu sumašei portalus- čia ne DLFI, čia kalba rimti žmonės, kurie neskiedžia smegenų degtine, skaito tekstus o ne intepretuoja juos.

Seniui, 2009 03 29 23:16
Jei autorių vadini antiamerikiečiu, tai tu visiškas rusofobas. Autorius pateikia informaciją, o nuomonę turi pats susidaryt, ne taip, kaip per žinias iškart pateikia nuomonę - "Dėl visko kalti rusai.... Rusai užpuolė.... Rusai užsuko... ir pan. Žinoma aš tave suprantu seni tu negali susidaryt savo nuomonės apie vykstančius procesus, nes tau smegenis praplovus Amerikonų propoganda. Dabar pamėginkim įvertinti ar pavyzdžiui apsimoka JAV konfrontuoti su Rusija? Vienareikšmiškai ne, kaip ir Rusijai konfrontuoti su JAV, jos visada išliks priešininkėmis, bet tiesioginė konfrontacija joms nereikalinga. Pvz.: Rusija parduoda Iranui ir Sirijai priešlėktuvines sistemas S-300 (kolkas dar neparduoda, nes tikisi pagerint santykius su JAV), tada Irano gynybinis potencialas žymiai išaugtų ir karinė operacija prieš jį būtų labai sudėtinga. Arba rusija neleistų JAV karinių krovinių gabent per jos teritoriją, tada JAV turėtų rimtų problemų. Išvada: JAV reikalingi konstrūktyvūs santykiai su Rusija ir dėl to reikia kaiką aukoti ir turės paaukoti, nes Rusija yra vienintelė jėga pasaulyje galinti sunaikinti JAV, taigi lygiateisė žaidėja.

Senis -autoriui, 2009 03 29 16:25
Politinė analizė yra politikos dalis, manau jūs tai žinote neblogiau už mane, todėl nešališka nebūna. Tai roso jūsų ankstesnis jūsų straipnis, kurį perskaičiau tik šiandien. pateikiu jo konetarą čia.
Senis -autoriui, 2009 03 29 15:43
Jums neblogai sekasi Amerikos politikos interpretacija Rusijos didvalstybininkų styliuje. Iš šio straipsnio supratau kodėl - jūs tvirtą didvalstybininką S.Markovą vadinate liberalu. Tokiu jį įvardinti gali tik A.Dugino mokinys. Sveikinu univerką.

autorius seniui, 2009 03 29 16:01
As nenoreciau buti nei antiamerikietisku, nei antirusisku arba skaitytojams brukti savo nuomones, todel stengiuosi pateikti medziaga pamastymams. Kovos procesas ir rezultatas yra svarbus, bet nuo musu jis nelabai priklauso ir mes ji tiesiog turesime priimti, ir mums tai yra svarbiausia.

Senis -autoriui, 2009 03 29 15:28
Kaip yra iš tikrųjų (t. y. ar Amerikos noras pagerinti santykius su Rusija yra nuoširdus, ar grynas blefas), pasakyti sunku. Bet kuriuo atveju valstybės, kurios yra zonose, patenkančiose į Maskvos ir Vašingtono prioritetų sąrašą (Lenkija, Čekija, Baltijos valstybės, Ukraina, Gruzija ir t. t.), liks Rusijos ir Amerikos santykių įkaitėmis. Šiuo atveju ne tiek svarbu, ar dėl jų bus kovojama, ar jos bus „padalintos“ (gal net tiesiogine to žodžio prasme) šaltojo karo stiliumi.
-------------------------------------
Jums neatrodo, kad parašius tekstą jį derėtų perskaityti ir palyginti ką jūs norėjote ir ką parašėte? Yra interesai, yra prioritetai, yra kova, o jos rezultatas nesvarbus? Tokiu atveju svarbus procesas- kova? Tikslai kiti? Kodėl jų nenorodote, gal tai primityvus antiamerikanizmas?

Andrius, 2009 03 29 11:38
Puikus straipsnis.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (531)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (64)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (168)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (22)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (26)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras