Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Rusija
 
  ...bet įvaizdis yra viskas: amerikonėjanti Rusija (6)

Komentarai:

VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2012 05 05 01:47
"Amerika šią sandėrio sąlygą vykdo, o iš Rusijos pragmatiškai reikalauja tranzitą iš Afganistano užtikrinsiančios NATO krovinių gabenimo bazės Uljanovske, ir ją de facto jau gavo.

1.AS UZ TAI KAD TETIS-JAV IR MAMA-RUSIJA
BUTU NORMALI DARNI SEIMA,O MES KITOS VALSTYBES-VAIKAI DZIAUGTUMEMES SAVO TECIU IR MAMA

2.TRANZITAS PER RUSIJA TURI DU TIKSLUS
2.1.GERIO
2.2.BLOGIO

3.GERIO KELIAS
ISVESTI KARIUOMENE IS AFGANISTANO
APRIBUOTI NARKOTIKU KIEKI EINANTI IS AFGANISTANO


4.BLOGIO KELIAS
NIEKO NEKEISTI,O VISKA MODERNIZUOTI
KOKI KELIA
PASIRINKS TETIS-JAV IR MAMA-RUSIJA STAI KUR KLAUSIMAS

DAR VIENAS SVARBUS KLAUSIMAS AR TETIS-JAV IR MAMA-RUSIJA PER SAVO AMBICIJAS NESUNAIKINS MUSU MAZOS ZEMELES O JAI SUNAIKINTI REIKIA NEDAUG TIK
50 BRANDOLINIU ITAISU IS 20 OOO ESANCIU IR NEREIKIA TADA JOKIOS PASAULINES VYRIAUSYBES IR BUSIMOS EVAZIJOS


to Andrius, 2012 04 30 20:20
„...Uljanovske bus NATO, ne JAV tranzitas, amerikiečiams nereikia savo krovinių gabenti į Europą geležinkeliais, jiems krovinius reikia gabentis pas save, tranzitas per Uljanovską reikalingas EUROPOS valstybėms.“
Ir vis tik didžioji dalis JAV krovinių (NATO – be JAV - kroviniai sudarys nedidelę dalį) iš Afganistano bus gabenama per Uljanovską. Pagrindinė priežastis – „užsidariusi“ tranzito automobilių transportu per Pakistaną galimybė.


Andrius, 2012 04 30 11:30
"Tiesa, kai gynybos pramonę kuruojantis vicepremjeras Dmitrijus Rogozinas viešai pareiškia, kad rusų vaikučiams užteks žaisti su „Leopardais“ (Vokietija taip pavadintais tankais apginklavo savo armiją, juos taip pat eksportuoja į Europą, Lotynų Ameriką ir Artimuosius Rytus) ir Rusijai būtina pradėti gaminti tėvyninės ginkluotės žaislų modelius, tai vis dėlto skamba kaip anekdota." - straipsnis yra, kaip ir apie įvaizdį, o Rusijos įvaizdžio kūrimas ir patriotizmo įdiegimas nuo mažų dienų yra juokinga. Amerikiečiams tai nejuokinga, todėl niekas pas juos ir neabejoja, kad jų tankai ar lėktuvai "geriausia", nes jie net neįsivaizduoja, kad yra kitoki, žinoma niekada tuo ir nepatikės, nes jiems nuo mažumės kalama, kad jie geriausi.
Mesianizmas Rusijai būdingas nuo pat jos įsikūrimo ir nėra joks amerikiečių kopijavimas. Iš pradžių tai buvo stačiatikybės sklaida po Rytų Romos imperijos žlugimo, dėl ko pvz. Rusijos imperija niekada nepripažino Konstantinopolio pervadinimo į Istambulą. Vėliau, tai buvo panslavizmas, vėliau pasaulinis komunizmas, dabar Euroazijizmas.

Andrius, 2012 04 30 11:22
"Amerika šią sandėrio sąlygą vykdo, o iš Rusijos pragmatiškai reikalauja tranzitą iš Afganistano užtikrinsiančios NATO krovinių gabenimo bazės Uljanovske, ir ją de facto jau gavo. Tokia esanti vadinamojo santykių įkrovimo iš naujo esmė, tačiau Vašingtono visiškai nejaudina aplinkybė, kad Rusijos valdančiajai klasei pagaliau pavyko daugumai rusų įteigti mintį, jog Amerika yra mirtina Rusijos priešė." - Uljanovske bus NATO, ne JAV tranzitas, amerikiečiams nereikia savo krovinių gabenti į Europą geležinkeliais, jiems krovinius reikia gabentis pas save, tranzitas per Uljanovską reikalingas EUROPOS valstybėms. Šis projektas naudingas ne tik Rusijai, kuri žada iš to uždirbti bent 1 milijardą dolerių, bet ir NATO, nes lėktuvu krovinius gabenti žymiai brangiau, nei, kad geležinkeliu, o ir lėktuvų galinčių skristi tiesiogiai iš Afgaistano į Europą ne tiek jau daug ir yra. Taip, kad čia projektas naudingas abiems pusėms, ne tik Rusijai.
Autoriau, nu nereikia rašinėti klišių, - nafta, dujos... Putinas juk ir nurodė kokie bus finansiniai šaltiniai jo programoms, ne naftos kaina, o papildoma mokestinė apkrova energetiniams sektoriams, drastiškai didinami akcizai, tuo pačiu mažinami mokesčiai smulkiam ir vidutiniam, bei inovaciniam sektoriui. Rusijos ekonomika seniai, jau ne vien nafta ir dujos, tai kur kas daugiau. Beto kodėl neminima privatizacija? Privatizavus 25 proc. Gazpromo akcijų, galima gaut tiek pat dolerių, kiek per metus sukuria Lietuvos ekonomika.
"Bet naftos pinigai svaigina ir kursto svajones apie supergalybę. Neseniai priimtas sprendimas steigti valstybinę korporaciją, kuri už naftos pinigus užsiims Rusijos Tolimųjų Rytų vystymu." - Kas čia? Kuo susijęs savo regionų vystymas ir didvalstybiškumas? Rusija paparasčiausiai nori atgaivint depresinius regionus. Niekas nesakė, kad už "naftos pinigus", čia pats sugalvojot? Paprasčiausiai korporacija gausregione esančių valstybinių įmonių aktyvus ir privers kompanijas dirbti efektyviai. Abchazijai skyrė net 10 milijardų rublių, oho pamanykit 800 milijonų litų, tiltas Vladivostoke kainavo maždaug tris kartus daugiau, tai bent kokios išlaidos Rusijos ekonomikai, Maskvos gatvių tvarkymas kainuoja n kartų daugiau.:)

Andrius, 2012 04 30 10:59
Straipsnis apie viską, kartu ir apie nieką.

Rimvydas, 2012 04 30 10:49
Kietai parašyta.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (757)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (90)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (201)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (84)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (51)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras