Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Pajamų nelygybė ir jaunimo nedarbas

2014 07 02

Pasaulio žiniasklaida ir politikai vis daugiau kalba apie pajamų nelygybę, kadangi jos pasekmės – mažėjanti socialinė sanglauda, augantis lūšnynų skaičius, išnaudojimas darbe, silpnėjanti vidurinioji klasė. Be to, šiame kontekste iškyla jaunimo nedarbo problema.

Nuo visuotinės ekonominės krizės pradžios jaunimo nedarbas išaugo visame pasaulyje. Vokietijoje jis sudaro santykinai nedidelius 9 proc., o Jungtinėse Valstijose – 16 proc. Jungtinėje Karalystėje jaunimo nedarbo lygis siekia 20 proc., o Ispanijoje ir Graikijoje – daugiau kaip 50 proc. Artimuosiuose Rytuose ir Šiaurės Afrikoje minėtas nedarbas sudaro atitinkamai 28 ir 24 proc. Jaunimo nedarbo problemos sprendimas gerokai buksuoja, tad kyla grėsmė, kad bus sukurta vadinamoji „prarastoji karta“, o ją atspindintis rodiklis toliau didės.

Procesai darbo rinkoje dažnai būna negailestingi jauniems žmonėms, ypač turint galvoje tam tikrų įgūdžių, reikalingų darbui, klausimą. Taip pat galimybes įgyti reikiamą išsilavinimą, tinkamai jį pasirinkti, nors tam dažnai būtinos nemenkos išlaidos, suprantamos kaip investicija į ateitį. Šiame kontekste ir yra aktuali pajamų nelygybė bei jos padariniai žmonių gyvenimams. Prestižinis išsilavinimas kainuoja didžiulius pinigus, o ieškant darbo praverčia turimi ryšiai. Daug svarbiau tampa ne tai, ką tu išmanai, o tai, ką tu pažįsti. Tai tampa privalumu.

Tiesą sakant, finansiniai aspektai atbaido nemažai gabių studentų nuo stojimo į universitetą. Jiems reikia užsidirbti ir tenka dirbti visą darbo dieną. Tiesa, darbo paieškos nėra lengvos. Tokia situacija didina atotrūkį tarp turtingųjų ir vargšų, kursto socialinius neramumus. Visgi pastangos sumažinti jaunimo nedarbą mažina ir pajamų nelygybę ir atvirkščiai. Be to, visuomenė pamažu darosi stabilesnė, vieningesnė ir ieško kelių į klestėjimą ir gerovę.

Pagal 2014 m. birželio 25 d. portalo http://www.project-syndicate.org/ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (513)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (64)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (167)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (21)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (26)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras