Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Baltarusijos ir Lietuvos diplomatai svarstė Rytų partnerystės programos įgyvendinimą

2013 01 24

Minske sausio 18 dieną įvyko Lietuvos ir Baltarusijos užsienio reikalų ministerijų pareigūnų konsultacijos, susijusios su ES Rytų partnerystės programos įgyvendinimu, pranešė Baltarusijos URM spaudos tarnyba. Oficialiame pranešime nurodyta, kad konsultacijų dalyviai „svarstė Europos Sąjungos ir ir ES kaimyninių šalių bendros Rytų partnerystės iniciatyvos plėtros klausimus, taip pat pasirengimą Rytų partnerystės iniciatyvos viršūnių susitikimui, kuris 2013 m. lapkritį įvyks Vilniuje, kai Lietuva pirmininkaus ES“. Taip pat pranešta, kad „Lietuvos delegaciją priėmė Baltarusijos užsienio reikalų ministro pavaduotoja Jelena Kupčina“.

Lietuvai konsultacijų metu atstovavo Lietuvos užsienio reikalų ministerijos ambasadorius ypatingiems pavedimams Vaidotas Verba ir Rytų kaimynystės politikos departamento direktorius Edminas Bagdonas, Baltarusijai – URM Europos bendradarbiavimo valdybos viršininkas Romanas Romanovskis.

Baltarusijos užsienio reikalų ministras Ulazimiras Makėjus tą pačią dieną surengė darbo susitikimą su ES, Vatikano, JAV ir Šveicarijos diplomatais, o sausio 14–15 d. V. Makėjus Minske derėjosi su Europos Tarybos delegacija, pranešė Regnum.

Lietuvos prezidentės patarėja užsienio politikos klausimais Jovita Neliupšienė sausio 18 d. pareiškė, kad Baltarusijos valdančiojo režimo atstovų nežadama kviesti į viršūnių susitikimą Vilniuje. „Pati Rytų partnerystė sukurta tam, kad bendradarbiautų Vyriausybės, tačiau į susitikimą asmenys, kuriems taikomi kelionių apribojimai, kviečiami nebus“, – žurnalistams sakė J. Neliupšienė.

Kelionių į ES draudimą Europos Sąjunga tebetaiko aukščiausiems Baltarusijos  pareigūnams, kadangi Aliaksandro Lukašenkos režimas pažeidžia žmogaus teises. Sankcijas taip pat taiko artimiausi ES ir JAV partneriai (Serbija, Kanada ir kt.). Sausio 9 d. JAV institucijos Freedom House vadovas Davidas Krameris, buvęs Valstybės departamento sekretoriaus padėjėjas, pareiškė, kad Vakarams nevertėtų palaikyti dialogo su Baltarusijos URM vadovu. Lietuvos valdžią D. Krameris paragino į Vilniuje įvyksiantį Rytų partnerystės programos susitikimą pakviesti ne Baltarusijos valdininkus, o pilietinės visuomenės atstovus.

Rengiantis ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimui, kuris šių metų lapkritį vyks Vilniuje, vasarį Tbilisyje įvyks konsultacijos, kuriose planuoja dalyvauti baltarusiai. Tai patvirtino Gruzijos užsienio reikalų ministrė Maja Pandžikidzė, kuri sausio 11 d. lankėsi Lietuvoje.

Pagal 2013 m. sausio 18 d. „REGNUM-Belarus“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (102)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (47)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (139)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (5)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (12)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras