Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Ginčai dėl J. Tymošenko likimo (1)

2011 09 22

Europos lyderiai įspėjo Ukrainos prezidentą, kad jeigu Kijevo teismas nuspręs buvusią premjerę Juliją Tymošenko pasodinti į kalėjimą, jo valstybė gali pamiršti apie tolesnę integraciją į Europos Sąjungą (ES). Toks reikalavimas buvo pateiktas per įtemptą dviejų valandų prezidento Viktoro Janukovyčiaus ir ES politikų delegacijos susitikimą. „Tikiuosi, kad sugebėjome visiems paaiškinti didžiulę teisės viršenybės svarbą, – po susitikimo sakė Švedijos užsienio reikalų ministras Carlas Bildtas. – Ukraina turi problemų ir, manau, šios valstybės prezidentas dabar jau suprato, kad jas spręsti reikia“.

C. Bildtas teigė, kad J. Tymošenko byla buvo svarstoma ilgai ir išsamiai, o V. Janukovyčiui griežtai pasakyta, kad šios politikės įkalinimo atveju glaudesnio Ukrainos ir ES bendradarbiavimo sutartis nebus ratifikuota. Po susitikimo su Ukrainos prezidentu svarbus ES diplomatas Stefanas Fule reziumavo, kad Europos ir Ukrainos santykiai nebebus tokie kaip anksčiau. „Mes vis girdime užtikrinimus, kad valstybės vadovas labai atidžiai stebi tą bylą“, – pridūrė diplomatas.

J. Tymošenko kaltinama dėl savo kaip premjerės įgaliojimų viršijimo, nes 2009 m. pasirašė sutartį su Rusija dėl dujų kainų. Jeigu bus nuteista, politikei gresia iki 10 metų kalėjimo, be to, negalės dalyvauti ateityje vyksiančiuose rinkimuose. Charizmatiškoji J. Tymošenko su savo prekės ženklu tapusia šukuosena susilaukia nemažai paramos. Ji buvo viena iš 2004-ųjų Oranžinės revoliucijos lyderių, tačiau oranžinė koalicija pasidavė kivirčams ir vidinėms rietenoms, o revoliucijos išstumtas V. Janukovyčius pernai tapo prezidentu.

Daugelis Europos diplomatų sutinka, kad J. Tymošenko ne visada atvirai pasako tiesą. Vis dėlto jos teismą lemia politiniai aspektai. Šį savaitgalį Ukrainos prezidentui artimi šaltiniai pasakė, kad su kaltinimais J. Tymošenko paskubėta ir ši garsi Ukrainos politikė turėtų būti išteisinta. Net pats V. Janukovyčius pripažino, esą teisinei sistemai būtinos reformos, o buvusi premjerė teisiama pagal sovietų eros įstatymus. „Mes gerbiame visus patarimus šiuo klausimu, tačiau jis turi daugybę skirtingų pusių ir aspektų, kurių patarinėtojai nežino“, – teigė prezidentas.

Tačiau Ukrainos parlamente buvo pasakyta, kad bent jau šiuo metu į užsienio pasiūlymus atsižvelgta nebus. Ukrainos premjeras Mykola Azarovas taip pat nuslopino prisipažinimo klydus viltis J. Tymošenko byloje. Jis taip pat sakė, kad yra nemoralu susieti integraciją į ES ir J. Tymošenko bylą, nes vyriausybė teismų nevaldo.

Pagal 2011 m. rugsėjo 20 d. „The Independent“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  (Skaityti komentarus: 1)
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (513)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (64)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (167)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (21)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (26)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras