Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Rusija
 
  Velnio tuzinas (laiškai prezidentui) (4)

Aleksandras Minkinas
2012 08 13

Išankstinis perspėjimas

Pone prezidente, viskas, ką Jūs toliau perskaitysite, tėra tiesiog mintys; įstatymas, nustatantis baudžiamąjį persekiojimą už mintis, kol kas nepriimtas, ačiū.

Mintys

Pone prezidente, opozicija kol kas neturi lyderio, todėl negali paimti valdžios, o tik reikalauti iš Jūsų įvairių dalykų, protestuoti dėl nesąžiningų rinkimų, korupcijos ir taip toliau.

Tačiau atrodo, kad ir šalis neturi lyderio. Todėl ji nieko ir negali.

Rudenį bus 13 metų, kaip esate valdžioje. Velnio tuzinas. Putino planas – kas tai? Niekas nežino. Apmaudu.

Devintojo dešimtmečio pabaigoje atėjote į valdžią ne kaip daugumos lyderis. Jus paskyrė ir tai padarė labai nedidelė žmonių grupė. „Pripūtė“ televizijos reitingus. Ir visa politika tapo kitokia.

Nugalėjome Čečėniją! Tai buvo pagrindinis pasiekimas. Net ir dabar yra tikinčių žmonių, kad mes nugalėjome, ir tuo didžiuojasi. Tačiau Groznas buvo rusiškas miestas, o dabar rusų ten nėra. Ar tai pergalė? Čečėnai skriaudė rusus Čečėnijoje; dabar jie skriaudžia rusus Rusijoje, Maskvoje. Renka duoklę. Ar tai pergalė?

Jūs iš visų jėgų spaudėte Ukrainą – vertėte išrinkti Janukovyčių. Aukodamas savo reputaciją, pasveikinote jį, kai pralaimėjo. Praėjo metai, sunaudoti milijardai... Ir štai jis valdžioje. Ar didžiuojatės šiuo pasiekimu?

Pati naujausia istorinė pergalė: Rusiją priėmė į PPO. Valio! Bet pasakykite, kieno tai pergalė? Amerika (didžiausias mūsų priešas) liepė Gruzijai (kitam mūsų priešui) netrukdyti mums įstoti į PPO. Nejaugi kas nors galėtų patikėti, kad JAV padarė tai dėl mūsų?

Jūs – ne lyderis, o viršininkas. Lyderis veda pirmyn, o viršininkas nurodinėja. Rusija tiesiog trypčioja vietoje, buksuoja, vis giliau klimpdama purve (korupcija – tai purvini pinigai, purvas).

Mes nenutiesėme kelių nei Pamaskvėje, nei per Sibirą, nei į ateitį, nei į šventovę. Pastatėme tiltą į niekur – į Rusų salą, į kurią niekas nevažinės. Universitete Rusų saloje niekas nesimokys, nes universitetas – tai ne pastatas brangaus tilto gale, o idėjų centras. O ką domina universitetai iš antrojo reitingų tūkstančio?

Buvo panaikinti realūs gubernatorių rinkimai, o dabar sukurta jų sugrąžinimo iliuzija. Per televiziją bus rodomi rinkimai, o kur viskas spręsis? Kremliuje. Kas spręs? Velniai žino kas. Mes gi nežinome, su kuo Jūs tariatės, kuo tikite. Tikriausiai niekuo. Visi priprato prie Jūsų neįtikimų ir nenuspėjamų paskyrimų. Tačiau ką reiškia „nenuspėjamas paskyrimas“? Tai nepateisinti lūkesčiai.

* * *

Jūs, stumiamas į prezidentus, buvote pristatytas kaip čekistas. Ir žmonės tikėjosi, kad čekistas bus sąžiningas, drąsus, mirtis priešams, švarios rankos, karšta širdis, šaltas protas. Tačiau Brežnevo epochos pabaigoje čekistų rankos jau buvo suteptos, galva žiūrėjo ne į komunizmą, o į kasą, širdis atšalo iki alaus temperatūros. Čekistas visada su kauke, apsimetinėjimas 24 valandas per parą. Ar tai negraužia sielos?

Jūs labai didžiuojatės 2008 metais: „Aš nėjau į prezidentus trečią kartą iš eilės. Aš laikausi Konstitucijos“. Tačiau Jūs faktiškai paskyrėte prezidentu savo valdininką ir pasirinkote tokį, kad kiekvieną sekundę prisimintų, jog saugo Jūsų vietą. Dėl Medvedevo gėda. Vasaros laikas, laiko juostos, kažkokios lemputės, kažkokie Skolkovai... Štai jis vėl dėl savo ambicijų nuskrido į Kurilus. Japonai pasipiktino, o jis pasakė: „Mūsų partnerių japonų reakcija man nesvarbi. Tokia nesvarbi, kad net nesinori gaišti laiko atsakyti į šį klausimą“. Faktiškai, išvertus į rusų kalbą, jis pasakė: „Man nusispjaut į Japoniją“. Štai kokį žmogų padarėte Rusijos „prezidentu“, o dabar – ministru pirmininku. Todėl, kad tai buvo naudinga šaliai ar patogu Jums? Ypač kvaila opozicijos dalis tikėjo, kad jis demokratas, nesuprasdama, kad demokratas negali, neturi užmerkti akių, kai falsifikuojami rinkimai, ir perduoti prezidento posto iš rankų į rankas.

* * *

Merginos padainavo „Dievo Motina, išvaryk Putiną“. Dabar jos sėdi kalėjime. Ką jos įžeidė – bažnyčią ar Jus?

Tarkime, kad įžeista bažnyčia ir stačiatikių tikėjimas. Tada šias nusikaltėles reikia atskirti nuo bažnyčios ir panašiai. Policija ir tardytojai – Jūsų. Kalėjimai – Jūsų, o ne bažnyčios. Baudžiamajame kodekse nėra straipsnio „Šventvagystė“.

Net jeigu Jūs nekenčiate šių merginų – to nepakanka, kad iš jų būtų atimta laisvė. Jūs galite daug ko nekęsti.

* * *

Jūsų senas bendražygis Grefas (buvęs ministras, o dabar „Sberbanko“ vadovas) neseniai viešai pasibaisėjo: „Kaip valdyti visuomenę, kurioje visi gali vienodai prieiti prie informacijos, visi turi galimybę tiesiogiai gauti „neatsijotą“ informaciją, o ne per vyriausybės apmokytus analitikus, politologus ir didžiules ant galvų nuleistas mašinas – masinio informavimo priemones, kurios lyg ir nepriklausomos?“

Išvertus į rusų kalbą tai reiškia, kad valdžia turi meluoti tautai. Ir ką dabar manyti apie Jūsų kasdienius pasirodymus „didžiulių nuleistų ant galvų mašinų“ ekrane, kur duodate nurodymus eiliniam ministrui?

* * *

Greitai bus 13 metų, kaip išmokome Jūsų pokštą: „Valdžia, kaip vyras, turi stengtis, o žiniasklaida, kaip moteris, turi priešintis“. Jūs stengėtės, žiniasklaida priešinosi. Nuo įkalbinėjimų ir grasinimų perėjote prie atviros prievartos (įstatymais). Jums galbūt atrodo, kad didesnė dalis žiniasklaidos daugiau nesipriešina, pasidavė. Klystate. Visa žiniasklaida priešinasi. O toji, kuri nesipriešina, – ne žiniasklaida.

Šalis skęsta korupcijos purve. Iš jos bėga į Ameriką, Europą, Australiją, Aziją. Tik Afrikoje ir Antarktidoje dar nėra mūsiškių. Bėga net jūsiškiai, kartu su pinigais, vaikais ir net meilužėmis.

Sąvokos „lyderis“ ir „vadeiva“ skiriasi. Lyderis – visų, o vadeiva – grupės, savųjų. Lyderis – idėjinis, o vadeiva – neidėjinis. Tačiau sunku pasakyti, kas pavojingesnis šaliai, jeigu prisimintume tokius lyderius kaip Hitleris, Stalinas, Mao, Kimas ir Pol Potas – idėjinius tautų naikintojus.

* * *

Pirmaisiais prezidentavimo metais Jūs visas jėgas eikvojote savo valdžiai įtvirtinti. Dabar iš visų jėgų stengiatės ją išlaikyti. O šalis atsilieka vis labiau. Jau ne tik JAV ir Japonijos, jau ir Kinijos niekada nepavysime.

Paklauskite žmonių apie Brežnevo epochos pabaigą: kas liko atmintyje? Atsakys: eilės, marazmas, deficitas. Niekas neprisimins 1980-ųjų olimpinių žaidynių. Ir jau tikrai niekas nemano, kad tai buvo Brežnevo pasiekimas.

Nesinori galvoti, iš kokio dugno teks keltis, kai valdžia pasikeis. Ir nesu įsitikinęs, kad išlipsime iš balos... Kai tik opozicijoje atsiras tikras lyderis, jis labai greitai taps šalies lyderiu.

Iki.

Laiškas sutrumpintas, originalą žr. http://echo.msk.ru/blog/minkin/910795-echo/ .

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga.


   Versija spausdinimui
 
  (Skaityti komentarus: 4)
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (26)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (43)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (127)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (1)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (9)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras