Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  „Lockheed“ praneša apie technologijų proveržį

2014 10 22

Tarptautinė aukštųjų technologijų korporacija „Lockheed Martin Corp“ paskelbė apie pasiektą technologinį proveržį kuriant naują energijos šaltinį. Minėto šaltinio pagrindas – termobranduolinės reakcijos. Bendrovės eksperimentiniame padalinyje „Skunk Works“ nuveiktas darbas leis per dešimtmetį sukurti praktiniam naudojimui tinkamą reaktorių, kuris tilps į sunkvežimį.

Šio tipo reaktorius pakeis iškastinio kuro įtaką energetikoje iš esmės, nes atveria galimybes gaminti neribotą energijos kiekį, o tokie pasikeitimai savo ruožtu padės spręsti ir klimato kaitos problemas. Nedidelis reaktorius gali patenkinti iki 100 000 gyventojų turinčio miesto energijos poreikius, jis gali atverti kelią ilgalaikiams autonominiams skrydžiams kosmose.

Projekto vadovas Tomas McGuire`as (Tom McGuire) teigė, kad pastaruosius ketverius metus dirbo „Skunk Works“ padalinyje su nedidele specialistų komanda. Projektą nutarta paviešinti, nes ieškoma komercinių bei vyriausybinių partnerių tolesnei jo plėtrai. Įrodyta, kad įmanoma pagaminti 100 megavatų galios reaktorių, kurį būtų galima pervežti ir sunkvežimio priekaboje. Jis būtų apie 10 kartų mažesnis, negu visi kiti dabar kuriami panašūs reaktoriai.

Pasak įmonės, kuri yra didžiausia JAV kariuomenės tiekėja, bandomasis reaktorius bus išbandytas per artimiausius metus, o per penkerius metus bus pastatytas reaktoriaus prototipas. Pastaraisiais metais „Lockheed“ itin domisi alternatyviais energijos šaltiniais. Buvo plėtojami net keli vandenyno energijos išgavimo projektai. Anksčiau minėtas termobranduolinės energijos projektas pastaruoju metu gali būti labai svarbus, nes pasaulyje didėja įtampa dėl energijos, o per ateinančius 20 metų prognozuojamas net 40–50 proc. augsiantis energijos sunaudojimas.

Jeigu paaiškės, kad termobranduolinis reaktorius išties naudingas, tai reikš labai svarbų proveržį termobranduolinės energetikos srityje, kai nedideli atomai jungiami į didesnius atomus ir šiame procese išsiskiria dideli energijos kiekiai. Toks procesas bent teoriškai būtų efektyvesnis ir saugesnis nei branduoliniai reaktoriai. Taip galima smarkiai pakeisti energetikos frontą. Įmonė pateikė kelias patentų paraiškas, susijusias su naujuoju reaktoriumi. Dabar ji siekia paspartinti darbus ir ieško mokslinių, pramonės ir vyriausybinių partnerių. Nedidelis termobranduolinis reaktorius galėtų būti naudojamas, pavyzdžiui, Jungtinių Valstijų karo laivuose.

Pagal 2014 m. spalio 15 d. „Reuters“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (516)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (64)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (167)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (21)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (26)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras