Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Ksenija Voronina. Lietuva siekia pirmininkauti JT Saugumo Tarybai

2011 09 30

Lietuva siekia būti išrinkta Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos 67 sesijos pirmininke bei Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos nenuolatine nare 2014–2015 metų kadencijai. Apie tai JT Generalinės Asamblėjos 66 sesijoje Niujorke pareiškė Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

D. Grybauskaitė pabrėžė, kad Lietuva sukaupusi taikių reformų įgyvendinimo patirties, pateikė nemažai pasiūlymų dėl saugumo standartų, šiemet pirmininkauja Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai, kitąmet pirmininkaus JT Generalinei Asamblėjai. „Visa tai rodo, kad Lietuva yra pasirengusi prisiimti visuotinę atsakomybę ir svariai prisidėti prie saugumo užtikrinimo visame pasaulyje“, – pasakė šalies prezidentė.

Iki šiol nė viena Baltijos šalis nebuvo išrinkta JT Saugumo Tarybos nare. Šiuo metu Latvija ir Estija savo kaimynės pavyzdžiu siekia  tapti svarbios tarptautinės organizacijos nenuolatinėmis narėmis.

Pastabos:

JT Saugumo Tarybą sudaro 15 narių, penkios iš jų yra nuolatinės narės (Rusija, Kinija, JAV, Jungtinė Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystė, Prancūzija), o 10 laikinų narių renkama dvejų metų kadencijai.

Jungtinių Tautų Chartijoje nustatytos pagrindinės Saugumo Tarybos funkcijos ir įgaliojimai: (1) palaikyti tarptautinę taiką ir saugumą vadovaujantis JT principais ir tikslais; (2) nagrinėti kiekvieną iškilusį ginčą ar susidariusią konfliktinę situaciją; (3) rekomenduoti būdus, kaip reikia sureguliuoti ginčus, ir nurodyti sąlygas, kaip įveikti konfliktines situacijas; (4) kurti ginkluotės kontrolės planus; (5) raginti JT nares imtis ekonominių ar kitokių priemonių siekiant užkirsti kelią galimai agresijai; (6) esant būtinybei, imtis karinių veiksmų; (7) vykdyti Jungtinių Tautų globos funkcijas.

Pagal 2011 m. rugsėjo 25 d. „internovosti.ru“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (513)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (64)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (167)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (21)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (26)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras