Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Euroatlantinės organizacijos
 
  Rusijos narystė NATO – utopija ar realybė? (9)

Komentarai:

Europa be Rusijos, 2010 07 01 18:34
NATO sukurta, kad apsaugoti Europą nuo ne demokratinių režimų t.y. Rusijos ir kitų, kurių dabar nėra Europoje, bet gali būti, kai bus tam tikros sąlygos.

Rusijos imperija yra atsilikusi valstybė, kurią valdo Caras Putinas, todėl logiška, kad NATO turi būti, kai JAV ir Kanada bei D. Britanija tai primena Europiečiams, jie irgi supranta, kad reikia. Vokietija pralaimėjo karą, todėl tyli, nes supranta, kad ji buvo viena iš jo sukelėjų. Prancūzija - gali išeiti, jau buvo išėjus.

Kas dar? Kam nepatinka, tas gali išeiti, bet neišeina. O Rusijos imperija nebus ne tik NATO, kol bus tokia atsilikusi.

Mes nežinome, kas bus Rusijos imperijoje kitas caras, gal Žirinovskis? Tada NATO vėl prireiks, o gal komunistai laimės rinkimus? Kažkada vos nelaimėjo, Jelcinas vos laimėjo. Apgailėtina valstybė - kuri yra pavojus realus Europai, tik JAV, Kanada ir D. Britanija tą supranta ir daro veiksmus protingus išsaugant NATO.

Rusija šiandien atsilikusi, totalitarinė, ne demokratinė, caro valdoma imperija, kurios vertybės yra Azijinės, o ne tos pačios.

NATO tol turės viziją, kol bus Europoje Rusija. Nes Rusija niekada nebus normalia valstybe, todėl ir NATO reikės visada.


askl to Europietis, 2010 06 29 18:50
Nato buvo sukurta kaip karine organizacija nuo priesu ( vienu is tokiu SSRS ) . Tavo mastymas kad istojus Rusijai NATO subyres yra klaidingas :
1) Rusija nera SSRS ir is tolo i ja nepanasi - kapitalistine , demokratine/autoritarine valstybe bet ne socialistine ir tolitarine valstybe . Rusija sendien ispazysta tokias pacias vertybes kaip ta pati NATO (del jos agresyvymo per 20 metu apart Gruzijos jokio karinio konflikto - Nato sugebejo zymai i daugiau kariniu konfliktu isivelti - o zaliavu karas - tai pirma verslas ir joks cia nusikaltimas kai biski paspaudi verslo principais klienta kad pirktu uz brangesne kaina :D)
2 ) NATO nebeturi prasmes egzistuoti :D ji buvo sukurta nuo kazko gintis - o sendien nebera nuo ko jai gintis :D Kinija ? per silpna dar bus kokius 40 gal 50 metu . Rusija - per silpna tai pat ikasti jai beto nerodo kokrecia pozymui kad tam ruostusi (kelios notos ar keli issokimai greiciau noras i save demesi atkreipti ir priminti save nei rimtai isgazdinti nato kad jis sunerimtu ) tai gi koks tikslas tokiom kaip Anglija , Prancuzija ar Vokietija buti Nato ir gauti JAV seseli ir klausyti jos komandu ir veltis i visokius Irakus ? nera , jos nebe tos vasltybes kokios buvo per saltaji kara kad negaletu apsiginti - ssrs nebeliko nebeliko ir valstybes kad joms galetu grasinti , tai kam tada ta atgyvenusi NATO ? kam aukoti dali savo suverinumo ir susiristi izadais su kitais kurie daznai maiso kai yra alternatyvu ir be NATO ? kam klausytis JAV dudeles ? NATO sendien iesko priesu bet kokia kaina kad isliktu - vienas ju pasaulinis terorizmas bet ar tai priesas ? nelabai tai greiciau JAV reikalai i kurios per jega pastota visos kitos nares i pavoju ir kartu i problemas ir t.t. Nato nebeturi prasmes egzistuoti - aisku JAV ir mazytes nares tokios kaip Lietuva mato prasme - vienoms saugumas kitai pasaulio dominavimas bet pagrindui (Anglija , Pranzucija , Vokietija , Turikija - nebera prasmes ) o be ju Nato nebegyvuos JAV neapsiims visu saugoti viena - per daug rupesciu per didele nasta . Rusijos istojimas i NATO gali issaugoti sia organizacija - aiksu ji bus nebe ta NATO ir ne su tais tikslais - ji taps karine JTO partnere - uztikrins pasaulyje taika kariniu budu jei rekes ir lengvai sutramdys isokelius - tokius kaip Iranas , Venusela ir t.t nes be Rusijos tai sunku padaryti kai pagalius kaiso . Tokia sendienine NATO vizija - nes dabartine atgyvenusi ir pasmerkta zlugti su visu alijansu

Tikras Europietis, 2010 06 27 23:34
Rusija ir NATO?
NATO buvo sukurta prieš Rusiją, o ne su Rusija.
Jeigu NATO bus dvi valstybės, kurios mėsgta "pasirodyti" tai NATO sugrius. Užtenka ir JAV.
Be to: ką Putinas kaltintų tada? Vakarus nesigautų kaltinti, nes gi "sąjungininkai"
Apgailėtinas Putino režimas neleis, kad būtų taip..geriau tegu būna blogi Vakarai, o mes geri. Kitaip alkana ruselių minia nušluos Putką iš Kremliaus.

NATO paskirtis - kovoti su Rusijos imperija.

Irmantas, 2010 06 23 14:27
Kol kas Vakarai ir taip yra stipresni už Kinijąnet ir pridėjus prie jos Rusiją- vis tiek.

to 123, 2010 06 23 10:39
vakarai plius rusija galingiau už kinija

123, 2010 06 23 10:27
"Rusijos narystė NATO gerokai komplikuotų galimas Kinijos ambicijas tapti nauja didžiąja valstybe, tvarkančia viso pasaulio reikalus, statusą"

deja, bet rusija neturi tiek ytakos, kaip noreta pabrezti sitame teiginyje...

Argumentu noreciau, KODEL rusijos istojimas i nato GEROKAI komplikuotu kinijos nora tapti "didziaja valstybe"?

Mumu, 2010 06 22 18:07
lėkštokas str., menkina "ekspertą"...

Apsaugok Viešpatie!, 2010 06 22 17:14
Apsimetusi, kad „subyrėjo“, SSRS, dabar oficialiai vadinama Rusija, meta visas jėgas ekspansijai į Vakarus. Kaip visada - ne tiek ginklu, kiek klasta. Vadinkime tikraisiais vardais - „Rusijos narystė NATO“ iš tikrųjų reikštų NATO likvidavimą ir Aljanso valstybių narių sovietizaciją.

atsakymas, 2010 06 22 16:49
tai yra UTOPIJA.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (757)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (90)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (201)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (84)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (51)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras