Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Afrika – magnetas investuotojams?

2014 06 11

Užsienio investuotojai dažnai laiko Afriką neturtinga, nuolat purtoma konfliktų ir kupina chaoso. Tačiau kai kurie ekspertai teigia, kad investicijos šiame žemyne gali atsipirkti ir atnešti sėkmę. Taip manoma dėl didėjančių vartotojų išlaidų ir ekonomikos augimo. Be to, atsižvelgiama į sparčiai besiformuojančią viduriniąją klasę, kuriai vis svarbesnės geros kokybės ir prabangos prekės.

Analitikų teigimu, plėtros tempai šiame žemyne greitėja, imamos išnaudoti atsiveriančios galimybės. Vakarykštė Afrika nepalyginama su dabartiniu žemynu, kurio laukia perspektyvi ateitis. Prieš dvidešimt metų Afrikos istoriją lydėjo etniniai konfliktai ir karai. Tai stabdė bet kokią plėtrą. Šiandien daug kas pasikeitė į gera. Europiečiai galėtų iš naujo atrasti šį žemyną. Afrikai reikia Europos, o plėtojami ryšiai yra naudingi abiem pusėms dėl daugelio ekonominių ir geopolitinių priežasčių.

Afrikos veidą keičia jauni ir išsilavinę žmonės, jau minėta vidurinioji klasė. Daugeliui žemyno šalių reikalingos investicijos, gyventojai domisi aukštos kokybės produkcija, auga namų ūkių pajamos. Tarptautinis valiutos fondas (TVF) pažymi, kad dauguma Afrikos ekonomikų išsilaikys spartaus augimo kelyje ir ateinančius penkerius metus. Taigi užsienio investuotojai Afrikoje turi nemažai perspektyvų. Tokį potencialą jau įvertino Kinija, Indija ir Brazilija, tačiau investuotojai iš Europos delsia.

Kyla klausimas, kodėl Europos įmonės nenori investuoti Afrikoje. Pirmiausia jos atsižvelgia į demokratinių struktūrų situaciją ir skaidrumą šiame žemyne ir nepakankamai įvertina jo palankumą investicijoms. Jį patvirtina ir Pasaulio banko pranešimai. Visgi Afrikos laukia dar ilgas kelias į tolesnį klestėjimą, juk iššūkių ir problemų ignoruoti taip pat negalima.

Vis daugiau galimybių suteikiama Afrikos jaunimui. Resursai gali pasibaigti, o žmonės lieka ir kuria žemyno ateitį. Afrika siekia pritraukti investicijų į savo žemės ūkį ir infrastruktūrą. Norima plėtoti turizmą, kurį jau remia investuotojai iš Kinijos. Siekiama, kad investuotų ir europiečiai. Net ir korupcija Afrikoje nėra tokia didžiulė, kaip kartais bandoma pavaizduoti, tačiau formuojamas požiūris atbaido investuotojus, pavyzdžiui, iš Vokietijos. Vis dėlto, nepaisant kliūčių, Vokietijos investuotojų susidomėjimas Afrika auga, nes čia jie mato rinką pardavimams ateityje.

Pagal 2014 m. birželio 5 d. „Deutsche Welle“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (513)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (64)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (167)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (21)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (26)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras