Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Tiesiausias kelias į tironiją

2012 08 21

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nieko nelaukdamas transformuoja Rusiją į represijų ritmu gyvenančią valstybę, primenančią Sovietų Sąjungą. Jo Rusija tampa tiesiog nepriekaištinga diktatūra. „Pussy Riot“ kova su sistema – prezidento kampanijos prieš opoziciją kulminacija. Susidorojimas su „Pussy Riot“ atkreipė milžinišką pasaulio žiniasklaidos dėmesį. Langas, pro kurį dabar žvelgia V. Putino Rusija, siauras ir gali būti atvertas tik grandiozinėmis pastangomis. Jis – stiklinio aptvaro dalis, kurioje laikomi kaltinamieji, kol vyksta jų teismai. Kai langas atidarytas, jis jungia tuos žmones su pasauliu. Michailas Chodorkovskis, buvęs turtingiausias Rusijos žmogus iki 2003 ir garsiausias kalinys nuo 2003 metų, 2010 metais sugebėjo nusiųsti pasauliui trumpą žinutę.

Praeitą trečiadienį panašiai nuskambėjo ir Nadeždos Tolokonikovos balsas. Ji – 22 metų studentė, kartu su dviem kitomis „Pussy Riot“ narėmis apkaltinta chuliganizmu. Kalėjime joms gali tekti praleisti apie trejus metus. Vaizdo įraše užfiksuota, kaip jos dainavo: „Patriarchas tiki Putinu / Šunsnukis, jis turėtų tikėti į Dievą“. N. Tolokonikova pabrėžė, kad taip gina savo įsitikinimus, o ją įkvepia tiek Fiodoro Dostojevskio romanai, tiek Bažnyčios kankinių išgyvenimų prasmė ir garbė.

„Pussy Riot“ iš esmės teisiamos viso pasaulio akivaizdoje. Bet šioms merginoms pavyko viešai išjuokti V. Putiną ir jo sistemą. Internete garsiuosius pasirodymus žiūri šimtai tūkstančių žmonių, jie skaito drąsius N. Tolokonikovos komentarus, kuriuose aršiai kritikuojamas Rusijos prezidentas. Patrauklios jaunos moterys jau dabar pasiekė daugiau negu tuntas opozicijos lyderių ir kritikos strėles laidančių menininkų. Jos tik dar kartą parodo, kad rusams gerokai įgriso savavališka teisinė sistema, valstybės kontrolė ir korumpuotas elitas.

Kyla klausimas, ar galima buvo tai numatyti, kai V. Putinas pirmą kartą įžengė į Kremlių? Tada rusai sveikino jį – dziudo meistrą, skelbiantį karą alkoholizmui. Net Vakarai tikėjosi, kad jaunas, iš pirmo žvilgsnio nepatyręs lyderis paprasčiausiai tęs B. Jelcino užsienio politiką, kuri pabrėždavo suartėjimą ir dialogą. Iš V. Putino netgi tikėtasi didesnio pastovumo. Vakarams patiko naujojo Rusijos vadovo kalbos apie šalies modernizavimą ir Europos vertybių puoselėjimą. Tuometinis Vokietijos kancleris Gerhardas Šrioderis (Gerhard Schroeder) pavadino V. Putiną nepriekaištingu demokratu. Taigi pasaulio lyderiai neįsigilino nei į V. Putino biografiją, nei į išskirtines lyderio savybes bei bruožus, todėl dabar prieš mūsų akis būtent tokie nykūs rezultatai, ypač kalbant apie žmogaus teisių padėtį Rusijoje.

Pagal 2012 m. rugpjūčio 13 d. „Spiegel Online International“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (605)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (64)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (172)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (25)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (28)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras