Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Saugumas ir grėsmės
 
  Karinė futurologija: ateities karai ir pasiruošimas jiems (II) (7)

Komentarai:

suomis, 2011 10 05 15:00
Bet krenta į akis kitkas. Tai, kad žmonija vėl nori karo. Senoji karta, kuri dar atsimena karą, išmiršta o naujoji - nežino kas yra karas. Bus blogai.

x, 2011 10 02 05:18
Jeigu milziniska role vaidins technologijos, vadinasi, reikes isradeju, kureju, protu. O kas siais laikais geriausiai moka matematika? Kinai. Omenyje turint jaunima, tai vakarieciai neatrodo kaip ateities lyderiai...

ensteinas, 2011 10 02 05:11
Autorius zino su kuo bus kariaujama treciajam pasauliny, o as zinau su kuo bus kariaujama ketvirtajame
;)

VVER, 2011 09 30 13:22
Sutinku, vis dėl to, galima pasakyti, kad karinis progresas, biški sustojęs po šalto karo pabaigos, vėl ima greitėti. Tad viskas ypač drastiškai gal ir nepasikeis, tačiau galima netolimoi ateity išvyst visai įdomių sprendimų :) Pavyzdžiui kard kill gynybos sistemos ant mašinų gali stipriai padidint jų efektyvumą prieš pėstininkus, taip pat suteikia papildomų perspektyvų tankui, kuris dar visai neseniai buvo daugelio nepelnytai vadinamas atgyvena.

Ziburinis, 2011 09 29 13:39
Joooo.... Kaip SCI-FI kurinys gal ir nieko gavosi...
Reiktų prisimint kaip futorologai praeito šimtmečio vidury piešė 2000 metus: kosminiai laivai, pirmieji žingsniai į tarpžvaigždines keliones, skraidančios mašinos ir t.t.
Reiktu paminėt, kad nebus tokio drastiško skirtumo technologine ir socialine prasme tarp XXI ir XX amžiaus kaip buvo tarp XIX ir XX.
Karinėj technikoj esminis skirtumas tikriausiai bus robotizacija, nuotolinis valdymas. Visa kita tik pakeis savas formas ir parametrus: taps efektyvesni, greitesni, pajegesni, taiklesni ir t.t.
Ir nereik manyti, kad kariuomenė slaptuose projektuose užsiima kažkuo drastišku. Šie projektai paprasčiausiai būna labai brangūs inžineriniai sprendimai, o ne moksliniai atradimai.

VVER, 2011 09 28 21:33
Nu nežinau, aš tai iš tikrųjų nesiimu prognozuoti taip toli į priekį, gal labiau vertėjo ne tokią tolimą ateitį prognozuoti, pvz. apie network-centric warfare, valdomus tankų sviedinius, mašinų AD sistemas. Būtų gal net įdomiau ir aktaliau už ten tuos kyborgus

ML, 2011 09 27 20:32
"O dar yra gandų apie kuriamą galingą klimatinį ginklą (tariamai Aliaskoje), galintį sukelti cunamius ir žemės drebėjimus."
Čia gal 1993 metų straipsnis? Vietomis įdomiai parašyta, bet šiaip skystokai.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (531)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (64)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (168)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (22)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (26)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras