Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Visagino AE: koks būtų akcijų pasidalijimas (1)

2011 06 13

Lietuvos energetikos ministras Arvydas Sekmokas, birželio 6 d. dalyvavęs Vyriausybės posėdyje, pareiškė, kad būsimos Visagino AE strateginis investuotojas nevaldys kontrolinio akcijų paketo ir daugiausia akcijų turės Lietuvos Vyriausybė. Pasak naujienų agentūros „Regnum“, po įvykusio posėdžio A. Sekmokas žurnalistams teigė: „Turime penkis dalyvius, todėl akcijas dalysime į penkias dalis. Kaip žinia, pagal įstatymą Lietuvai turėtų priklausyti ne mažiau kaip 34 proc. akcijų. Manau, kad galutinis susidėliojimas būtų toks, kad Lietuva, laikantis įstatymo, ko gero, su 34 proc. akcijų galėtų būti pagrindinis kontroliuojantis subjektas.“

Energetikos ministras patikslino, kad akcijų paketas būtų dalijamas strateginiam investuotojui ir keturiems regioniniams partneriams: Lietuvai, Latvijai, Estijai ir Lenkijai. Strateginį investuotoją tikimasi išsirinkti liepą. „Žinau, kad Visagino AE dirba su galimais strateginiais investuotojais“, – užsiminė A. Sekmokas.

Naujoji Visagino AE bus pradėta statyti 2014 metais, ji turi būti pastatyta ir elektrą gaminti 2020-aisiais.

Projekto kaina siekia 5 mln. eurų. Strateginiam investuotojui tektų didžiulė išlaidų našta, tačiau jo dalis iki šiol neaiški. Lietuvos analitikai spėja, kad investuotojas siektų galimo akcijų maksimumo. Jei šis skaičius būtų panašus kaip Lietuvos, tada Latvijai, Estijai ir Lenkijai atitektų viso labo apie 23 proc.

Prisiminkime, kad dėl būsimų akcijų pasidalijimo Estija ir Latvija jau pasisakydavo prieš tai, kad projekte dalyvautų Lenkija.

Pagal 2011 m. birželio 6 d. „Rambler“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  (Skaityti komentarus: 1)
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (513)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (64)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (167)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (21)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (26)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras