Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Įtampa Korėjos pusiasalyje (8)

Komentarai:

Faker, 2009 05 26 21:01
Cia ne vien JAV interesas. Juk ir kvailam aisku, jog kiekviena valstybe (ypac didziosios) salia saves nenori tureti potencialaus branduolinio puolimo (juk net Kinija nera uz Siaures Korejos branduoline programa, nors jos ir yra artimos kaimynes, praeityje ir sajungininkes (?), ir paprastai Kinija remia S. Koreja). Rusijos interesas taip pat nera, kad Siaures Koreja turetu brnaduolini ginkla (ka gali zinot, kas gali atsitikti ateity). Kas liecia JAV. Na, o kokios gi kitokios reakcijos butu galima laukti is JAV? P. Koreja ir Japonija - senosios JAV sajungininkes, atrodytu keista, jei JAV pasisakytu uz ar nereaguotu i ta "labai dideli pavoju" ir "labai realia gresme" is S. Korejos puses. Be to, jei JAV nori pateisinti savo "labai reikalinga" buvima Irake ir Afganistane (atseit kova pries terorizma, uz taika, ahh PEACE LOVE, t.t.), tai JAV negaletu sau leisti nepareiksti nuomones, ignoruoti S.Koreja del tu bandymu.

Taciau siaip, Studente, tu teisus: visos didziosios valstybes nori tureti sajungininku, taciau tada, kai taip vadinami "sajungininkai" gali smogti tau paciam ir kartais gali buti sunkiai nuspejami, tai ilgalaikeje perspektyvoje nieko gero nezada.

Studentas, 2009 05 26 19:30
banalus interesai.
O as maniau, kad kiekviena valstybe siekia pragmatisku tikslu, visgi anskciau ar veliau toks rezimas suzlugs ir ekonomine transformacija bus neisvengiama, maniau, kad kiekviena valstybe siekia isitvirtinti ir militaristiskai, tureti savo sajungininku ir t.t. O cia pasirodo didzioji paslaptis tunojo ta, kad Amerika esanti is tukstanciu kilometru nenori dar vieno "lygiavercio" zaidejo.... idomu

Faker, 2009 05 26 16:27
As manau, kad visos valstybes per daug reakcingai yra nusiteikusios Siaures Korejos atzvilgiu. Siaures Koreja, mano manymu, yra niekas kitas, kaip "attenion whore", tai valstybelei yra demesio stoka ir tiek. Manau, kad nereikia taip daug kreipti i ja demesio, tiesiog kaip ir anksciau, testi visas tas mazai veiksmingas ekonomines sankcijas ir tiek.

Jei galvojat, kad gausis tas pats, kas su naciu Vokietija, tai, tai noreciau pabrezti, jog ekonomines sankcijos (ar netgi blokada) nera nuolaidziavimo politika, be to, Siaures Koreja nera tokia galinga valstybe ekonomiskai ir neturi tokio potencialo dabartiniame globalizuotame pasaulyje, kaip tuometine Vokietija.

Kas liecia didziuju ir kitu valstybiu interesus. Japonija ir Pietu Koreja puikiai suprantu - priesiska kaimynine valstybe isbando branduoline bomba. Ko gi dar nesuprast, kokie Japonijos ir Pietu Korejos interesai?
JAV ir Rusija nenori, kad atsirastu pasaulyje dar daugiau valstybiu, turinciu branduoline bomba, taip salyginai sumazindama JAV ir Rusijos "isskirtinuma" (?), trumpai tariant, daugiau imperialistiniai interesai, o ne nuosirdus rupestis pasaulio saugumu.

Studentas, 2009 05 26 14:07
o gal besidomentieji gali atskleisti del kokiu interesu jie ten susiejo ar tiesiog uztenka "intereso" ?

nesidomintiems, 2009 05 25 22:50
SVARBA tos vietos ta , kad ten susiejo/susiriejo galingos 4 valstybes: Rusija, Kinija, Japonija, JAV, o dabar ir ne is silpniauiuju Pietu Koreja, na ir pasaulio "bamba" - Siaures Koreja

Studentas, 2009 05 25 14:01
Idomu, kokius didziuju pasaulio valstybiu interesus autorius turejo omeny Kinijos pusiasalyje ?


Trumpas komentaras.

Apie si regiona ir jame tvirancias problemas zinau minimaliai, todel is esmes sunku vertinti ka reiskia Siaures Korejos apsiginklavimas branduolinemis raketomis. Nors Siaures Koreja ir turi galinga ir pavojinga ginklu arsenala ir milijonine armija, visgi sunku butu tiketis kazkokiu jos rimtesniu kariniu veiksmu neturint jokiu sajungininku.
Nors kita vertus, istorijoje yra apstu pavyzdziu, kai taskomasi baloje nesiekiant jokiu realiu tikslu.


Docentas, 2009 05 25 12:01
Dar kiek turėjęs kantrybės, ir Sprainius galėjo įtraukti Korėjos branduolinį bandymą, kuris pasuka reikalusa visai į kitą pusę. Kaip svarbu apžvalgininkui turėti nuojautą...Be jos - tuščias straipsnis...

TIMIS, 2009 05 25 08:31
Siaures koreja... Labai domiuosi ir idomu suzinot vis daugiau, bet is tikro jau kelintas straipsnis toks pat tik is kitos puses parasytas :) na zinoma cia tiems kurie neseka visu SK subtilybiu. Geras straipsnis.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (757)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (90)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (201)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (84)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (51)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras