Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Pietų Afrikos prezidento mintys apie šalies progresą

2013 10 09

Pietų Afrikos prezidentas Jacobas Zuma žada pertvarkyti šalies ekonomiką ir palengvinti sąlygas juodaodžių žmonių verslui, kadangi ilgą laiką jie būdavo tiesiog nustumiami į šalį. J. Zuma pabrėžia, kad jo valstybė yra pasirengusi skatinti ekonomiką ir atverti duris didesniam juodaodžių gamintojų skaičiui. Valdžia planuoja įgyvendinti mentorių programas bei teikti finansinę pagalbą juodaodžių verslui.

Siekiama, kad juodaodžių verslui būtų užtikrintos tokios pačios galimybės kaip ir jų baltaodžiams kolegoms. Anksčiau tokio paskatinimo nebuvo. Dabar Pietų Afrikoje jis tampa ekonominės politikos ir transformacijos dalimi. Ši idėja susijusi su dideliais tikslais – integracijos ir plėtros skatinimu, todėl tam skiriamas atitinkamas finansavimas, o proceso metu sukuriama daug naujų darbo vietų.

Tiesa, biurokratija ir korupcija – nemažos kliūtys minėtame kelyje, kai bandoma vertinti padarytą progresą bei galimybes žengti į naują fazę. Biurokratija čia tampa savotišku iššūkiu. Tas labiausiai pasakytina apie problemas, kylančias siekiant gauti finansavimą iš vyriausybės. Susidūrus su kliūtimis dažnai atsiranda nusivylimas, tačiau jokia iniciatyva nėra apsaugota nuo nesėkmių.

Pasitaiko bendrovių, kurios nesąžiningais būdais siekia privilegijų, nors šios joms nepriklauso. Analitikų vertinimais, kita didelė problema Pietų Afrikoje yra korupcija. Pasak jų, tikrai daug reiškia ryšiai su įtakingais žmonėmis, susidaręs jų tinklas, kurį pramušti sudėtinga, nes sąsajos tvirtos. Į tokią kritiką vyriausybė atsako, kad su tuo kovoja, o minėtoje programoje pagrindinis prioritetas – skaidrumo ir pridėtinės vertės užtikrinimas.

Pagal 2013 m. spalio 4 d. „Deutsche Welle“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (23)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (43)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (123)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (1)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (9)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras