Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Euroatlantinės organizacijos
 
  Kodėl Graikija turėtų pasitraukti iš euro zonos (8)

Komentarai:

Tiesa > Rimvydui,, 2012 08 23 07:44
geras sumanymas... reiktu gudresniems studentams pasiulyt... Yra ekonomistu, politologu, sociologu :) gi, tikrai yra protingu vaiku... vaikams manau butu smagu, jog ju mintis publikuoja... reikia tik geros vadybos... milai padeciau...

Rimvydas, 2012 08 22 20:11
Reikia deti skelbima, kad kvieciate teikti publikacijas, daug protingu zmoniu jus skaito... Gal atsirastu nauju autoriu ;)

Micius, 2012 08 21 16:46
Pati E.S verčia kvailai elgtis, visų pirma be nuolatinio išlaidavimo graikija dar turi ir nuolatinį egocentristinį požiūrį į Europą iš savo šalies pozicijos taško. Ji išlaidauja ir neigiamai vertina tuos kurie pasisako už kardinalų taupymą, E.S ir kitos struktūros Graikijai nurašo daugiamilijonines skolas, o tai vėl verčia neatskingai elgtis šalį, kai tuo tarpu E.S remtų tokias pragmatiškai taupančias šalis kaip baltijos valstybės ji savo ekonomine politika skatina išlaidauti. Visa ko pasekoje, E.S laukia krachas, jei ji nekeis savo požiūrio ne tik ekonomine bet ir tautine prasme, vertinti visus vienodai. Kadangi pvz. Prancūzijos ūkininkas gauna keturis kart didesnes išmokas nei Lietuvos. Suprantu, kad negalime elgtis kaip nuskriaustieji, tačiau lygybė turi būti, kuri paremta E.S politinėmis ir ekonominėmis vertybėmis. Juolab, kad mums ta parama daug reikšmingesnė ir demetraliai pakeistų mūsų ūkininikų (sąžiningų) ekonominę padėtį, ir būtų lengviau ištverti prastą derlių ar galvijų masinį kritimą bei kitas susijusias problemas su žemės ūkiu.

Parbus, 2012 08 20 18:09
Ačiū už įdomų straipsnį.

runner, 2012 08 19 23:14
@Vytenis, nenubrauk visko neigiamiems dalykams. Pingant eurui, pramonei daug geriau, ypač mūsiškei, kuri koncentruotą į eksportą, nes pigtų produkcijos savikaina. Labai tikėtina, kad ir ta dujų kaina ir t.t. atsipirktų. Labiausiai toks veiksmas kirs per gyventojų pinigines. Bet ir tai, be Graikijos, ES laivas neskęs taip greit.


Vytenis, 2012 08 18 19:50
Lietuvai Graikijos pasitraukimas iš euro zonos būtų labai nemalonus.Silpstant eurui imtų kilti dujų kaina.Smūgis Lietuvos pramonei.

londonas, 2012 08 17 14:04
Seip stripsnis
:pilstymas is tuscio I kiaura;

londonas, 2012 08 17 13:38
Noretusi, suzinoti kodel siame portale neara traipsniu paaiskinanciu kam konkreciai skolinga graikija. Sarasas kreditoriu aciu.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (298)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (51)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (153)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (10)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (15)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras