Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Anastasija Amalina. 2012 m. Latvija pripažinta geriausia Baltijos šalių regione pagal sąlygas verslui plėtoti

2013 02 05

JAV naujienų agentūra „Bloomberg“, įvertinusi 161 pasaulio šalį ir sudariusi 50 šalių reitingą, nurodė, kad visos trys Baltijos valstybės pagal palankumą verslui pateko į „keturiasdešimtuką“.

Geriausiai 2012 metais pasirodė  37-ą vietą užėmusi Latvija, tačiau ji iš 28 vietos smuko į 36-ą. Estija iš 34 vietos smuko į 43-ią. Lietuva vienintelė žengė į priekį, iš 40 vietos pakilusi į 37-ą. Lenkija per metus pasistūmė per dvi pozicijas, į 20 vietą.

Pirmoje reitingo vietoje liko Honkongas. Per vieną poziciją šoktelėjo JAV (2). Nuolat linksniuojama Graikija per metus padarė 10 pozicijų pažangą ir reitinge yra 43-ia.

Agentūros „Bloomberg“ reitingas sudarytas pagal šešis kriterijus, kiekvieną vertinant nuo 0 iki 100 proc. Atsižvelgiama į ekonominę integraciją, į tai, kokios yra verslo sukūrimo sąnaudos, verslo sąnaudos darbuotojams ir medžiagoms, logistikos sąnaudos, su nematerialiais dalykais ir vartotojų baze susijusios išlaidos. Duomenis reitingui sudaryti pateikė įvairios tarptautinės institucijos, pvz., Tarptautinis valiutos fondas, Tarptautinė darbo organizacija, Jungtinės Tautos, Pasaulio bankas ir kt.

„Baltijos šalys turi kvalifikuotų darbuotojų, čia santykinai mažos veiklos sąnaudos, geros mokesčių sistemos, palanki geografinė padėtis, – sakė organizacijos „Business Sweden“  Rytų Europos biuro vadovas Mantas Zalatorius. – Ne mažiau patrauklumo Baltijos valstybėms suteikia geras atlyginimo ir produktyvumo balansas bei teigiamos ekonomikos plėtros perspektyvos.“

Agentūros „Bloomberg“ duomenimis, sveikiausia pasaulio šalis – Singapūras, o iš posovietinių šalių – Estija (57). Lietuva – 79-a, Latvija – 81-a.

Pagal 2013 m. sausio 28 d. „Telegraf.lv“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (102)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (47)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (139)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (5)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (12)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras