Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Rusija
 
  Putino Rusija ir besikeičiantis pasaulis (17)

Komentarai:

Andrius, 2012 04 08 14:39
mariui: Jei nebūtų išrastaas branduolinis ginklas, tai SSRS 1945 metais ties Berlynu nebūtų sustojusi ir nežinia, kaip čia viskas būtų.
Nelabai suprantu apie ką jūs čia diskutuojat lygindami dvi absoliučiai skirtingas valstybes. Jo, Britai tusi neblogą laivyną, bet neturi stiprių sausumos pajėgų, turi geras oro pajėgas, bet ką su jomis gali padaryti saloje esanti valstybė neturėdama lėktuvnešių? O turkams laivyno ypatingai ir nereikia, jų priešas pačioj jų teritorijoje ir Irake. Šitie lyginimai mokyklinukų užsiėmimas.
Kas liečia Rusiją, tai niekas jos izoliuot ar stabdyt nesiruošia ir neturi pajėgumų, ką NATO be Rusijos veiktų Afganistane? kaip išvestų kariuomenę? Amerikiečiai net rusų sraigtasparnius perka.
Pasaulis keičiasi, JAV išeina Kinijos stabdyti, Rusijai yra proga atsiimti, tai kas jai priklauso.

SS-Mann, 2012 04 05 20:43
>>>>> Tomui

Deja, kaip ir tikėjausi dėl mano nepilno komentaro (tiksliau mažytės jos dalies)susidariai nevisiškai tikslu požiūrį į mano pateikiama požiūrį.
Tikrai esu nustebęs dėl atsiradusiu problemų su komentaro įkėlimu, nes jis pagal apimti tikrai nepretendavo į "paklodės" titulą.
Tikiuosi dar turėsime progos padiskutuoti šia tema.

nerka ss man, 2012 04 05 18:34
manau kad tomas tau atsake kodel britai stipresni,, as dar pridursiu sakai kariavo pries 30 metu, o tai kur irakas afganas ka ten britai nekariavo, plius britu karine pramone turkus pralenkus kiekybe nekalbu apie technologine puse.., turkai turi tik kiekybes zmonemis perstvara, bet seis laikais tai nelabai ka sako,., mano nuomone ir nuo prancu tavo turkai gautu malku

Tomas, 2012 04 05 17:33
Galbūt gal ir galima taip pamanyti, tačiau aš jokiu būdu taip nesakau. Mano nuomone, britai tiesiog turi labiau išvystytą spec. pajėgų struktūra, kuri turi senesnes ir gilesnes tradicijas ir žymiai didesnę patirties bazę. Juk SAS yra vainikuojamas kaip vienas iš žymiausių pulkų pasaulyje. Plius britų oro pajėgos, taip pat yra tituluojamos kaip vienos iš geriausiai paruoštų pasaulyje.

Aš nenoriu teigti, kad Turkija yra kažkokia antraeilė militaristinė valstybė. Tai stipri, stabili valstybė, kuri per pastaruosius dešimtmečius puikiai bendradarbiauja su NATO aljanso narėmis, vysto ir investuoja į savo karinę infrastruktūrą.

Aš neabejoju, kad Turkija yra visavertė ir tvirta aljanso partnerė stovinti petys į petį su stipriausiomis aljanso narėmis. Aljansas dalinasi patirtimis, technologijomis, ginklais ir žiniomis. Tad visą ką geriausia turi tiek Anglija tiek JAV ar Prancūzija yra dalinamasi su kitomis aljanso narėmis. Todėl ryškiai matome, kaip per pastaruosius dešimtmečius stipriai ir puikiai išsivystė Turkijos karinė galia, kuri be abejonės yra lygiavertė kitoms.

Tačiau aš vis dar išlaikau savo nuomone, kad tam tikrose, mano anksčiau minėtose srityse Britanija išlaiko šiokį tokį pranašumą.

SS-Mann, 2012 04 05 14:20
>>>>> Tomui
Deja, daugiau įdėti ir vėl nepavyksta.

SS-Mann, 2012 04 05 14:18
Ką gi bandom.

>>>>> Tomas, 2012 04 04 22:03
nes karo patirtis yra sukaupiama dalyvaujant ivairiuose konfliktuose ir ivairiose situacijose, bendradarbiaujant ir ivestuojant i instruktoriu paruosima ir spec. ir patirties rinkima.
------------------------------------------------
Galima pamanyti, kad Turkija patirties sėmėsi žiūrėdama filmus apie Ch.Noris`ą ir A.Schwarzeneger`į.

Tomas, 2012 04 05 14:12
Karpyk mazom dalim ir taip megink publikuoti.

SS-Mann, 2012 04 05 13:50
>>>>> Tomas, 2012 04 04 22:03

Tomai, norėjau atsakyti į šį Tavo komentarą, bet neaišku dėl ko jo nepavyksta įkelti :)

Tomas, 2012 04 04 22:03
Atvirkščiai, labai tikslinga, nes karo patirtis yra sukaupiama dalyvaujant įvairiuose konfliktuose ir įvairiose situacijose, bendradarbiaujant ir ivestuojant į instruktorių paruošima ir spec. ir patirties rinkimą. Šiuo atvėju Britanija turi daug senesnes ir daug geresnes tradicijas ir žinias įgytas per bendradarbiavimą ir didelį investavimą. Tai įrodo didelis skaičius ir įvairumas spec. pajėgų.

Britų žvalgyba yra žymiai stipresnė ir turinti daug daugiau ryšių negu Turkija. Tai yra akivaizdu, nes per šaltąjį karą buvo sukaupta milžiniška patirtis ir ryšiai kurie vis dar šiandieną yra praktikuojami. Akivaizdu, kad atsiranda žvalgybos fiasko, taip buvo tiek šaltojo karo metu, tiek dabar. Iki Londono sprogimų Britanija apskritai nebuvo investavusi ar pasiruošusi naudoti žvalgyba nacionaliniam saugumui užtikrinti. Lygiai kaip ir JAV nesitikėjo, kad "priešas" gali egzistuoti pačioje valstybėje. Gera žvalgyba ir ta kuri turi puikius ryšius ir patirtį ir geba panaudoti visus galimus resursus užtikrinti savo tikslų pergalę.

Akivaizdu, kad logistika yra labai svarbi, kurios kiekis ir patirtis neretai nulemia mūšio/karo pabaigą. Valstybės karinė galia gali būti pamatuojama jos gebėjimu smogti ir dislokuoti kuo toliau ir kuo stipresnė grupę nuo pačios valstybės. Pvz. Britų folklando salų karas. Buvo manoma, kad operacija bus nesėkminga, nes aprūpinti kovinę grupę buvo tragiškai sunku, kur priešui buvo žymiai lengviau, tačiau britų išradingumas ir patirtis davė lemiamą smūgi ir britams pavyko laimėti. Aš labai abejoju ar Turkija turėtų tokius resursus ir patirtį dislokuoti savo karinė grupė ir aprūpinti taip kaip pavyko britam.

SS-Mann, 2012 04 04 21:09
>>>>> Tomas, 2012 04 04 17:08
Akivaizdu, kad britai turi didesne karo patirti
-----------------------------------------------
Paskutinis JK savarankiškai vykdytas karas buvo prieš 30 metų,tuo tarpu Turkija paskutinius 30 metų kariauja nuolatos, taip kad apie akivaizdžiai didesnę britų patirtį kalbėti manau yra netikslinga.
__________________________________________________

turi geresne zvalgyba
---------------------------------
Hm . . . ir kuo tai pasireiškė ? pasirodė visiškais nevykėliais Litvinenkos atveju, sprogdintojų mirtininkų susprogdinusių autobusus Londone atveju ?
___________________________________________________

Be viso to galime prideti ko ne viena is svarbiausiu pranasumu tai neitiketina patirti logistikoje.
----------------------------------------------------
Gal galėtum išsamiau (su kokiu nors konkrečiu pavyzdžiu) pateikti ta "neįtikėtiną patirtį logistikoje".

Tomas, 2012 04 04 17:08
Akivaizdu, kad britai turi didesne karo patirti, turi stipresni laivyna, turi technologiskai pazangesne industrija, turi geresne zvalgyba, turi zymiai didesni oro pranasuma ir greiciau gali dislokuoti pajegas bet kur pasaulyje negu Turkija. Be viso to galime prideti ko ne viena is svarbiausiu pranasumu tai neitiketina patirti logistikoje.

Turkijos dideles karines islaidos susideda is to, kad vyrai yra saukiami i armija, ne taip kap Anglijoje yra tik savanoriu profesionalioji armija.

SS-Mann, 2012 04 04 13:04
>>>>> nerka ss man, 2012 04 04 12:06

tai kad britai uz turkus tikrai stipresni
---------------------------------------------------

Gal galėtum argumentuoti kuo jie stipresni:
a)SK karių skaičiumi;
b)KOP pajėgumu;
c)KJP pajėgumu;
d)SOP pasirengimo lygiu;
e)BVP gynybai;
f)kokiomis paskutiniu laiku vykdytomis karinėmis operacijomis.

nerka ss man, 2012 04 04 12:06
tai kad britai uz turkus tikrai stipresni

SS-Mann, 2012 04 04 09:04
>>>>> Vytenis 2012 04 03 21:27
Nė viena NATO narė - išskyrus Jungtines Valstijas ir Jungtinę Karalystę - neturi puolamosios ginkluotės
-------------------------------------------------------

Pagal GP pajėgumą NATO organizacijoje po JAV eina Turkija.

Vyteniui, 2012 04 03 23:41
Visus pajėgumus Rusijai įveikti turi JAV, o kilus karui tarp Rusijos ir NATO europa tuoj pat perorientuotų visą savo pramonę (kuri žymiai didesnė nei Rusijos) karo reikmėm. Rusija prieš NATO pralaimėtų tiek ginklų kokybe, tiek žmonių skaičiumi, tiek ir karinės technikos gausa.

Vytenis to Marius, 2012 04 03 21:27
Tai kad NATO net neturi pajėgumų puolimo vykdymui. Nė viena NATO narė - išskyrus Jungtines Valstijas ir Jungtinę Karalystę - neturi puolamosios ginkluotės. NATO narės Europoje primena Romos imperiją jos paskutiniais gyvavimo metais - karinės pajėgos yra orientuotos į teritorinę gynybą, apie puolamuosius veiksmus niekas negalvoja. Rusams neverta galvoti apie pavojus iš Vakarų, nes ten jų nėra. Žymiai didesnį pavojų kelia Kinija, kuri anksčiau ar vėliau vien dėl pernelyg didelio gyventojų skaičiaus ims galvoti apie savo kontroliuojamos teritorijos plėtrą.

Marius, 2012 04 02 21:22
Vakarams reikia susiimti, o tai Rusija gali pridaryti problemų. Gala, kad išrastas branduolinis ginklas (karas dėl jo neįmanomas) priešingu atveju tuoj pat NATO atspardytų Rusijai šikną ir pasibaigtų čia visokie Putino sapaliojimai apie slavų didybę.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (516)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (64)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (167)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (21)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (26)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras