Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  „Gintarinė viltis 2011“ – Lietuvoje

2011 06 17

Lietuva vėl tapo didžiulių tarptautinių karinių pratybų vieta.  Šalies kariuomenė „Gintarinės vilties“ (angl. „Amber Hope“) pratybas rengia nuo 1995 metų. Paskutinį kartą jos vyko 2007 m.  Pratybose „Gintarinė viltis 2011“ savo įgūdžius parodys sausumos, jūrų, oro ir specialiųjų operacijų pajėgos iš devynių kraštų, taip pat Lietuvos ir Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto atstovai (iš viso 2,2 tūkst. dalyvių).

Pratybose „Gintarinė viltis 2011“ dalyvauja septyni Šiaurės Atlanto aljanso nariai: JAV, Kanada, Estija, Latvija, Lietuva, Lenkija, Norvegija, ir du NATO partneriai: Gruzija bei Suomija. Stebėti pratybų atvyko Azerbaidžano, Armėnijos, Baltarusijos, Kazachstano, Moldovos ir Ukrainos atstovai.

Pasak Lietuvos krašto apsaugos ministerijos, pratybų veiksmas vyks išgalvotoje valstybėje, kurioje kilo neramumų. Pratybas sudarys du etapai. Birželio 13–18 d. manevrų užduotys – kariniu būdu užkirsti kelią galimai krizei ir kartu patikrinti, kaip štabo karininkai sugeba reaguoti į besikeičiančias situacijas. Birželio 19–23 d. padaliniai veiks pagal scenarijų, paremtą Lietuvos ir užsienio karių sukaupta tarptautine patirtimi Afganistane, Irake ir Somalyje. Viena pratybų dalyvių grupė teiks pagalbą ir atliks gynybos operacijas, kita vykdys tariamą puolimą ir diversijas.

Per pratybų atidarymą Pabradėje Lietuvos gynybos ministrė Rasa Juknevičienė pasakė: „Nuo 1995-ųjų pratybose „Gintarinė viltis“ išaugo ir ambicijos, ir dalyvių skaičius. Tai rodo jų svarbą mūsų regiono saugumui, Aljansui ir šalims partnerėms.  Mes taip pat į pratybas pakvietėme stebėtojus iš visų kaimyninių valstybių, tai – svarbi dalis visų mūsų pastangų siekiant didinti skaidrumą ir abipusį pasitikėjimą. Šiuolaikinės ginkluotosios pajėgos privalo greitai reaguoti į labai įvairius iššūkius ir būti pasirengusios skirtingo tipo ir aukščiausio intensyvumo tarptautinėms operacijoms. Būtent todėl pagrindinis šių pratybų tikslas – toliau stiprinti NATO šalių ir partnerių sąveiką atsako į krizes operacijose bei stiprinti daugiašalį karinį bendradarbiavimą.“

Pagal 2011 m. birželio 13 d. „Vesti.ru“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (513)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (64)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (167)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (21)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (26)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras