Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  M. Saakašvilis per susitikimą su D. Grybauskaite pagyrė jos pastabą dėl Baltarusijos opozicijos

2011 09 28

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Gruzijos vadovas Michailas Saakašvilis, susitikę JT būstinėje Niujorke, kaip pranešė naujienų agentūra „IA Regnum“, svarstė Gruzijos siekį pradėti derybas dėl bevizio režimo su ES. D. Grybauskaitė paminėjo, kad dauguma Europos valstybių remia Gruzijos integraciją į Europą, todėl yra vilčių, kad šis klausimas bus išspręstas teigiamai. Šią informaciją paskelbė oficiali Gruzijos prezidento interneto svetainė. Lietuvos prezidentė paragino Gruziją tęsti vidaus reformas, perimti Europos normas, taip pat veikti ir kalbėti vienu balsu su kitomis Rytų partnerėmis – Moldova ir Ukraina.

Panašią informaciją paskelbė ir Lietuvos prezidentės spaudos tarnyba: „Jau šeštą kartą vykusiame dvišaliame susitikime Lietuvos ir Gruzijos prezidentai aptarė Gruzijoje vykstančias reformas, pasirengimą integracijai ES ir NATO, <...> Varšuvoje vyksiančio Rytų partnerystės viršūnių susitikimo bei 2012 m. numatomo NATO viršūnių susitikimo Čikagoje aktualijas.“

Niujorke D. Grybauskaitė ir M. Saakašvilis dalyvavo Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos sesijoje. Be oficialios informacijos Prezidentūros tinklalapyje pasirodė ir D. Grybauskaitės bei M. Saakašvilio pokalbio fragmentų vaizdo įrašas. Jame, be kita ko, girdėti, kaip Saakašvilis angliškai gyrė Grybauskaitės pastebėjimus apie Baltarusijos opoziciją, kad dalis jos atstovų beveik nekalba apie nepriklausomybę, o tik iš Kremliaus siekia gauti pinigų. „Skaičiau Jūsų pareiškimą apie Baltarusijos opoziciją. Jis labai geras“, – pradėdamas pokalbį, sakė M. Saakašvilis. Susitikime kalbėta ir apie užsitęsusį konfliktą Gruzijoje.

D. Grybauskaitės teigimu, Niujorke vykę JT Generalinės Asamblėjos debatai, kurių tema „Tarpininkavimo vaidmuo sprendžiant tarptautinius konfliktus“, aktualūs Lietuvai, kuri šiais metais pirmininkauja ESBO.

Pagal 2011 m. rugsėjo 24 d. naujienų agentūros „IA Regnum“ informaciją  parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (513)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (64)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (167)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (21)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (26)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras