Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  „Bloomberg“: Putinas siekia stiprinti Rusijos kariuomenę ir įtaką Europos ekonomikai

2014 10 07

ZN,UA

Vakarai privalo reaguoti į Rusijos karines provokacijas ir įvertinti, kiek lėšų Vladimiras Putinas, nepaisydamas ES ir JAV daromo ekonominio spaudimo, skiria Rusijos perginklavimui. Taip teigiama spalio 1 d. naujienų portale „Bloomberg“ pasirodžiusiame redakcijos straipsnyje.

Primenama, kad Tolimuosiuose Rytuose Rusijos kariuomenė vykdo plataus masto mokymus, kuriuose dalyvauja 155 tūkst. kareivių ir 600 orlaivių. Kremlius puoselėja mintis sustiprinti Juodosios jūros laivyną ir šiam tikslui iki 2020 m. pirkti 80 naujų laivų. Be to, V. Putinas išsiuntė Kijevo ir Briuselio lyderiams laišką su reikalavimu revizuoti Ukrainos pasirašytą sutartį dėl asociacijos su ES.

Tokioje aplinkoje Vakarai privalo neišleisti iš akių Kremliaus provokacijų ir ypatingai dėl jų nesistebėti.

„Kaip sakė Vokietijos kanclerė Angela Merkel, kartais istorijoje tenka būti pasiruošusiems, kad teks nueiti ilgesnį kelią, ir po keturių mėnesių neklausti, ar dar yra prasmės laikytis tų pačių planų ir eiti toliau. Paskutiniai V. Putino žingsniai ir sprendimai parodė, kad jis turi ilgalaikį planą, pagal kurį Rusija turi įtvirtinti savo karinę bei ekonominę galią Europoje“, – rašo „Bloomberg“.

2004 m. Rusijai pradėjus modernizuoti kariuomenę, šalies vyriausybė pranešė, kad anksčiau numatytos lėšos bus padidintos 18 proc. iki metų pabaigos ir dar 25 proc. – 2015-aisiais.

Kariniams tikslams įgyvendinti Rusija išleidžia daugiau lėšų, nei sau galėtų leisti sankcijų taikymo metu.

„Kai šios lėšos naudojamos aneksuoti teritorijas ir destabilizuoti kaimynų gyvenimą, kitos pasaulio šalys turi duoti atkirtį“, – aiškina „Bloomberg“ apžvalgininkas. Ir sankcijos, kurias Vakarai taiko Rusijai dėl jos agresijos Ukrainai, būtų išsaugotos ilgesnį laiką, kad V. Putinas suvoktų, jog kariuomenės ir stiprios ekonomikos nedera nukreipti prieš kaimynus.

„Bloomberg“ ragina telktis NATO valstybes, kad būtų pasirengusios kartu atremti agresiją, tačiau tai nereiškia, kad reikia pradėti ginkluočių lenktynes, kaip yra buvę vadinamojo Šaltojo karo metu.

„Siekiant sustabdyti Putiną, reikalinga griežtesnė karinė pozicija ir valia“, – rašo naujienų portalas „Bloomberg“.

Pagal 2014 m. spalio 1 d. portalo „ZN,UA“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras. 


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (516)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (64)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (167)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (21)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (26)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras