Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Krizė kelia grėsmę ES tikslams

2013 11 06

Ekonominė krizė trukdo įgyvendinti ilgalaikius Europos Sąjungos (ES) strateginius tikslus. Tai pasakytina apie skurdo mažinimą ir užimtumą, todėl reikalingos atitinkamos politikos priemonės bei aiškiai nubrėžti ekonominiai prioritetai, kalbant apie skurdo riziką ar socialinę atskirtį. Tiesa, kad pavyktų įveikti šias problemas, nepakanka padidinti skurstančių žmonių pajamas. Reikalingi didesni pasikeitimai, tokie kaip geresnė socialinė apsauga.

Svarbu apsvarstyti finansavimą moksliniams tyrimams ir plėtrai, kurie skatina ekonomikos atsigavimą. Tai – reikšmingos sritys, tad reikalingi ir atitinkami pinigai, todėl bus siekiama sumažinti mokyklų nebaigusiųjų skaičių iki mažiau nei 10 proc., kad kuo daugiau suaugusiųjų įgytų išsilavinimą. Dideli pajėgumai bus metami į švietimo sistemos stiprinimą ir jos pertvarkas, į reikalingas politines ir ekonomines gaires. Į šio proceso nuoseklumą visuotinė finansų krizė įnešė nemažai sumaišties ir chaoso.

Panaši situacija ir su klimato pokyčiu susijusiais tikslais ekonominės krizės kontekste. Mažesnis energijos poreikis transporto ir statybos sektoriuose padeda mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų sunaudojimą. Tačiau kyla klausimas, kaip tausoti aplinką, turint galvoje taip Europos Sąjungai (ES) reikšmingą ekonomikos atsigavimą. Svarbu gairės, kaip ES gamina ir naudoja energiją.

Derėtų nepamiršti, kad neįgyvendinti ekonominiai tikslai gali pridaryti keblumų ES. Tad natūralu, kad stengiamasi to išvengti. Dėl visų šių priežasčių turėtų ir toliau būti derinama tam tikra ekonominė programa šalyse narėse, orientuota į strateginius tikslus. Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ vadovų teigimu, esama daug skirčių ir nesusipratimų dėl minėtų tikslų ir prie to politikams dar teks padirbėti.

Pagal 2013 m. spalio 29 d. „EU Observer“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (194)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (47)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (145)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (5)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (12)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras