Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Ar Ukraina išliks? (9)

Komentarai:

Dziugas, 2009 06 13 22:04
Korėjos variantas butu gan logiskas. Bet ar neatsitiktu rytu ir vakaru Berlyno scenarijus, kai isbadeje rusiskos Ukrainos gyventojai begtu i klestincia vakaru Ukraina? Nes vakaru Ukrainos raida butu lengvai nuspejama – Nato ir ES, tuo tarpu rytu Ukrainos lauktu eilines korumpuotos Rusijos srities likimas.

ve, 2009 06 12 01:22
ty ukrainos politinis elitas, jaucia artejancia krize bei bando imitis paveluotu zigsniu, ty formuoti nacija is ukrainos tsr, bet ko gero zignsiai po pietu, jie ishvis tai imanoma, na ta pati odesa, sevastopolis, xarkovas - ten rusu gyvenami miestai, pramone, mentalitetas viskas susije su rusija, bet esme kas sudaro didesne sali: nacionalinies elitas, regioninis elitas, liaudis
tai nei ukrainos nacionalinis elitas, nei regionis neturi noro prisijungti prie didziosios seses, nes tada reikes zaisti pagal rusu taisykles ir i ju kontroliuojama turto/valdzios dali atsiras zymiai labiau sunkiasvoriu zaideju is placios "tevishkes".
Gal tai negalioja daliai regioniniu zaideju, kurie zaidzia pries esama establishmenta, bet esme didesne dali pinigu srautu, mass media kontroliuoja zmones kuriesm geriau status qua, ar bent jau zaidimas be oligraxu is didzioios kaimynes, so net jeigu liaudziai kokio xarkovo ir noresis gryzti i platuji glebi rusijos, juos ikikins per mass media kad to nereikai daryti kas fakltishkai jau vyxta dabar pakolkas nacionaliniu lygiu bet su tyliu pritarimu regioniniam lygyje. Aisku ukrainoje politines jegos greit persigrupuoja ir pseju ju laux labai sunkus ir audringi metai artimiausi, daug kas gali keistis


ve, 2009 06 12 01:08
nepitariu autoriaus simpatijom "big brother" esanciam salia, bet siam straipsnyje yra nemazai logikos bei tendenciju nurodoma korektishkai, tik manau yra nedidele tikymybe balogiausiam scenarijui ("wors case scenario)) isipyldyti, bet kai kurie metiesioginiai pozymiai patvirtina sita poziuri pvz Ularainos politimnio elito bandymas "nacionalizuotis" a la "veliavos diena" - tarp ju buco iskelta ten didziausia veliava kaip futbolo laukas ar keli futbolo laukai ant kalnu, zodziu pajtynes tarp jushcnekos (ir co) bei tymosenko ir ko kas labiau ukrainietis, miestu gatves ten pervadintos uklrainietiskai, ukrainieciu herojais vietines reikemes, golodomoro iskelimas ir tt. Aishku tai gali buti tik politinio zaidimo dalis pries rinkimus ir siap ju pjautyniu dalis, bet temos atspindi tendencija "odnako"


gintas, 2009 06 11 22:49
Na, autorius turi savo poziuri, bet ne daugiau. Pasaulis ne(be) rozem ir vertybem gal klotas; visgi sveiko proto dar turi kaikurie, tad nevaziuojam kol kas i pievas.

Faker, 2009 06 09 17:12
Ir kas su tavo pavarde blogai?

D.Šecčenko, 2009 06 07 20:52
Realiai, dabartinė Ukraina- labai problematiška valstybė, tiek dėl savo vidinės visuomeninės konjunkturos tiek dėl socialinės, politinės, istorinės ir kitokių atskirčių.
Scenaijus, aprašytas šitame striapsnyje, skamba kiek utopistiškai, tačiau šitokia scenarijaus eiga sumažintų vidinę Europos įtempti nors ir vakarinė (labiua paveikta vakarų civilizacijos ) Ukainos dalis būtų prarasta ir supriešinta labai ilgam.
Be to, kažkodėl autoriu nepaminėjo, kad Ukrainoje yra taipogi problemų dėl separatistinių regionų(Užkarpatjės slavai, rusai, senokai siekia nepriklausomos valstybės arba bent jau plačios autonomijos Ukrainos sudėtyje), Sevastopolis, ... t.y. visas Krymas ir t.t. realiai jaučia prieraišumą ir brolišką artumą rusams.
Ir nieko čia nepadarysi, pažiūrėkite į mano pavardę...

from london, 2009 06 07 14:48
plepalai...

wall, 2009 06 05 23:44
Rusai jau badu dvesia su kuo jie dar kariaus? Jie savo surudijusių tankų iš Gruzijos nebegali išvežti. Ar ant arklių jie puls Ukrainą? ? Vienintelis rusų tikslas pult ir okupuot Ukrainą tai norėdami nors kartą normaliai paėst lašinių ir pagert normalios vodkos , o ne to osetiniško pilstuko, kuris parduodamas Rusijoje.

perspektyva, 2009 06 05 23:39
Ukraina išliks-gali neabejot, bet iš kacapijos liks tik moskovska gubernija su caraičiu putleriu

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (516)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (64)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (167)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (21)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (26)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras