Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Latvijos prezidentas: mūsų situacija blogesnė nei Estijos ar Lietuvos...

2011 07 15

Pirmame ture išrinktas Latvijos prezidentas Andris Bėrzinis spaudos konferencijoje padėkojo visiems, padėjusiems pradėti naują veiklą, visapusiškai parėmusiems ir davusiems patarimų. „Esu pasirengęs darbuotis, – sakė jis. – Skolos įsipareigojimų nebegalime didinti, todėl artimiausiu metu Latvijai, ko gero, tektų revizuoti net kelis Europos projektus“. Šalies vyriausybės skola siekia 45 proc. bendrojo vidaus produkto (Estijos skola – tik 10 proc.), todėl, pasak naujojo šalies vadovo, „techniškai neįmanoma“ pridėti dar kelis milijardus – net jeigu bendrovė „Latvenergo“ paimtų paskolą, už ją turėtų laiduoti valstybė.

Ar dėl lėšų stokos Latvija negalėtų dalyvauti naujos Visagino AE projekte? „Tai nereiškia, kad šio klausimo nevertinsime, nespręsime“, – sakė A. Bėrzinis. Jis paminėjo, kad Vokietijai nutraukus branduolinės energetikos plėtrą, Europoje bus daug pakitimų, „ir tai mums atsilieps kaip mažai valstybei.“ „Projektus privalome kruopščiai įvertinti, tai padarysime kartu ir Estija, ir Lietuva, <...> savo resursus išbaigėme, todėl mūsų situacija sunkesnė nei kaimynų“, – leidiniui „Diena“ dėstė naujai išrinktas Latvijos prezidentas.

Turėdamas ne vieną milijoną turto ir gaunantis 4,5 tūkst. latų  siekiančią senatvės pensiją (per 6 tūkst. eurų), A. Bėrzinis neatsisakys prezidento atlyginimo, kurį norėtų skirti „pagal pasirinktus prioritetus“. Kadangi vienas šių prioritetų yra švietimas, A. Bėrzinis jau nusprendė paremti pirmąją savo lankytą Nitaurės mokyklą, taip pat Siguldos mokyklą Nr. 1, dabartinę gimnaziją. Apie tolesnius rėmimo planus prezidentas žadėjo informuoti.

Liepos 8 d. Latvijos parlamente vykusioje prezidento prisaikdinimo ceremonijoje A. Bėrzinis svarbiausiu prioritetu įvardijo ekonomiką ir pažadėjo ją plėtoti visomis išgalėmis. Taip pat žurnalistams pabrėžė, kad jam neatrodė logiška prezidento kadenciją pradėti nuo inauguracijos pobūvio. Dėl žmonos Dacės Seisumos prezidentas paaiškino, kad ji dalyvautų tik pagal protokolą būtinuose renginiuose.

Pagal 2011 m. liepos 8 d. naujienų agentūros „Regnum“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (513)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (64)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (167)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (21)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (26)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras