Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Julija Paramonova. Kaliningradiečiai projektuos giliavandenį jūrų uostą

2013 01 08

Kaliningrado srities gubernatorius Nikolajus Cukanovas 2012 m. gruodį įvykusioje elektroninėje spaudos konferencijoje pranešė, kad regione kitais metais prasidės giliavandenio uosto projektavimas ir kad šio uosto statybos projektu susidomėjo Kinija bei Baltarusija.

Pasak N. Cukanovo, Rusijos Baltijos pajūryje labai reikalingas giliavandenių krantinių uostas, nes šiuo metu į Kaliningrado (Karaliaučiaus) žvejybos, prekybos uostą laivai plaukia apie 30 kilometrų ilgio įplaukos kanalu ir tik viena kryptimi, o tai sudaro nepatogumų. Dar viena priežastis – gerokai pasikeitė kaimyninių Lenkijos ir Lietuvos uostų – Gdansko ir Klaipėdos – infrastruktūros.

Šiuo metu pagrindinis Kaliningrado uosto konkurentas – ties Sankt Peterburgu esantis Ust Lugos uostas, kuriam tenka dauguma perkrautų krovinių. Giliavandenio uosto Kaliningrado srityje statyba įrašyta tikslinėje 2010–2015 m. Rusijos transporto sistemos plėtros programoje. RF Valstybės Dūmos pirmininko pavaduotojas Aleksandras Žukovas, 2012 m. gruodžio pradžioje apsilankęs Kaliningrado srityje, pareiškė, kad didžiulio giliavandenio uosto statyba prasidėtų atsiradus investuotojui.

Pagal Kaliningrado srities gubernatorių N. Cukanovą, statybą planuojama vykdyti 2014–2015 m., o giliavandenio uosto projektavimas turėtų prasidėti 2013-aisiais. Kaliningrado regiono vadovai svarsto, kurioje vietoje galėtų būti įrengtas uostas, ir vienas iš variantų – Piliavos mieste.

Prie uosto statybos galėtų prisidėti Kinijos ir Baltarusijos investuotojai. Dalyvavimui projekte jau pritarė šių valstybių vadovai.

„Susitikę su Baltarusijos prezidentu, aptarėme galimybę perkrauti krovinius per mūsų uostą. Dabar baltarusiai  krovinius gabena per Lietuvą ir į Kaliningradą – daugiausia trąšas, techniką. Baltarusiai įvertina riziką – lietuviai nuolat didina tranzito kainą, taip reguliuodami krovinių srautus. Mes pasirengę dalį uosto statyti turėdami omeny baltarusius ir jų krovinius, t. y. <...> statyti atsižvelgdami į dabartinės ekonomikos poreikius“, – aiškino Kaliningrado srities gubernatorius N. Cukanovas.

Pagal 2012 m. gruodžio 21 d. naujienų agentūros „RIA Novosti“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (12)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (34)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (96)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (9)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras