Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Rusija
 
  „Gazpromui“ laikas sunerimti? (I) (7)

Komentarai:

andrius, 2012 09 15 11:40
Neblogas komentaras del skaluniniu duju Europoje ir Azijoje http://www.ekonomika.lt/naujiena/skalunu-dujos-europa-nepakartos-jav-energetines-revoliucijos-30314.html?page=2

VVER, 2012 09 12 23:40
Tikrai geras ir informatyvus straipsnis.

Dar norėčiau pridėti, kad dėl jau minėtos vis didėjančios konkurencijos, GAZPROMUI būtų visai neprošal neapsiriboti vien tik dujų gavyba, bet galbūt užsiimti ir kitomis energijos rūšimis. Viena iš perspektyviausių (tik jai technologijos dar neišvystytos)- celiuliozinio bioetanolio gavyba. Jis galėtų efektyviai pakeisti iprastą benziną, dyzeliną, labai mažai teršia aplinką, ir, kadangi gaunamas iš praktiškai bet kokių augalų ir net jų atliekų- jo atsargos būtų iš esmės neišsenkančios.

VIDMANTUI, 2012 09 12 14:37
po 50-80 metu jau duju nebereikes ir problema issispres :)

Tiesa > Vidmantui,, 2012 09 12 08:40
deja, dar keliata metu ir gyventuju ant svieto ims mazet.. Keista bet tai yra... Visas pasaulis sensta, maziau vaiku i gyvenima paleidzia...

VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2012 09 11 20:10
1.PAIMKYTE KALKULIATORIU IR ISPRESKYTE ELEMENTARU PIRMOKU UZDUOTI

UZDAVINYS
DUOTA
TARKIME ATEITYJE ZEMEJE GYVENS 9 MLRD
VIENAM ZMOGUI TARKYME REIKAI 4M3 DUJU
O KUR PRAMONE IR T.T.
NEISGELBES PASAULIO NEI JAV,NEI RUSIJOS DUJOS

2.TAI LAIKINA PROBLEMA 50-80 METU LAIKUOTARPIUI,O KAS TOLIAU

Parbus, 2012 09 11 14:25
Ačiū už įdomų straipsnį.

vaje, 2012 09 11 12:04
"(žinoma, jeigu amerikiečiams iki to laiko pavyks įrengti pajėgumus jų eksportui)" - tai kad amerikiečiai net neplanuoja įrengti eksporto pajėgumų, kam jiems dujas eksportuoti jei gali aukštesnės pridėtinės vertės produkciją, kaip trašas ir kitą chemiją, eksportuoti. Energetikos departamentas neišduoda leidimų eksportui, nes JAV nėra suinteresuota savo pramonės sąskaita stiprinti Europos pramonininkų konkurencingumą.

Taigi, JAV skalūninės dujos ir gamtinių dujų vidaus kainos JAV reikšmingos įtakos pasaulinėms dujų kainoms nedarys. Kita kalba būtų jei ES pati pradėtų išgauti skalūnines dujas, bet tai irgi mažai tikėtina dėl griežtų gamtosauginių apribojimų. Kas dar lieka? Kinija gali ir pradėti skalūnines dujas išgauti, bet kol kas Gazpromui tai įtakos neturi, nes pardavimai į Kiniją yra nereikšmingi.

Na tikėkimės kad gal bent Lietuvoje skalūninių dujų projektai pajudės ir kažkiek rinkos atsikariausim iš Gazpromo.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (531)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (64)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (168)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (22)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (26)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras