Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Rusija gerina savo įvaizdį

2010 06 17

Rusija nepatenkinta savo įvaizdžiu užsienyje, todėl stengiasi pasirodyti kuo geriau ir pritraukti užsienio investicijų. To pavyzdys yra Rusijos nacionalinė paroda Paryžiuje, organizuota Rusijos pramonės ir prekybos ministerijos ir atidaryta šalies premjero Vladimiro Putino. Tai galimybė Maskvai papasakoti savo tikrą istoriją, skirtingą nuo negatyvaus nušvietimo Vakarų spaudoje ir žiniasklaidoje. Paskutiniais metais Rusija paleido veikti tarptautinius anglų ir arabų naujienų kanalus, rengė tarptautinius ekonomikos forumus ir diskusijų klubus. Pagrindinis tikslas buvo užtikrinti valstybės atvirumą, pasiekiamumą bei skaidrumą ir tai parodyti susitikimų stebėtojams, dalyviams ir žiniasklaidai. Net atsakas į Lenkijos prezidento lėktuvo tragediją nusiuntė pozityvų signalą į užsienį. Tačiau ekspertai sutinka, kad reikės daug daugiau ir tokių žingsnių, nors ir priimtinų, neužteks. Reikia kelių kartų, kad būtų pakeista tarptautinė valstybės pozicija. Tam reikia daug kantrybės, net jei valstybės nusiteikusios rimtai.

Rusijos įvaizdžiui buvo pakenkta tiek negatyviomis istorinėmis konstantomis, tiek dėl paskutinių įvykių. Rusijos pareigūnai padarė klaidų, susijusių su įvaizdžiu, šalyje trūksta institucijų ir struktūrinių reformų. Rusija stengiasi grįžti į visuotinių varžybų sistemą geopolitikoje, technologijose ir ekonomikoje. Į Rusiją žvelgiama kaip į šalį su antivakarietišku nusistatymu, visada siekiančią plėsti savo įtaką kaimyninėse valstybėse ir likusiame pasaulyje.

Pavyzdžiui, dujų karai su Ukraina ir Baltarusija rusų buvo suvokiami kaip tiesiog ekonominiai ginčai, tačiau oponentai Vakaruose tai sukritikavo kaip Rusijos pastangas panaudoti savo energetinės galios statusą kaip geopolitinį ginklą.

Viena iš pagrindinių Rusijos problemų yra mažas skaičius neformalių ambasadorių pasaulyje. Tai galėtų būti garsios asmenybės, siejančios save su Rusija. Valstybei taip pat trūksta sėkmingo turizmo propagavimo. Tarptautinėje žiniasklaidoje istorijos apie Rusiją atspindi konfliktus ir nestabilumą. Neįmanoma atskirti vidinio ir išorinio Rusijos įvaizdžio. Biurokratija, korupcija, skirtis tarp turtuolių ir vargšų, prastas valstybės institucijų įvaizdis, santykiai tarp policijos ir žmonių – tai kuria neigiamą šalies įvaizdį net tarp pačių rusų. Atostogaudami svetur, kai kurie rusai nenori prisipažinti, kas esantys, ir bando kalbėti užsienio kalbomis.

Teisybė gali būti visai kitokia, bet požiūris visada ima viršų. Ekspertai sutinka, kad tik dideli pokyčiai Rusijos politikoje ir santykiuose su likusiu pasauliu gali pagerinti valstybės įvaizdį. Klausimas, ar Maskva yra pasirengusi įgyvendinti šiuos ilgalaikius pokyčius ir neapleis jų keičiantis vidaus situacijai. Daugeliui Rusijos pareigūnų teisingi tie dalykai, kurie yra efektyvūs. Jau pastebimi svarbūs pasikeitimai Vakarų partneriams svarbiose srityse. Visų pirma, tai kova su korupcija ir elektroninė demokratija. Tie dalykai svarbesni Rusijai nei dešimt ekonomikos forumų. Tik iškyla klausimas, ką Rusijai daryti, kad išliktų svarbi.

Pagal 2010 m. birželio 10 d. BBC informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (186)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (47)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (144)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (5)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (12)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras