Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Dmitrijus Sinevskis. Moldova ratifikavo Asociacijos sutartį su ES

2014 07 08

Moldovos parlamentas pritarė Asociacijos sutarties su ES ratifikavimui. Specialaus posėdžio metu „už“ balsavo 59 parlamentarai, „prieš“ – 4.

Sutartis ratifikuota liepos 2 d., po dviejų svarstymų. Kaip pranešė naujienų agentūra „Interfax”, 38 parlamentarai, atstovaujantys komunistų partijai ir socialistų partijai „Atgimimas“ (Vozroždenije), kurios kategoriškai priešinosi sutarčiai su ES, išėjo iš posėdžio salės ir nebalsavo. Parlamentinės daugumos atstovai diskusijų metu akcentavo, kad dokumentas nėra nukreiptas prieš Rusiją ir netrukdys bendradarbiauti su Nepriklausomų valstybių sąjunga.

Moldovos vadovai laikosi nuomonės, kad valstybei reikalinga aiški narystės Europos Sąjungoje perspektyva.

„Ratifikavus sutartį, kitas svarbus žingsnis turi būti aiški Moldovos narystės Europos Sąjungoje vizija. Atėjo laikas Moldovos tautai gyventi taip, kaip ji nori, o ne pagal svetimus scenarijus. Esame kupini ryžto žengti Europos link, kadangi Moldovos tauta verta gyventi taip, kaip gyvena kitos Europos tautos“, – teigė prezidentas Nikolajė Timofti (Nicolae Timofti).  

Premjeras Jurijus Lianka (Iurie Leanca) sakė, kad Kišiniovas pateiks oficialų prašymą dėl ES narystės 2015 metais, kai antrąjį šių metų pusmetį Europos Sąjungai pirmininkaus Latvija, pranešė portalas „Rosbalt“.

2014 m. birželio 27 d. Briuselyje trys posovietinės respublikos Moldova, Ukraina ir Gruzija pasirašė Asociacijos sutarties su ES ekonominę dalį. Moldova jau pirmoji ratifikavo savo sutartį su ES. Liepos 11 d. numatyta pradėti trišales konsultacijas, kuriose dalyvaus Europos Sąjunga, Rusija ir suverenios Moldova, Ukraina ir Gruzija.

Pagal 2014 m. liepos 2 d. „Utro.ru“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras. 


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (513)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (64)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (167)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (21)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (26)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras