Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Gruzijos politikai norėtų, kad lietuviai Gruziją vadintų Georgija (1)

2013 01 31

Sausio 11 d. Vilniuje Gruzijos užsienio reikalų ministrė Maja Pandžikidzė (Maia Panjikidze) ir Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasirašė dvišalį 2013 metų Europos ir euroatlantinės integracijos chartijos veiksmų planą.  M. Pandžikidzė pabrėžė, kad Gruzija daug tikisi iš Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai, nes Europos ir euroatlantinė integracija lieka Gruzijos užsienio politikos prioritetu. L. Linkevičius patikino, kad, Gruzijai einant šiuo keliu, Lietuva jai yra pasirengusi tęsti paramą.

M. Pandžikidzė taip pat sakė, kad Gruzija norėtų gerinti santykius su Rusija ir pradėtų nuo ekonomikos, kadangi, jos nuomone, kalbėti su Rusija politiniais klausimais per anksti. M. Pandžikidzė paminėjo, kad  išgyvenusios sovietmetį Baltijos šalys ir Gruzija labai gerai supranta, kad Europos ir euroatlantinė integracija išsprendžia daug problemų.

M. Pandžikidzė pageidavo, kad lietuviai Gruziją vadintų Georgija: „Pavadinimas Gruzija atėjo į lietuvių kalbą iš Rusijos. Galbūt tai mūsų bendros istorijos Sovietų Sąjungoje rezultatas. Galbūt tai įmanoma pakeisti. <...> Manau, kad Georgija yra tinkamesnis pavadinimas mums.“

Gruzijos politikai ne kartą buvo išsakę pageidavimą dėl savo šalies svetur vartojamo pavadinimo. Pavyzdžiui, ambasadorius Lietuvoje Georgijus Kerdikošvilis aiškino, kad posovietinėje erdvėje Gruzija vadinama pagal rusišką iš turkų kalbos perimtą interpretaciją, o gruzinai nori, kad ji būtų vadinama pagal graikiškąją tradiciją.

2010 m. Valstybinė lietuvių kalbos komisija, išnagrinėjusi Gruzijos URM kreipimąsi, nusprendė: „Visų šalių asmenvardžius bei vietovardžius rašant pagal minėtus bendruosius principus, išlaikomos tradicinės formos.“

Pagal 2013 m. sausio 14 d. „balticreporter.com“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  (Skaityti komentarus: 1)
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (102)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (47)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (139)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (5)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (12)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras