Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Оlga Šestakova. A. Lukašenka Lietuvos verslininkams: „Ateikite, laukiame kad ir šiandien...“

2010 05 29

Lietuva pagal sutartį Baltarusijai pasirengusi ilgesniam laikui išnuomoti Klaipėdos jūros uosto terminalą.

Gegužės 20 d. ekonomikos forume susitikęs su įtakingesniais Lietuvos verslininkais, Baltarusijos prezidentas jiems pasiūlė toliau bendradarbiauti:

„Neslepiu, kad be jūsų pagalbos negalėtume išsiversti jūros tranzito srityje, jūs mums atveriate kelius į kitas valstybes. Mes, parduodami, pirkdami ir t. t., pasistengsime neprisirišti prie vienos valstybės. Ypač kad ji veikia iš jėgos pozicijos, ir jau nebe pirmą kartą … Pradedame ieškoti kitų valstybių – juk turime Lietuvą, taip pat Latviją, Ukrainą, – sakė Aleksandras Lukašenka. – Galėtumėte pirkti mūsų įmonių akcijų, tik mokėkite pinigus, mes –  „už“... Nesu linkęs iš karto išparduoti visų įmonių. Pirmiausia investuotojui siūlau 2–3 metus valdyti įmonei. Jei paaiškėtų, kad gerai sekasi, tinkamai elgiatės su darbuotojais, tada toliau jokių problemų nebeiškiltų <…>. Kad ir rytoj pas mus ateitumėt – lietuviai jau dirba mūsuose, jau nemažai yra investuota“.

Lietuva pasiūlė, kad Baltarusija ilgesnį laiką valdytų Klaipėdos jūros uosto terminalą.

„Planuojame, kad nuo ateinančių metų didžiuliam 240 tonų terminalui valdytų baltarusiai, – sakė Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Bronislovas Lubys. – Prisiminkime, kad taip pat buvo kalbėta apie Venesuelos naftos gabenimą per Klaipėdos uostą. Šiandien galime ne tik galvoti, bet ir kalbėti, kad mūsų ekonominių santykių irimo laikotarpis baigėsi.“

Pagal 2010 m. gegužės 20 d. „Komsomolskaja pravda“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (186)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (47)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (144)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (5)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (12)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras