Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Energetika
 
  Suomijos energetinis saugumas (39)

Komentarai:

Žygeivis, 2011 06 12 22:08
Tiems, kas verkia "krokodilo ašaromis", jog Lietuvai jau ir Lietuvių Tautai jau galas, siūlau prisiminti, kokia buvo mūsų padėtis 1911 m. ir 1811 m. - ir kas po to gana greit įvyko. :)

mintys, 2011 06 11 06:04
Nemanau, kad Lietuvai bus uztkrintas galas, kaip cia kazkas mano, nes lietuviai, tauta, yra pernelyg gyvybinga. O kol bus tauta, kol bus etnosas, tol visuomet bus potencialas sistemai is saviorganizacijos atsirasti. Gali kazkas ir trecia karta okupuoti, sunaikinti valstybe, bet ar tai sunaikins Lietuva, supranti? Ne. Lietuvos neliks tuomet, kai neliks lietuviu.
Del kovo 11 Lietuvos valstybes degradacijos, taio tu cia per daug anti lietuviskai pavarai (ar kaip issireikst): is tikruju, ka as matau, tai apskritai visi Vakarai musu laikais degraduoja, o ne tik Lietuva. Galbut cia susije su vertybine krize ir pan. dalykais? Rusija irgi is tikruju smunka - pvz. argi tai nera primityviuju nacionalistu kilimo priezastis?
Ach zmones, kada mes suprasime, kad mes gyvename ant tos pacios Zemes, po tuo paciu Dangumi???

Žygeivis, 2011 06 07 23:25
Na dabar, manau, jau niekam nebereikia aiškinti, kas yra šitas "Andrius" - Andriejus, ir kieno "dūdelę jis čia pučia"... :)

P.S. Paaiškinu: šitokius Latvių g. veikėjus labai lengva išryškinti - užtenka "pakabinti" jiems ypač jautrią "stygą", pvz. pasiūlyti likviduoti Rusijos imperiją, išskaidant ją į tautines valstybes... :) :) :)

Na, jei ir tai jie atlaiko, tai tada galima paminėti "Kavkaz center" ir pateikti iš ten kokią citatą.

Štai šito mano praktikoje dar nei vienas toks "Andrius" nėra atlaikęs - tuoj pat išsiveržia visai ne lietuviškos "emocijos"... :)

Vycka Andreliui, 2011 06 07 20:06
Cia matau su Zygeiviu ir Raminta uzviret idomia diskusija. As ten su tavim tingiu gincytis del visu tu Rusijos itaku ir pan., bet noriu istaisyt tavo fakto klaida Lisabonos sutartyje apie joki valtyviu zemiu perskirstyma nekalbama taigi prasom nevaryt propagandos ir sekmes cia ju visiem toliau kapotis.

Andrius Ramintai ir Žygeiviui, 2011 06 07 17:00
Dauguma Lietuvių Rusijos nekenčia? Iš kur tokia statistika? Dauguma Lietuvos gyventojų moka rusų kalbą ir dauguma vyresniosios kartos gyventojų Rusijos tikrai ne nekenčia. Paprasčiausiai norima įteigti mintį, kad Rusija yra Lietuvos priešas, per istorijos vadovėlius, žiniasklaidą ir kita. Pvz, net Nord Stream statybos politizavimas, kuomet Rusijos siekis tapti energetiškai saugia valstybe ir nepriklausoma nuo tranzitinių valstybių, kurios siekia išstumti Rusiją iš savo rinkos, interpretuojamas, kaip tiesiogiai nukreiptas prieš Lietuvą.
Lietuvos nemėgstu, ne dėl skurdo, nes gyvenu pakankamai gerai, o dėl to, kad ši valstybė neturi jokių perspektyvų. Pastaruosius 20 metų Lietuva nesivystė, o tik pastoviai degradavo ir degraduoja toliau, net ir ekonomikos pakilimo laikotarpiu Lietuvos gyventojų skaičius mažėjo. Tai jau žlugusi valstybė, kurią valdo tokie žmonės, kaip žygeivis. O Rusija yra valstybė kuri turi puikias perspektyvas ir pastaruosius 10 metų vystosi ir stiprėja, Latvija jau Rusijos rankose, greit ir Lietuvos eilė ateis. raminta, jei jau tu taip nekenti Rusijos, tai būk gera mergaitė ir rusų kalbos žodžių nevartok.
"Manau, kad tu esi eilinis šūdlenkis, apsimetantis lietuviu - tokių daug pastaruoju metų pasirodė įvairiuose forumuose" - pastaruoju metu forumuose prisiveisė tokių nepilnapročių kaip tu. O jei jau Lenkų tiek daug forumuose, tai kur lietuviai, aj jie visi seniai emigravę, o lenkai į Lietuvą emigruoja, va tau ir tautinė valstybė.:)
"Jau vien tavo kliedesiai apie tai, kad Klaipėda ir Vilnius nėra Lietuvių Tautos etninės žemės, labai aiškiai parodo, kas tu per "lietuvis" - Pasiskaityk Lisabonos sutartį ir sužinosi, kad ateityje Lietuvai gali tekti gražinti nemažai teritorijų Vilniaus rajone ir Klaipėdoje ten iki karo gyvenusiems lenkams ir vokiečiams. Lietuva niekam nereikalinga, nei lenkams, nei rusams tad jos laukia likvidacija, istorijos ratas sukasi žygeivi ir niekas jo nebesustabdys, manau dar šią vasarą laukia įdomūs įvykiai.:)
kad tu "mieliau gyvenčiau prie čigonų taboro" nelabai derinasi su tavo kiek aukščiau pareikštu "klajokliniu liberaliu pamąstymu": "Jei vienoje valstybėje nėra gera gyventi, jie keliauja į kitą,...". - tai puikiai derinasi, manau, kad man nesukeltų jokių problemų gyvenimas prie čigonų taboro, nes jie, kaip žmonės tikrai normalesni, nei tu.
"Beje, ar tu vis dar gyveni Lietuvoje? nes sprendžiant iš tavo rašinėjimų, tu jau seniai turėjai išmauti kur nors kuo toliau..." - Jo gyvenu, ir nežadu niekur mauti, laukiu, kol Rusija ateis, nebedaug liko, tuomet tu su savo chebra galėsi žygiuot kur akys mato.
"Valstybė, apimanti teritorijas ir tautas, kultūriškai ir etniškai besiskiriančias nuo centro, kuriame sutelkta valdžia, kultūros" - tai čia gaunas Ispanijos imperija, JAV imperija, Indijos imperija, Italijos imperija, Didžiosios Britanijos imperija, ES imperija, Estijos imperija ir visos kitos? kažkaip neatrodo paprasčiau jas vadinti daugiatautėmis valstybėmis, juk vis tiek valdžia visų valstybių būna sutelkta centre visada.
"Aš ne konservatorius, o nacionalistas. Kubilius, tavo žiniai, yra kosmopolitas-liberalas." - apie Kubilių tai aš net neturiu ką pasakyti ir jis man nedomus. O nacionalistas, ar lietuvis konservatorius tas pats velnias, kai ateis rusai vis tiek vienam vagone keliausit.;)


Raminta Andriui ir Žygeiviui, 2011 06 07 14:58
Andriui visų pirma, noriu pasakyti, kad Lietuvoje tikrai nėra begalė žmonių, kuriem ta Rusija tokia jau miela (nu nebent tavo artimiesiems todėl ir tau atrodo, kad tai dauguma). Jei atvirai dauguma Lietuvių Rusijos nekenčia.
Numanau kodėl nemėsti Lietuvos. Dėl skurdo. Taip? Tada leisk tavęs paklausti, kokio briedo tu taip gini tą Rusiją? Kas ten geresnio? Tas pats Š tik, kad turi daugiau tankų. Jei jau Lietuvos taip nemėsti ir nori kažkuo tą nišą užpildyti pradėk mėgti tokias šalis kaip Prancūzija, Šveicarija ar Švedija. Gal jos tiek tankų ir neturi, tačiau jose žmonės žymiai laimingesni vat tas yra svarbiausia.

O Žygeiviui, tai noriu pasakyti, kad tu tikrai per daug radikaliai į ta tautiškumą žiūri. Savaime suprantama, kad jis turi būti, bet tikrai ne toks kraštutinis kaip tu čia įsivaizduoji.

Žygeivis, 2011 06 07 14:10
Andriui

Tai, kad tu teigi, jog esi lietuvis, toli gražu nereiškia, jog būtent taip ir yra. :)

Manau, kad tu esi eilinis šūdlenkis, apsimetantis lietuviu - tokių daug pastaruoju metų pasirodė įvairiuose forumuose (kaip tu ten parašei: "aš pažįstu begalę žmonių, kurie Rusiją myli daug labiau nei Lietuvą, pvz, aš lietuvis, bet man į šią valstybę nusispjaut.").

Jau vien tavo kliedesiai apie tai, kad Klaipėda ir Vilnius nėra Lietuvių Tautos etninės žemės, labai aiškiai parodo, kas tu per "lietuvis". :)

Kiti tavo kliedesiai, pvz,, kad tu "mieliau gyvenčiau prie čigonų taboro" nelabai derinasi su tavo kiek aukščiau pareikštu "klajokliniu liberaliu pamąstymu": "Jei vienoje valstybėje nėra gera gyventi, jie keliauja į kitą,...".

Beje, ar tu vis dar gyveni Lietuvoje? nes sprendžiant iš tavo rašinėjimų, tu jau seniai turėjai išmauti kur nors kuo toliau...

P.S.1. Dėl imperijos sąvokos: Valstybė, apimanti teritorijas ir tautas, kultūriškai ir etniškai besiskiriančias nuo centro, kuriame sutelkta valdžia, kultūros.

P.S.2. Aš ne konservatorius, o nacionalistas. Kubilius, tavo žiniai, yra kosmopolitas-liberalas.Andrius žygeiviui, 2011 06 07 00:31
Žygeivi nors aš ir laikau tave visišku nevispročiu, dėl ko nematau prasmės ginčytis, bet vis dėl to nebegaliu skaityt šitų nesąmonių.
"Kaip matau, ir Lietuvoje atsiranda "lietuviakalbių" siekiančių Rusijos imperijos išsaugojimo." - Lietuviakalbis, tai kaip čia suprast - rusas kalbantis Lietuviškai ar kaip? Patikėk manim senoli, aš pažįstu begalę žmonių, kurie Rusiją myli daug labiau nei Lietuvą, pvz, aš lietuvis, bet man į šią valstybę nusispjaut, o juk pagal tavo teoriją kiekviena tauta turi norėti sukurti savo valstybę, o juk tauta tai nėra kažkoks daiktas pakibęs ore. Tai žmonės, kurie yra skirtingi ir nevisi nori to ko nori tu, beje pats turėtum suprasti, kad tavęs niekas nepalaiko, o laiku durneliu. Jei vienoje valstybėje nėra gera gyventi, jie keliauja į kitą, ką labai sėkmingai daro lietuviai. Ir gal pagaliau įsidėmėsi, kad Rusijos federacija nėra imperija?
"Na bet istorijos ratas jau sukasi - ir jį jau niekas nesustabdys." - Man atrodo, kad aš tau jau sakiau, kad istorinis determinizmas tėra tik viena iš pasaulio vystimosi teorijų, o ne vienintelė, kuri kol kas niekaip nepasitvirtina? Jau pamiršai, senatvė, shlerozė?
Visa kita ką tu kliedi totali nesąmonė, nėra valstybės pasaulyje kuri būtų sudaryta tik iš vienos tautos, globalizacija jau seniai padarė savo. Kaip tada egzistuoja JAV, Kanada, Belgija, Ispanija, Irakas, Iranas, Lietuva,Latvija, Estija, Rusija, visa afrika sukurta ne tautiniu pagrindu? Jei lietuviai gyventų savo teritorijose, tai mes neturėtume, nei Vilniaus, nei Klaipėdos.
Bet aš tave puikiai suprantu, tu - konservatorius (užuojauta artimiesiems). Gyveni savo viduramžiškame pasaulio suvokime ir manai, kad ir kiti gyvena, taip kaip tu. Visa laimė, kad ne. Liberalizmas ir socializmas padarė savo ir šiandien žodis "tauta" kažką reiškia labai nedaug kam, dabar egzistuoja žodis pilietis ir žodis valstybė, bei tolerancija, nusispjaut man ant tos tavo tautos, aš mieliau gyvenčiau prie čigonų taboro, nei prie tokio patrioto. Bet tu toliau gali kurt savo planus kaip naikinsi Rusiją, šunys loja karavanas eina. Sukurk kokį "vasiukų" planą Lietuvai, kubilius už tokius kliedesius pinigus moka, o tu gerą fantaziją turi.


Žygeivis, 2011 06 06 22:26
A-ui

Kaip matau, ir Lietuvoje atsiranda "lietuviakalbių" siekiančių Rusijos imperijos išsaugojimo. :)

Na bet istorijos ratas jau sukasi - ir jį jau niekas nesustabdys.

P.S. Nacionalizmo ideologijos "pradmenys":

Tikrojo tautiškumo (nacionalizmo - pasaulinio daugiatautiškumo išsaugojimo) ideologiniai principai ir politiniai tikslai:


- pasaulis istoriškai yra padalintas į skirtingas tautas, paprastai kalbančias skirtingomis kalbomis,

- kiekviena tauta turi teisę sukurti savo nepriklausomą tautinę valstybę tautos istorinėje-etninėje teritorijoje,

- istorinės-etninės tautų gyvenamos teritorijos ir politinės tautinių valstybių sienos turi sutapti,

- kiekviena tauta turi teisę pati spręsti savo pačios likimą savo įkurtoje valstybėje,

- valstybės esminė paskirtis yra sudaryti sąlygas valstybę sukūrusios tautos kultūriniam ir ekonominiam suklestėjimui šioje valstybėje,

- tauta yra pagrindinis valdžios šaltinis,

- jokia tauta ir jos sukurta valstybė neturi teisės kištis į kitos tautos ir jos sukurtos (ar dar kuriamos) valstybės reikalus,

- svetimų etninių žemių okupacija nėra teisėta ir negali būti įteisinta jokiais tarptautiniais ar kitokiais susitarimais ar sutartimis, nepriklausomai nuo to, kiek laiko okupantas valdo tą žemę,

- pasaulyje dar egzistuojančios imperijos turi būti padalintos į tautines valstybes,

- kitataučiai kolonistai ir imigrantai, nelojalūs ir kenkiantys tautinei valstybei, nepripažįstantys tautos teisės valdyti savo žemę ir savo valstybę, turi būti baudžiami ir iškeldinami į jų etninę teritoriją (valstybę), iš kurios atvyko jie patys ar jų protėviai.

Pastaba - Praktinis šių principų įgyvendinimas glaudžiai susijęs su konkrečia istorine-politine situacija, kuri pastoviai kinta - todėl būtina visada turėti parengtas struktūras, atitinkamus planus ir būti pasiruošus juos realiai įgyvendinti, pasitaikius tinkamai progai.

Iki tol organizuoti ideologinį-istorinį visuomenės švietimą ir tarptautinį spaudimą okupantams, užgrobusiems svetimas etnines-istorines žemes.

A, 2011 06 06 16:06
Žygeivis, tai gal ir Lietuvą išdalinkim, tą dalį lenkams, nes istorija istorija, bet dabartiniai to krašto žmonės lenkai, lietuviai tik atvykėliai. Žemaitijai duokim laisvę, šitaip žemaičiai plėšosi, savo kalbos nori, savo vėliavos, savo pasų.
Leiskime aukštaičiams apsispręsti ar jiems reikia savo valstybės, ar norėtu jungtis prie po išdalinimo išlikusios Lietuvos...

Blemba, taip žiūrint kiekvieną šalį galime išdalinti, nes ji ne vienalytė, susidedanti iš per amžius nusistovėjusių tautų, kurios nebūtinai giminingos(pvz Prancūzija ir Krosika). Prakiškai nežinau nė vienos europos šalies, kuri neturėtu kokių teritorinių ginčų su kaimynais, juk dar taip nesenai čia atsirado tautinės valstybės, ir dar nesenai kaitaliotos sienos...

Žygeivis, 2011 06 06 14:19
RationaliS-ui (paildymas)

Akivaizdu, kad tu nematai skirtumo tarp Rusijos imperijos ir Rusijos valstybės (kurios dar nėra).

Rusijos imperija su visomis jos kolonijomis turi būti ne "parklupdyta", o likviduota - ją dekolonizuojant ir išdalinant į tautines valstybes, tame tarpe ir į Rusijos valstybę.

Žygeivis, 2011 06 06 14:14
RationaliS-ui

Ką tik Rusijoje, Maskvoje, buvo įsteigtas Rusijos antiimperinis komitetas. :)

Štai ištrauka iš jo Deklaracijos:
http://maidanua.org/vostok/news/1307309322.html

Декларация Антиимперского комитета России

В ХХI веке Россия остается последней колониальной империей на земле, судорожно цепляющейся за любую соломинку, чтобы отсрочить свой исторически неминуемый распад. Нет такого преступления, на которое не пошла бы для этого преступная чекистская хунта, с 2000 года окопавшаяся в Кремле.

Россия остается тюрьмой народов внутри, угрозой всем своим соседям — вовне. Настоящий центр пресловутого «международного терроризма» сегодня находится в Москве, на Лубянке.

Ни Европе, ни миру не будет покоя, пока это чудовищное государство, давно уже перешедшее грань Добра и Зла, эта Московская Орда с компьютерами и ядерными боеголовками, существует — ибо никакие перестройки, реформы, модернизации и пр. не в силах изменить ее суть, заставить жить по общечеловеческим нормам, отказаться от людоедства и кровавого хищничества в беззащитном, как выясняется, мире…

В этих условиях мы заявляем о создании Антиимперского комитета России, призванного четко и открыто выступить на стороне исторического прогресса – за дезинтеграцию и окончательный распад одряхлевшей московской империи, а также предавать гласности все факты, связанные как с борьбой народов, оккупированных Россией за свое освобождение, так и с новыми преступлениями чекистов против этой борьбы.

Мы считаем этот распад неизбежным в любом случае, не как результат нашей деятельности, а как результат объективного исторического процесса — и намерены всеми силами помогать ему.

GRU pasekejas, 2011 06 06 11:09
O is kur tu istraukei kad as lietuvis?

RationaliS, 2011 06 06 00:06
Racionalistui, 2011 06 05 12:57
"Matosi, kad visiškai nesigaudai terminuose (greičiausiai dar vidurinės tamsta nebaigęs). Leisk tave šiek tiek apšviesiu. Toleravimas kaip tik yra kitų nuomonės gerbimas, o ne primetimas. Toleravimas turi vykti pagal principą mano laisvė baigesi ten kur prasideda kito žmogaus laisvė ir vice versa. O šiuo atveju gerbiamas Žygeivis turėjo galvoje piešingą - antitolerancijos veiksmą, kuriuo kaip tik primetama savoji tvarka, negerbiant kitų. (šiuo atveju sunaikinant Rusiją)"

Šiuos terminus, apie kuriuos kalbi, aš suprantu gan neblogai. Su tavo aiškinama tolerancijos sąvoka aš sutinku. Vis dėlto, tolerancijos sąvokos aš nenaudojau - naudojau tolerastijos sąvoką, kas yra ne tas pats.Be to: noriu informuoti, kad "RatiionaliS, 2011 06 05 13:05" yra ne mano komentaras. Jame net yra klaida nicke. Tikriausiai, pasižiūrėjus į komentarų laikus, tai yra komentuotojo "Racionalistui" parašytas komentaras "mano" vardu.

RationaliS, 2011 06 05 23:59
Matai, Žygeivi, tame ir yra esmė - ta Rusijos "blogio imperija" taip gali būti vadinama tik iš mūsų moralės sampratos pusės. Tačiau mūsų moralė ir yra MŪSŲ. Ne rusų, ne dar kieno nors, bet mūsų, o kitus versti gyventi pagal ją (kitais žodžiais tariant - naikinti "blogio imperiją" tam, kad ji elgiasi ne taip, kaip norim, kad ji elgtųsi) iš esmės ir yra tai, kas ir sukelia nemažą dalį įvairių konfliktų. Čia panašiai kaip ir su arabų šalimis: jų tradicijos (dalykas, kurį tu, kaip nacionalistas, turėtum labai vertinti) jiems yra teisingesnės už mūsų moralinę sampratą vien todėl, kad jų laikomasi iš anksčiau, ir mes, jei atvirai, neturime teisės kištis. Ne Rusijos nuopolis turėtų būti Lietuvos pagrindinis tikslas, o mūsų valstybės gerbūvis. Tai, sakyčiau, ir būtų pats geriausias būdas kaip būtų galima "parklupdyti" Rusiją,, bent jau morališkai, bent jau ilgalaikėje perspektyvoje.

to GRU pasekėjas, 2011 06 05 16:24
Seniai norėjau paklausti,ką reiškia nikas "GRU pasekėjas"? Kiek suprantu, GRU reiškia glavnoe razvedivatelnoe upravlenie - vyriausioji žvalgybos valdyba (kalbant paprastai - rusų karinė žvalgyba). Taip išeina, kad lietuvis tarnauja ne Lietuvos, o Rusijos interesams, bučiuoja ne Lietuvos, o Rusijos vėliavą... O gal GRU tau moka už komentarus? Kiek duoda rublių už vieną?

Žygeivis, 2011 06 05 14:03
RationaliSui (papildymas)

Nejaugi siekį likviduoti Blogio imperijos - SSSR - paskutinę didžiąją "liekaną" - Rusijos imperiją, tu prilygini tolerancijos stokai? :)

Tai gal tada ir pačią pradinę Blogio imperiją - Sovdepiją - nevertėjo likviduoti?

Juk tai irgi buvo atlikta labai netolerantiškais metodais - tame tarpe ir pasitelkiant masinę kryptingą propagandą, apdorojant SSSR "sovžitielių" sąmonę ir net pasąmonę... :)

Rimvydas, 2011 06 05 13:41
"Šita energetinio saugumo problema laužta iš piršto, visa europa perka dujas iš Rusijos, mes jungiamės prie Lenkijos dujotiekiu ir perkam dujas iš Lenkų, kurias jie prieš tai nusipirko Rusijoje? Arba jungiamės elektros tiltu prie Švedijos ir Suomijos, o bent žinot kokia elektros kaina toje pačioj Švedijoje?"

Jungtis su Lenkais reikalinga tam, kad pasijuntumeme į bendrą europinį tinklą (kad pirksim iš jų rusiškas dujas, tai čia nesamonė ir neturi nieko bendro su realybe), į jį pasijungus mus galėtų pasiekti dujos faktiškai iš visos Europos (yra daug modifikacijų ir specifikos. Tarkim, jeigu pasijungiame prie Yamal-Europ (ir pastarajame atsiranda atbulinio srauto galimybė), tada viskas paprasčiau, jeigu tai neįmanoma, tada laukia brangesni procesai(jungits su Lenkija išlieka, bet keičiasi specifika)). Jungitis su Švedija vėl gi daroma su intencija, kad ateityje ir mes galėsime parduoti jai elektra. Kaip minėjau ALTERNATYVŲ turėjimas (saugumas, kaip Andrius sakė) štai, kas yra svarbiausia + atsiranda rinka, o rinka = rinkos kaina (tai reiškia, kad prasideda sveikos derybos, o ne +15 ir von nh...). Faktas, nemažai dujų mes ir toliau importuosim iš Rusijos (nes tai pigiausias variantas, o jeigu bus nepigiausias importuosim iš kitur; tiesa, su suskystintom dujom dar neaišku kaip čia bus), bet jau nebebus tokie nesveiki santykiai.

Žygeivis, 2011 06 05 13:27
O šiuo atveju gerbiamas Žygeivis turėjo galvoje piešingą - antitolerancijos veiksmą, kuriuo kaip tik primetama savoji tvarka, negerbiant kitų. (šiuo atveju sunaikinant Rusiją)
----------------------------

Kalbu ne apie nuomonių įvairovę, kuriai aš iš esmės priariu, o apie politinę Rusijos imperijos galutinę likvidaciją, išskaidant ją į normalias tautines valstybes (įskaitant ir pačių rusų tautos valstybę), šitų tautų istorinėse-etninėse žemėse. :)

P.S. Be to skirk toleranciją (tikrą) nuo tolerastijos - tai yra pederastijos ir pedofilijos bei kitų seks iškrypimų atviros ar užslėptos reklamos.

RatiionaliS, 2011 06 05 13:05
Pilnai suntinku su paskutiniu komentaru. Todėl manau, kad švietimo svarba šiuolaikinėje visuomenėje labai svarbi. Beje, iš anksto atsiprašsau už savo neišprusimą

Racionalistui, 2011 06 05 12:57
Matosi, kad visiškai nesigaudai terminuose (greičiausiai dar vidurinės tamsta nebaigęs). Leisk tave šiek tiek apšviesiu. Toleravimas kaip tik yra kitų nuomonės gerbimas, o ne primetimas. Toleravimas turi vykti pagal principą mano laisvė baigesi ten kur prasideda kito žmogaus laisvė ir vice versa. O šiuo atveju gerbiamas Žygeivis turėjo galvoje piešingą - antitolerancijos veiksmą, kuriuo kaip tik primetama savoji tvarka, negerbiant kitų. (šiuo atveju sunaikinant Rusiją)

Suprantu, kad neišprususiem, tai gali būti suprasti sunku, bet nuošidžiai tikiuosi, kad padėjau ir tamstai pasidarė viskas aišku :)

Andrius to Rimvydas, 2011 06 05 12:51
"O energetinė nepriklausomybė, tėra alternatyvų turėjimas, niekas ir nagalvoja, kad po to iš Rusijos nebeimportuosim nieko (žinoma, pasijungus į ES tinklus atsiras tam tikri apribojimai ir diversifikacijos reikalavimai)." - tu čia kalbi apie energetinį saugumą, kuomet energetinių šaltinių pristatymas nepriklauso nuo vieno subjekto. Energetinė nepriklausomybė yra tuomet, kuomet valstybė savo viduje išgauna visus sau reikalingus energetinius išteklius, šiuo atveju, net JAV nėra visiškai energetiškai nepriklausoma. Nepainiokit sąvokų.
Šita energetinio saugumo problema laužta iš piršto, visa europa perka dujas iš Rusijos, mes jungiamės prie Lenkijos dujotiekiu ir perkam dujas iš Lenkų, kurias jie prieš tai nusipirko Rusijoje? Arba jungiamės elektros tiltu prie Švedijos ir Suomijos, o bent žinot kokia elektros kaina toje pačioj Švedijoje?


RationaliS, 2011 06 05 05:50
Žygeivi, taip, tai yra įmanoma. TIk klausimas: kokią teisę mes turime tai daryti? Aš nesu įsitikinęs, kad mes turime teisę primesti savo nuomonę kitiems per prievartą. Tai juk - tolerastija.

A, 2011 06 04 23:28
(žemyn), kad jį kur, ne ten copy paste padariau :D (žemyn)

Žygeivis, 2011 06 04 23:27
Žygeivis, tai tu gerai "apdoroji"? :D Nuo tokių "patriotų" net pradedu gailėtis kad esu lietuvis. Negana kad bukas kaip bato aulas, bet dar ir lyg nusigėręs girtuoklis aiškina nebūtas tiesas.
Joks sveiko proto žmogus į tave ir tavo draugelius(ar tave patį), kaip pikasas, čikagietis ir t.t. nekreipia dėmesio. Pamato komentarą ir minusuoja, jei yra tokia galimybė. Arba ima lietuviškesnį variantą ir duoda asilui kelią. Pamąstyk kodėl taip.

Žygeivis, 2011 06 04 20:04
RationaliS-ui

Matai, per tą laiką įvyko kai kas tokio, kas kardinaliai pakeitė karų sampratą... :)

Prieš gerą 20 metų man (ir dar nemažai grupei kitų) teko visą tuometinę SSSR maišyti keletą metų skersai išilgai, vežiojant Sąjūdžio literatūrą rusų kalba. Ir aiškinti įvairiausių tautų žmonėms, ką jie gali gauti tapę nepriklausomi.

O dabar atsirado internetas bei daugiakanalė palydovinė TV (anksčiau buvo tik "užsienio balsų" radijas, kurį SSSR labai aktyviai "glušino" - ir tai nelabai sekėsi).

Ir dabar valstybių sienos nieko nebereiškia - informacija lengvai prasiskverbia per bet kokias sienas (na, nebent į kokią Šiaurės Korėją nepatenka).

Todėl pakeisti žmonių ir įvairių jų grupių masinį mąstymą, pakreipiant jį tinkama kryptimi, dabar daug kartų lengviau... :)

Ir tai galima daryti sėdint tiek Lietuvoje, tiek kokioje Suomijoje, ar kokioje Gvinėjoje - svarbu tik labai gerai išmanyti apdorojamą objektą... :) :) :)

RationaliS, 2011 06 04 18:44
Tai matai, Žygeivi, TSRS buvo likviduota dėl to, kad Gorbačiovas buvo vadovas, kuris buvo kur kas liberalesnis nei Brežnevas. Jei vadovas būtų buvęs Brežnevas, tai tada tų tankų sausio 13 paprasti žmonės nebūtų sulaikę, nes tų tankų būtų buvę kur kas daugiau. Be to, TSRS sunaikinta buvo dėl vidinių procesų, kurių dalimi buvome ir mes, o Rusijos Federacijos atžvilgiu mes esam pašaliniai, tad jokių svertų, kokie buvo turėti TSRS likvidavimo metu, mes neturime. Tad analogas nelabai vykęs. Jei Rusija kada nors ir žlugs, tai tikrai ne dėl to, kad Lietuva tuo pasirūpino. :)

Žygeivis, 2011 06 04 16:50
Vagys Lietuvoje gyvuoja tik dėka to, kad juos palaiko ir remia vagys Vakaruose ir Rytuose...

Kaip tik todėl visus šiuos vagis būtina sudoroti iškart visur vienu metu, o ne bandyti "skainioti" po vieną atskirose šalyse. :)

GRU pasekejas to L N, 2011 06 04 15:48
Pilnai sutinku, bendradarbiauti nepavyks... o skriaudzia tai lietuviai patys save. Berods estai ir latviai maziau moka uz dujas, bet vat pas mus svarbu susukti - rusas barbaras, vat uz tai ir mokam daugiau. Penas sielai (kai kuriems), kirtis per pinigine (visiems). Kas del tos energetines priklausomybes, tai ji juk ir nuo ES bus? Ar gi ne taip, is ko perki, nuo to ir priklausomas. O del visokiausiu projektu vystimo tai as nezinau net, reikia imti ir statyti, o cia patys matot kas daros, susirenka vagys statyti kazka.... Stadiono pastatyti negali, ka apie kazka kitka sneketi...

Žygeivis, 2011 06 04 14:36
RationaliS, 2011 06 04 05:25
Žygeivi, o kaip tat mes galime tą Rusiją likviduoti? Labai jau utopiškai atrodo toks tavo planas. :D Jau daug greičiau Rusija mus likviduotų, ir, turbūt, vienas pirmų dalykų, kurių Rusija padarytų likvidavus LIetuvą, būtų to portalo www.lndp.lt uždarymas. :D
---------------------------------------------

Ne taip seniai beveik niekas netikėjo, kad įmanoma likviduoti Sovietų sąjungą. Ir ką gi - likvidavome... :)

O dėl portalo www.lndp.lt jokia Rusija nieko nepadarys net ir užgrobusi Lietuvą.:)

Nes jis yra ne Lietuvoje, o tolimuose užsieniuose (kaip ir Kavkaz center, kurį Rusija jau daug metų bando nesėkmingai "sugraužti"). :) :) :)

L N to GRU pasekejas, 2011 06 04 11:57
Manau su Rusija Lietuvai tikrai nepavyks bendradarbiauti tokioje kaip energetikos srityje. Be šansų... Vienintelis šansas Lietuvai nebūti per daug nuskriaustai yra pasistatyti suskystintų dujų terminalą ir biokuro gamybą plėtoti. Jei to nebus tai Rusai mums tik kels ir kels dujų kainas.

Rimvydas, 2011 06 04 09:43
Nesiūlyčiau įsivaizduoti, kad Suomiai sėdi ir rankom ploja, o Rusus kaip didelius draugus įsivaizduoja (užtenka pasidomėti kaip Suomijos armija organizuota ir iš karto aišku nuo ko jie saugosi). Kalbant apie energetiką, tai tas pats Baltijos rinkos energetikos jungčių planas (toks aktualus Lietuvai) apima ir Suomiją. Ten numatyta jungtis (dujotiekis) tarp Estijos ir Suomijos (Balticconnector)ir galimas suskystintų dujų terminalas (su tais terminalais čia įdomiai viskas gaunas, nes visi užsimanėm statytis, tai iškrentam iš BEMIP konteksto). Taigi alternatyvų ieškojimas tolio gražu nėra svetimas Suomijai. O energetinė nepriklausomybė, tėra alternatyvų turėjimas, niekas ir nagalvoja, kad po to iš Rusijos nebeimportuosim nieko (žinoma, pasijungus į ES tinklus atsiras tam tikri apribojimai ir diversifikacijos reikalavimai).

RationaliS, 2011 06 04 05:25
Žygeivi, o kaip tat mes galime tą Rusiją likviduoti? Labai jau utopiškai atrodo toks tavo planas. :D Jau daug greičiau Rusija mus likviduotų, ir, turbūt, vienas pirmų dalykų, kurių Rusija padarytų likvidavus LIetuvą, būtų to portalo www.lndp.lt uždarymas. :D

GRU pasekejas, 2011 06 03 22:32
Sorry, jo, cia is nervu susimaisiau:)

Žygeivis, 2011 06 03 21:59
Pats efektyviausias būdas Lietuvai tapti energetiškai nepriklausomai nuo vienos dabartinės Rusijos imperijos tiekiamų dujų ir naftos - ją likviduoti, išdalinant į daugelį atskirų nepriklausomų tautinių valstybių.

Nemažai jų turėtų savo nuosavus dujų ir naftos šaltinius, o kartu išaugtų ir konkurencija.

to GRU pasekėjas to zmogelis, 2011 06 03 20:29
Pritariu tam, ką pasakei, tik suomiai parodė, ką turi tarp kojų ne Šiaurės karo, bet žiemos karo metu 1939-1940 metais. Turbūt tai turėjai galvoje.

GRU pasekejas to zmogelis, 2011 06 03 17:32
Reikia imti pavyzdi, ir bendradarbiauti su rusais! Kaip suomiai ir daro, o nekompleksuoja kaip lietuviai zmogeliai. Lietuva energetiskai nepriklausoma - NEJUOKINK zmogau! Kas gali buti nepriklausomas energetiskai? Sioje situacijoje RUSAI, nes turi visa Mendelejevo lentele, ka turi LT - ogi nieko, taip kad jokiu kalbu apie energetine nepriklauomybe buti negali ir nebus. Visa ES priklausoma nuo Rusijos. Va suomiai supranta, kad issidirbineti neis, dirba zmones, NET i Rusijos medienos pramone investave! Ar lietuviams paranojikams tokia mintis ateitu? Kur cia, jie juk barbarai! O visa esme tame, kad suomiai nekompleksuoja, kaip kai kurios tautos, nes savu laiku (siaures karo metais) parode visiems, kad kazka turi tarp koju, o kai kurie issibegiojo gave ultimatuma... Ir dar, barbarai, barbarai - NENORIT NEPIRKIT! Gyvensit tamsoi ir saltyje... Juokdariai kazkokie...

Zmogus, 2011 06 03 14:08
Imkime iš jų pavyzdį tada Barbarija (Rusija) liks nieko nepešus, o mes energetiškai būsim nepriklausomi!

RationaliS, 2011 06 03 09:43
Šaunuoliai suomiai. Tikiuosi Baltijos šalys perims jų patirtį.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (361)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (54)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (159)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (14)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (18)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras