Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Europos naujieji dešinieji – laikas sunerimti! (21)

Komentarai:

jonas, 2015 04 26 02:51
vidmantai, manau, krikščionys, neskatins turėt po tai pat 12 vaikų visuomenės, nes matai mum ir nereik, kai vienas naikintuvas gali išguldyt visą kaimą, technologinę korta turi tie krikščionys, kalbant apie karą, tai manau nebloga ta korta šiandien. Kaip sakant: svarbu ne kiekybė, o kokybė, na bet juk kontekstas tai juk didesnis nei dbr kalbu :)

jonas, 2015 04 26 02:47
chėbryte, gal apie Austrijos radikalus kokios info kas užgaudę? (laisvės partiją) ir kitus biesus

To krc, 2011 08 25 17:31
Žmogau, prie kairiųjų ir centristų pamiršai pridėto centro-dešiniuosius. Jie juk taip pat dešinieji.

krc, 2011 08 23 19:20
Visiška kairiųjų ir centrinių politinių jėgų diktatūra. Sprendžiant iš šio straipsnio, jeigu esi dešinysis, tai tau ne vieta politikoje, atseit išskers jie visus būnant valdžioje. Jeigu kairieji ir centristai vadovaujasi tokiu tolerantizmu, tai "Turėtų būti išgirsta ir antroji pusė". Jeigu piliečiai nori, kad valdytų dešinieji, tegul ją ir valdo, bet pasirodo kairieji ir centristai esą "protingesni" už visą visuomenę ir bando dešiniuosius sužlugdyt vien dėl savo asmeninių interesų, o ne visuomenės.

VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2011 08 21 18:27
1.ATSAKYSIU PAPRASTA BIBLIOJOS KALBA,KAS BUVO ISAUKSTINTAS,TAS BUS PAZEMINTAS,KAS BUVO PAZEMINTAS,TAS BUS ISAUKSTINTAS

2.JAU SENIAI VYKSTA KOVA TARP KATALIKISKO,PROVOSLAVISKO IR KITU TIKEJIMU CIVILIZACIJU KARAS SU ISLAMISKOS RELIGIJOS CIVILIZACIJA
AIKAI
3.FAKTAS ISLAMISKA VIDUTINE SEIMA 12 VAIKU
KATALIKISKA,PROVOSLAVISKA IR T.T 2 VAIKAI

12:2=6 KARTUS ISLAMO CIVILIZACIJA KELIA SAVO DEMOGRAFINI LYGI,TODEL LOGISKA KAD ATEIS LAIKAS JU BUS DAUGUMA,O KATALIKU IR PROVOSLAVU IR KITU MAZUMA,JEI DABAR VIRSU IMA KATALIKYBE IR KITI TIKEJIMAI,ATEITYJE VIRSU IMS ISLAMO TIKEJIMAS4.KLAUSIMAS KITAS KOKS BUS ISLAMAS
4.1. NORMALUS
4.2. RADIKALUS SU DZACHADU VISIEMS TURINTIEMS KITA TIKEJIMA


5.RUSIJA MATO CIA ISEITI PRIEINANT PRIE NORMALAUS ISLAMO SUKURIANT KONTINENTINE ISLAMO IMPERIJA TURKIJA,IRANAS,IRAKAS,AFGANISTANAS KAD JIE PATYS ISISPRESTU SAVO PROBLEMAS IR PAZABUOTU RADIKALU ISLAMA IR JO TERORIZMA

6.GERAS SACHMATININKAS MATO DIDZIOJOJE SACHMATU LENTOJE KELIS EIMUS I PRIEKI
TAI INFORMACIJA GYLESNIAM APMASTYMUI AR BUSIME DRAUGAI AR BUSIME VERGAI


milteliai ir alus, 2011 08 20 13:18
Dar nepaminėjo augančio separatizmo Europoje. Kai naikinamas visuomenės tapatumas ji pradeda kurti naują.susikuria savo pasus kuria savo rašto sistema arba grįžta prie senos....

milteliai ir alus, 2011 08 20 13:08
rinkėjai turi tiesę balsuoti už netradicines partijas.nebus ES nebus ir tokių straipsnių.Šis straipsnis yra aiškiai nukreiptas prieš euroskeptikus.

mintys ;), 2011 08 19 16:47
Dar pridėsiu ;)
Pvz. UK riaušės :) Aš esu Londone ir kas man įsiminė Londono riaušių naktį, tai radijo vedėjas, kuris vakare ramino pagyvenusią klausytoją atvykusią iš Pietų Afrikos, kad šios riaušės nėra nieko rimto, nors tas pats vedėjas po kelių valandų neteko nervų, kai kitas ispūdžius iš įvykio vietos pasakojantis klausytojas buvo tiesiog užpultas per tiesioginį eterį!
Mano asmeniniu įspūdžiu, Anlgijos riaušės buvo nuslopintos dviejų jėgų: valstybės su policija ir valdžia + jai pritarianti visuomenė. Tačiau skurdo sąlygomis, ar būtų tokia stipri visuomenės ir valstybės vienybė, kokia yra dabar???
Jeigu Prancūzijos riaušes sukėlė pagrinde imigrantai, tai Anglijos riaušėse kitas scenarijus - riaušininkų gretose buvo daugybė jaunų anglų, kurie tiesiog burėsi į gaujas ir naudojosi susiklosčiusia situacija kuo prisiplėšti gėrybių! Man įsidėmėjo vienas merginos (turbūt juodaodės, jeigu tai svarbu) replika į klausimą "ką jūs darot?" - "mes atsiimam mokesčius!"mintys ;), 2011 08 19 16:23
sorry, pasitaisysiu ;)
"...Tarkim ekonominės problemos nėra išsprendžiamos, todėl išplinta SKURDAS..." ;)

mintys ;), 2011 08 19 16:21
Mūsų ištižusioje epochoje Vakarų silpnėjimas tęsis. Darbininkų klasės nenoras dirbti, valdančiųjų nesugebėjimas valdyti, malonumo kultas vietoj sugriuvusios tradicinės moralės ir pan... Kokios būtų pasekmės, jeigu prasiskolinusios Vakarų šalys imtų finansines problemas spręsti militarsitikos ir gynybos sąskaita? Imigrantų ir jų palikuonių konfliktai su etniniais gyventojais, jų kultūros plėtimasis ir pan... Ar gali Vakarų kultūros smukimas duoti primityvią reakciją į problemas (pvz. nacionalistų išrinkimas)? Vakarų Civilizacija jau buvo kartą smukusi, ar gali tai pasikartoti?

Tarkim ekonominės problemos nėra išsprendžiamos, todėl išplinta smurtas. Europiečiai blasuoja už nacionalistus ir prasideda Europos dezintegracija. Po Europos dezintegracijos Vakarų Europoje seka mūšiai su imigrantais, o Rytų Europoje - trintis tarp nacionalinių valstybių...? Jungtinės Amerikos Valstijos, kaip didžiulė nehomogeniška federacija, po spaudimu, ar galėtų iširti??? Juk imperijos (ar supervalstybės) žiūrint į istoriją, gali griūti gana greitai, ar taip???

Šiaip, mintys (ir baimės) ;)

bloga naujauta, 2011 08 19 16:01
Jeigu Europa dezintegruosis, Lietuvai reikės tikros kariuominės

Vilis, 2011 08 19 12:25
Nepamirškite, kad kol kas dar Lietuva gauna finansinę paramą iš ES, nors ir ją Lietuva gerai neišnaudoja. Bet tai truks iki 2013m. O kai pačiai Lietuvai reiks grąžinti pinigus, iš kur ištrauksim tuos milijonus? tada ir palies mus dar baisesnė krizė nei dabar esanti. Juk gyvenime taip būna, kad nieko už dyką neduoda :)

Žygeivis - Rimvydui, 2011 08 17 14:45
Žiūrėk į esmę, o ne į terminologijos "niuansus". :)

Lietuva, žinoma, ne JAV, ir pas mus "sava tvarka". Bet esmė ta pati...

Terminas, kurį panaudojau, reiškia, kad konkrečiai kalbant apie Lietuvą (ir ne tik), jog valdžia išleidžia pinigų žymiai daugiau, nei surenkama mokesčių.

Tai, jog formaliai žiūrint, yra reguliariai skolinamasi iš įvairių bankų ir fondų su nemažais procentais, vis tiek esmės nekeičia - skola auga katastrofiškais tempais, o kartu ir kainos bei infliacija.

P.S. Kas mūsų laukia - labai gerai parodo Graikijos įvykiai.

Rimvydas, 2011 08 17 07:57
Žygeivi, ka tu sakai lito spauzdinimas valiutu valdybos modelyje, ohoho gal tu sitas naujoves kur nors i spauda istempk, tai pajuokinsi ekonomistus.

Žygeivis, 2011 08 17 00:34
Vadinamajam "Vytui", kuris lietuviškai rašo su aiškiais slavizmais:

Ko tu norėtum, jau praeitis - "multi-kulti" žlugo galutinai ir negrįžtamai.

Tačiau yra ir žymiai svarbesnių problemų.

Dabar be jau esamų Jievrosojuzo problemų su visokiais "nesiintegruojančiais" imigrantais, kyšininkavimu bei superplačia biurokratija, sparčiai artėja Didžioji Pasaulinė Krizė, iššaukta įvairių subjektyvių (visų pirma niekuo nepadengtų pinigų spausdinimo - ir dolerio, ir euro, ir lito, ir daugybė kitų...) bei objektyvių faktorių (visų pirma klimato kaitos).

Dauguma specialistų šiuo metu jau sutaria, kad ši krizė įvyks 2013 m., nors gali prasidėti ir anksčiau.

Maisto kainų žiaurus "šuolis" plius turimų santaupų staigus nuvertėjimas (dėl finansų krizės iššauktos būsimos hiperinfliacijos) be abejo "detonuos" visus jau egzistuojančius konfliktus. Ir ne tik Europoje...

GRU pasekejas, 2011 08 16 20:50
desinieji sudaro pakankamai rimta pavoju ES federacijos kurimui, bet as sutinku su dalimi ju issakytu minciu - kaip islamizacijos ir imigracijos stabdymas, Turkijos narystes veto. Ju sustiprejimas turetu buti naudingas, ir privesrti vyriausybes isspresti sias problemas

RationaliS, 2011 08 16 17:46
-->faktas: tai tu sakai, kad ES yra komunistinė? T.y. viskas yra nacionalizuota, viskas yra valdoma tarybų, o valstybių (kaip komunizmas teigia) išvis nėra? :))

--> Vytas: nagi, Vytai, nuo kada juoktis yra blogai? Tegul palinksmina mus truputį. :)

faktas, 2011 08 16 16:23
dešiniųjų stiprėjimas visur, įskaitant Lietuvoje - neišvengiamas. laiko klausimas. europinis komunizmas visuomenę pradeda užknist negyvai.

Vytas, 2011 08 16 15:07
Krastutiniai desinieji yra milziniskas pavojus ne tik ES, bet ir visam pasauliui. Kol jie neturi valdzios buna siek tiek nuosaikiasni, bet vos tik ateja i valdzia pradeda ekstremeti (prisiminkime Hitleris, Musolini ir kitus). Manau siais laikais tokiu barbaru isigalejimas keliose ar net daugumoje saliu reikstu didelis karus, o tu nenorime nei vienas. ES per sia krize sunku tik todel, kad prasidejus krizei nebuvo sutvarkyta ES mokestine sistema, pilnai nepereita prie normalios federacijos. Krizei pasibaigus ir pradejus gereti ekonominei situacijai desiniuosius vel zmones pamirs ir jei tradicines partijos ir toliau sieks ES federalizacijos pagaliau turetu susikurti kazkas panasaus i Europos Federacija ar Jungtines Europos Valstijas. Sio tikslo pagal mane ir reiketu siekti, nes tai butu valstybe, kuri stovetu ant mokslo, socialines geroves, dideliu galimybiu verslui bei isitikinimu ivairoves pamatu. Tuo tartu krastutiniu desiniuju Europa pasmerkta ir kariauti tarpusavyje.


P.S Zygeivi tik sitam straipsni labai prasau vel nesek pasaku apie ES, JAV, Rusijos, Kinijos ir kitu didziuju valstybiu zlugimus, nes jau darosi juokinga.

:D, 2011 08 16 13:17
Oi laukiam laukiam mes zygeivelio laukiam :D laukiam kai jis prades kalbet apie tai, kaip ES ir rusija zlugs :DDD

Rimvydas, 2011 08 16 11:44
Geras straipsnis, labai aktualus (kur buvote anksciau? =DD). Beje, labai gera tema diskusijoms (gal bus rekordas? =D), tik pasirode, kad autorius truputi perdeda dėl radikalėjimo pavojų, nes vargu ar rimta krastutine desine galima prilyginti lietuviskiems murziams ir peleckininkams. O Breivikas vargu ar yra siekiamybe ir tendencija, daug greiciau isimtis. Bet straipsnis labai informatyvus, o tai svarbiausia.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (516)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (64)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (167)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (21)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (26)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras