Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Paauksuota karta: ką reiškia tapti naujo Rusijos galios elito dalimi?

2011 07 05

1831 metais Prancūzijos politikos mąstytojas Aleksis de Tokvilis apsilankęs Jungtinėse Valstijose, norėdamas pažinti jauną valstybę, įvertinti jos ekonominę padėtį bei teritorinę plėtrą, pastebėjo netolygaus turto pasiskirstymo tendenciją. Šis periodas pasiekė savo apogėjų dar po 50 metų ir yra žinomas kaip „Paauksuotas amžius“. Nauji turtai atėjo iš plieno, geležinkelių, anglių kasybos, naftos ir bankininkystės. Jie buvo sukaupti atskirų šeimų rankose, o jos prisidėjo prie menų rėmimo suklestėjimo, nes geriausi to meto dailininkai piešė minėtų šeimų narių portretus.

O štai dabartinėje Rusijoje vykstantys procesai rodo, kad kai kurie dalykai niekada nesikeičia. Po Sovietų Sąjungos žlugimo prasidėjo nauja nevaldomo kapitalizmo era. Turtai buvo greitai susikraunami ir greitai prarandami, o Sovietų Sąjunga tarsi transformavosi į „Naująją Rusiją“. Ir čia ėmė rastis vis daugiau milijardierių – daugiau negu bet kurioje kitoje valstybėje. O drąsūs ir talentingi fotografai jau ėmė fotografuoti kylančio elito vaikus. Viena tokių buvo 1986 metais gimusi Anna Skladmann.

Ji Maskvą pirmą kartą aplankė 2000 metais, praėjus dešimtmečiui po Sovietų Sąjungos žlugimo. Tėvai mergaitę nusivedė į Naujųjų metų maskarado puotą „Grand Opera“ salėje. Ten už vieno stalo sėdėjo pasipuošę vaikai ir valgė šventinius pietus. Paauglei A. Skladmann ypač didelį įspūdį paliko šventės formalumas ir pedantiškumas bei antgamtiška vaikų ramybė, nes Vakaruose jie drąsinami būti šiek tiek padūkę. Tai privertė jauną merginą pradėti galvoti apie naujos visuomenės Rusijoje formavimąsi bei kokie bus tokios visuomenės tradicijų paveldėtojai. Ir jos galvoje gimė projektas užaugus fotografuoti vaikus nuo šešerių iki dvylikos metų savoje aplinkoje, besimokančius jiems ateityje priklausysiančių vaidmenų. O projektas turėjo vadintis „Mažieji suaugusieji“.

Ji ėmė tyrinėti vaikų ir suaugusiųjų gyvenimą Maskvoje. „Nuotraukų serijos rodo, ką reiškia augti privilegijuotu vaiku Rusijoje, šalyje, kur radikali istorija vis dar veikia kasdienį gyvenimą, – aiškina A. Skladmann. – Tai yra augančios turtingųjų visuomenės tyrinėjimas, kurioje vaikai auginami kaip elito dalis ir elgiasi kaip maži suaugusieji. Tiriama taip pat šeimos troškimų ir siekių bei normalumo idėjų kontrolė, savotiškas vaikystės praradimas, nuolatinis šlovės siekis“.

Nufotografuotus vaikus A. Skladmann vadina tik vardais. Taip apsaugomi ir vaikai, ir vaizduojama karta, gimusi po Sovietų Sąjungos žlugimo. Tai vaikai, kurių misija yra būti elito klubo nariais. Kai vaikai žino, kad yra jaunieji burtininkai ar karaliai, toks žinojimas atsispindi jų veiduose.

Pagal 2011 m. liepos 3 d. „The Independent“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (513)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (64)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (167)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (21)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (26)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras