Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Euroatlantinės organizacijos
 
  Europos Sąjungos galių paieškos (9)

Komentarai:

vandenynas to RationaliS, 2011 03 26 14:30
Kiekviena JAV valstija turi savo suverenitetą. Skirtingus įstatymus, vykdomąją ir leidžiamąją valdžias. Centralizuotai per Vašingtoną vykdomą pinigų politiką, užsienio politką, bendrą kariuomenė.

VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2011 03 23 16:03
VIDMANTAS TO RATIONALIS

1.BROLI GEOPOLITIKOJE ,EKONOMIKOJE,TEISEJE IR KITUR YRA TAM TIKROS ZAIDYMO TAISYKLES JUOS PASTOVEI KEICIASI,KOREGUOJAMOS IR T.T.

2.VIENA LIEKA IR NIEKADA NESIKEICIA KAIP TEIGIA NAUJA EKONOMINE TEORIJA(NET) TAI VALSTYBES PAMATINIAI AKMENYS
TAI
LAISVE
LYGYBE
GEROVE

PANAGRINEKIME JUOS LIETUVOS ATZVILGIU

LAISVE TAI NEPRIKLAUSOMYBE YRA 3-JU RUSIU

1.ABSOLIUTI LAISVE ARBA LAISVE MIN JA TUREJOME 1990

2.LAISVE-MEDI TURIME DABAR KADA ESAME EUROPOS SAJUNGOS SUDETYJE 60% LAISVES ATIDUOTA BRIUSELIUI

3.LAISVE-MAXSI KAZKAS PANASU I KOMUNIZMA ARBA PASAULINE VYRIAUSYBE ZOMBUOTAS ZOMBIS SU ISUTU CIPSU


2. LYGYBE ARBA DEMOKRATIJA YRA 3-JU TIPU
2.1.LAUKINE DEMOKRATIJA VIENAS LIETUVIS 50 PARTIJU-PRAEJOME SI ETAPA ARBA DEMOKRATIJA MINI

2.2.BRESTANTI DEMOKRATIJA ARBA DEMOKRATIJA MEDI VIENAS LIETUVIS KELI PARTINIAI SUSIVIENIJIMAI ESAME SIAME ETAPE

2.3 DEMOKRATIJA MAXSI DESINE -TURTINGI,CENTRAS-VIDUTINIS VISUOMENES SLUOKSNIS,KAIRE-DARBIBIBKAI IR VALSTIECIAI,JAV SKAITO TOBULA DEMOKRATIJA KADA YRA TIK DVI PARTIJOS PASITURINTIS (DESINIEJI) IR VIDUTINIOKAI(CENTRO PARTIJA)


3.GEROVE ARBA STABILI IR PROGNOZUOJAMA EKONOMIKA
YRA 3 JU RUSIU

3.1.LAUKINE EKONOMIKA-EKONOMIKA MIN KADA KURIAMAS KAPITALIZMAS IR ISKELIAUJA TAVO SANTAUPOS

3.2.BRESTANTI EKONOMIKA ARBA EKONOMIKA MEDI KADA SIEKIAMA ES VIDURKIO SIOJE STADIJOJE ESAME

3.3.BRANDI EKONOMIKA ARBA EKONOMIKA MAXSI TAI NORMALIOS SALIES EKONOMIKA PAVIZDYS G-8


IR VISI SIE TRYS PAMATINIAI AKMENYS LAIKO PASTATA KONSTITUCIJA,KADANGI ES JUOS KOL KAS NETURI MES GYVENAME NE NAME,O ANT PAMATU TAIP VAIZDZIAI ARCITEKTUROS KALBA ISDESCIAU LIETUVOS ATEITI KAIP MATAI KAIP RUSAI SAKO NA NET I SPROSA NET

RationaliS, 2011 03 22 23:42
Taip, su Jūsų mintimis išties sutinku - mano minėtos sritys (bent jau dalinai) reguliuojamos jau dabar. Jei reguliavimas skirtas išvengti tarptautinio masto problemų (kaip kad tas oficialus ES reikalavimas turėti ne didesnį nei 3 proc. biudžeto deficitą), tokią kontrolę galima pateisinti.

Visgi aš tikrai nenorėčiau, kad visi (pradedant nuo A iki Z) sprendimai būtų priimami Briuselyje, o mes pataptumėme provincija. Kodėl? Todėl, kad mąstoma būtų už mus, o mes tebūtume vykdytojai. Visai kaip TSRS laikais,

Rationaliui, 2011 03 22 14:04
Šiaip jau ir dabar tavo paminėtos srytys reguliuojamos (vienos daugiau, kitos mažiau) ir ką? Kažkaip viskas tvaroje.

Šiais laikais nebėra valstybės, kuri turėtų absoliutų suverenitetą. Net ir tarptautinės sutarties pasirašymas riboja valstybės galias elgtis pagal save vien tik. Bet tai rigi geras dalykas, nes dabar didžiosioms valstybėms rankos šiek tiek labia usuvaržytos. Mes laimim

VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2011 03 21 10:49
1.PRADESIU APIE ES GALIAS IS PRADZIU,NAUJA EKONOMINE TEORIJA (NET) TEIGIA,KAD VALSTYBE SAVO EGZISTENCIJOS LAIKOTARPIU PEREINA SIUOS 5 ETAPUS STAI JIE

1.1.VALSTYBES KURYMO PRADZIA EUROPOS SAJUNGA YRA SIAME ETAPE KAI BUS PASKELBTA ES KONSTITUCIJA PAGRINDINIS SALIES ISTATYMAS SIS PERIODAS BAIGSIS

1.2.VALSTYBES PAKILIMAS SIUOJE STADIJOJE YRA RUSIJA IR KINIJA

1.3.VALSTYBES AUKSO AMZIUS KLESTEJIMO LAIKOTARPIS

1.4.VALSTYBES BANKROTO PRADZIA

1.5. VALSTYBES BANKROTAS SIUOJE STADIJOJE DEL PRISPAUSDINTU PINIGU PERTEKLIAUS ATSIDURE JAV

TOLIAU PEREJIMAS TARP SIU ETAPU KAIP TEIGIA NAUJA EKONOMINE TEORIA GALI BUTI TAIKUS TOKS BUVO
KAI SUBIREJO SSSR IR JUOS FUNKCIJAS TIKIAI PASIEME RUSIJA IR KARINIS KUPINAS KRAUJO


2.KAI ES TURES KONSTITUCIJA,SAVO KARIUOMENE TADA GALIMA SNEKETI APIE ES GALIAS DABAR TAI TUSTI ZODZIZI,JEI JUS DABAR NEGALITE PASAKYTI KOKIA BUS ES FEDERACIJA AR KONFEDERACIJA,KOKIA GYNKLUOTE TURES ZEMEJE IR KOSMOSE

1.3.

RationaliS, 2011 03 20 06:38
Tada Lietuva netektų tokio dalyko kaip "suverenitetas". Tas, kuris aukoja laisvę (ar, kaip jau minėjau, sąlyginę laisvę) vardan saugumo nenusipelnė nei to, nei to.

Europietis, 2011 03 19 22:04
O kas cia blogo jei ir nurodinetu? Vakarieciai bent jau taip nevoktu kaip musu valdzia. Ir paprastam zmogui nuo to gyvenimas tik pageretu.

RationaliS, 2011 03 18 22:43
Jungtinių Europos Valstijų idėja yra labai gera tik dėl bendros Europos užsienio politikos, tačiau man nei truputį nesinorėtų, kad į mūsų valstybės vidaus gyvenimą kištųsi visokie ES biurokratai ir nurodinėtų žingsnis į žingsnį ką mums daryti tokiais klausimais kaip mokesčiai, išlaidos, švietimas, sveikatos apsauga, ekonomikos plėtra ir pnš, nes kitaip būsim praradę net ir tą sąlyginę nepriklausomybę (sąlygine vadinu todėl, kad nei viena valstybė nėra visiškai nepriklausoma nuo kitų), iškovotą 1990.

Europietis, 2011 03 18 21:15
Man nesvarbu ar ES politika bus pragmatiska ar principinga. Man svarbu, kad greiciau butu sukurtos Jungtines Europos Valstijos ir ES pradetu funkcionuoti kaip normali valstybe, nes dabar tai yra milzinas, kuris nesugeba apsispresti buti ar nebuti.

Sekmes Europai!

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (775)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (97)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (203)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (104)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (52)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras