Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  A. Lukašenka iš Baltijos šalių laukia „žmoniško elgesio“

2013 01 22

Baltarusijos ir užsienio žurnalistų spaudos konferencijoje prezidentas Aleksandras Lukašenka, be kita ko, atsakė į pateiktą klausimą, ar tikisi, kad Lietuva, pirmininkaudama ES, padėtų kaimynams baltarusiams plėtoti dialogą su Europos Sąjunga: „Tikiuosi tiek, kiek Lietuva savarankiška Europos Sąjungoje. Kad ji pirmininkaus, tai dar nereiškia, jog tvarkys reikalus, pavyzdžiui, kaip Baltarusijos prezidentas Baltarusijoje – priims sprendimą ir visi vykdys. Todėl kažkokių ypatingų vilčių negalėčiau puoselėti... Objektyviai – esame kaimynai <...> ir mums reikia gyventi draugiškai. Be to, visada sakiau, kad baltarusiai formuoja apie 30 proc. Lietuvos biudžeto. Kaip esu informuotas, 2015 metais, o gal ir anksčiau, Europos Sąjunga neberems Lietuvos. <...> Netekti partnerystės su Baltarusija – tik bepročiai Lietuvoje galėtų tam ryžtis, nes mes iki 10 milijonų tonų krovinių perkrauname uostuose, jie šiandien gyvena iš mūsų produktų. Sąžiningai pasakėme, kad mūsų partneriai Lietuvoje suprastų, jog svarstome ir kitus variantus. Kai tik susitarsime dėl uostų, dėl tarifų Leningrado srityje, Ukrainoje, žinoma, kad visų kiaušinių į vieną pintinę nedėsime, ir Lietuva turėtų tai suprasti. Bet jei matysime, kad mūsų partneriai Lietuvoje, Latvijoje žmoniškai elgiasi, o mes to nusipelnome, būsime pasirengę bendradarbiauti.“

 „Neturime užprogramuotos politikos: lietuviai blogi, latviai blogi – eisime pas rusus, – tikino Baltarusijos vadovas. – Mes elgsimės pagal tai, kaip Lietuvos ir Latvijos vyriausybė organizuos vidaus ir išorės politiką mūsų atžvilgiu. Jei normaliai – mes irgi žmoniškai su jais elgsimės ir tai vadinsime bendradarbiavimu“.

Pagal 2013 m. sausio 15 d. „Telegraf.lv“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (102)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (47)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (139)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (5)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (12)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras