Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  2013 metais Rusijos kariškiai turės „viską matančią akį“ (1)

2012 12 07

Modernią sistemą kurianti Rusijos gynybos ministerija baigia suderinti  techninę ir finansinę dokumentaciją. Ministerijos pareigūnas leidiniui „Izvestija“ pranešė, kad ateinančių metų pabaigoje prasidėtų daugiafunkcės žvalgybos informacinės sistemos (MRIS) įdiegimas.

Informacija apie MRIS buvo griežtai saugoma – pirmieji duomenys viešumon prasiskverbė tik praėjusių metų rugpjūtį. „Sistema geba užfiksuoti ir sekti lėktuvus ar laivus per kelis tūkstančius kilometrų. Mūsų kuriama „viską matanti akis“ gerokai veiksmingesnė, nei esama oro, radiolokacinė žvalgyba“, – pareiškė Gynybos ministerijos pareigūnas. Jis taip pat atskleidė kai kuriuos MRIS sistemos veikimo principus.

Tiek kariniai, tiek civiliniai judantys objektai, ar jie būtų ore, ar žemėje, skleidžia radijo bangas. Taip yra, pvz., ryšių, GPS, GLONASS sistemoms. Orlaivis skleidžia šilumos ir kitų rūšių bangas. Tai fizikos dėsniai ir jų neaplenkia net tokie radarų sunkiai pelenguojami JAV koviniai lėktuvai kaip B2, F22. MRIS užduotis – nustatyti tikslias koordinates ir sekti objektų judėjimą. Sistemą taip pat galima pritaikyti nekarinei navigacijai. 

Kadangi protinga MRIS sistema moka pažinti objektus pagal jų skleidžiamas bangas, ji patikimai kontroliuotų laivų, orlaivių, sausumos karo techniką.

„MRIS sistema yra tikras stebuklas. Tuo labiau kad ji neskleidžia jokios spinduliuotės, nes pritaikyta tik skenuoti erdvę, ir priešas net nežinos, kad buvo pastebėtas“, – aiškino Gynybos ministerijos pareigūnas. MRISantenos užima vos keliasdešimt kvadratinių metrų, priešo oro ir kosminei žvalgybai nelengva užfiksuoti tokią užduotį atliekančią sistemą.

MRIS panaudojus tikslingam ir patikimam ypač taiklių ginklų valdymui, atsivertų puikių galimybių priešus naikinti bet kur visame pasaulyje. Tai būtų tikras proveržis. Be to, nereikia pamiršti, kad Rusija modernizuoja priešraketinę gynybą.

Pagal 2012 m. lapkričio 30 d. leidinį „Izvestija“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  (Skaityti komentarus: 1)
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (12)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (34)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (96)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (9)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras