Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Ko reikia, kad taptum lyderiu Europoje?

2014 06 25

Pastaruoju metu daug diskutuojama apie tai, kas turėtų užimti svarbiausius postus Europos Sąjungos (ES) institucijose. Tiesa, dažniau susitelkiama į vardus, o ne į lyderio savybes, kurios neišvengiamai svarbios būsimam darbui. Juk šiuolaikiniame pasaulyje vyksta sudėtingi procesai, reikalaujantys greitos reakcijos ir politinės valios. Dėl šių priežasčių Europos politikams svarbios atitinkamos lyderio savybės. Šiame kontekste neužtenka išmanyti vien makroekonomiką ar geopolitikos niuansus.

Naujasis Europos lyderis turi būti ištroškęs inovacijų ir atviras naujovėms, įsiklausantis į jaunimo požiūrį, lankstus ir bendradarbiaujantis, imlus bei atkaklus. Vis dažniau akcentuojamas iššūkis Europoje – stiprinti ekonomikos augimą ir kurti darbo vietas. Inovacijos gali pagelbėti didinant konkurencingumą. Pradeda gerėti Jungtinių Valstijų ekonominiai rodikliai, Kinijos ūkis taip pat auga gana sparčiai. Daugelis regionų vis daugiau dėmesio skiria moksliniams tyrimams, susijusiems su plėtros galimybėmis. Europai inovacijos reikalingos tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuje.

Šiandien kiekviena organizacija yra skaitmeninė. Vyriausybės turi didžiulį kiekį informacijos tokiose srityse kaip sveikatos priežiūra, transportas ar nusikalstamumas. Verslas taip pat naudojasi atitinkamais duomenimis, kurių srautus kartais būna sudėtinga suvaldyti, bet jie yra naudingi pritraukiant ir aptarnaujant klientus. Šiuolaikiniame pasaulyje svarbu suderinti įžvalgumą vertinant informaciją ir skaidrumą. Tvarus Europos ekonomikos augimas priklauso ir nuo skaitmeninių technologijų, kurios gerina efektyvumą, padeda kurti naujas prekes ir paslaugas.

Vis didesne problema Europoje šiuo metu tampa didžiulis jaunimo nedarbas. Dėl to Europos lyderiai turi suprasti jaunų žmonių situaciją, lūkesčius ir galimybes. Jauni žmonės – tarsi ekonomikos ir visuomenės veidas. Tai – naujoji vartotojų ir verslininkų karta. Karta laikmečio, kai vis didesnę galią įgyja pinigai, o skolos auga. Pačios Europos institucijos turėtų susigrąžinti pasitikėjimą ir neatstumti paprastų Bendrijos žmonių. Lyderystė reikalauja tiek drąsos, tiek nuolankumo. Šių savybių derinimas gali tapti raktu į sėkmę.

Pagal 2014 m. birželio 18 d. „EU Observer“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (513)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (64)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (167)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (21)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (26)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras